Vybudování "chodníku" (bus Hořčičkova - ul. Hlavatého)

V Praze bydlím již několik let a všiml jsem si, že se zde občas budují „chodníky“. Jedná se spíše o alternativy k plnohodnotným chodníkům, kde na vyšlapaných cestičkách se položí dvě řady beton. dlaždic.
Jménem obyvatel PHA11 bych Vás chtěl touto cestou požádat o vybudování „chodníku“ na parcele č.892, která je ve vlastnictví města a je vedená jako ostatní plocha. Jedná se o spojnici (cca. 12m dlouhá) konce autobusové zastávky Hořčičkova ke komunikaci v ulici Hlavatého. Z přiložené fotografie je vidět, že tato cestička se hojně využívá a to zejména:
žáky ZŠ, návštěvníky a rezidenty domova pro seniory, rezidenty dvou výškových budov v těsné blízkosti (každá přes 200 bytových jednotek) a všech obyvatel JV části sídliště, kteří pravidelně využívají metra.
Výše zmíněným účastníkům byste nejen zlepšili komfort, ale především zvýšili bezpečnost při každodenním využití této zkratky.
Závěrem chci říct, že náklady na vybudování 12m beton. dlažby jsou v porovnání s ostatními projekty zanedbatelné a o údržbě už ani nemluvím.

Zaslal: Daniel Hesoun, 03.03.2018 v 17:07

Praha 11-

Hlavatého, Praha 11

Aktualizace podnětu

19.06.2018

Daniel Hesoun přidal následující aktualizace podnětu:

Dobrý den. Všiml jsem si, že dané místo je v rekonstrukci, chtěl bych touto cestou znovu apelovat na úředníky kdy by se v rámci rekonstrukce daného úseku položili v místě vyšlapané cesty betonové dlaždice, které by dostačujícím způsobem suplovali plnohodnotný chodník. PS: jsem přesvědčen, že tato odlehčená forma nebude výrazně zatěžovat ani ohrožovat životní prostředí.
Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 08.03.2018 22:14

Vážený pane Hesoune,

vzhledem ke skutečnosti, že vyšlapaná živelná cesta se nachází pouze několik metrů od oficiálního chodníku a přístupová cesta je do ul. Hlavatého zajištěna, není vhodné předmětnou oblast dláždit dalším chodníkem. Děkujeme za pochopení.

S pozdravem

Bc. Lucie Jírovcová
odbor životního prostředí
Úřad městské části Praha 11Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 10.03.2018 08:54

Zde reakce z MHMP, tak uvidíme...:

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný podnět. Ten byl naším prostřednictvím předán k vyjádření na příslušnou instituci.
Jakmile odpověď obdržíme, budeme Vás obratem kontaktovat.

S pozdravem a přáním hezkého dne
za tým zmente.to

RenataPovažujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 10.03.2018 13:35

:(

Dobrý den,

zasíláme vám vyjádření k vámi zaslanému podnětu:

"K uvedenému podnětu sdělujeme, že hl.m. Praha na části pozemku parc.č. 892 k.ú. Háje (vyšlapaná cesta v zeleni) při uvedené stanici MHD neplánuje vybudování dalšího chodníku v zeleni, neboť v místě je dostatečné množství již vybudovaných a zkolaudovaných chodníků pro pěší."

S pozdravem
za tým zmente.to
RenataPovažujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Chodci Sobě: Vzhledem k odpovědi z MČ, která se bohužel nad předloženou skutečností zřejmě ani nepozastavila, zkoušíme předat podnět ještě na MHMP.
08.03.2018 v 22:18    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Hlavatého, Praha 11

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.