Filtr podnětů



Chodníky, Praha 8

Seřadit podle počtu hlasů
Chodník k ZŠ Na Šutce - obrubník
S odpovědí

Chodník k ZŠ Na Šutce - obrubník
Na Šutce, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 20. 08. 2020

Dobrý den, rád bych se informoval, zda se neplánuje nějaké vylepšení stavu chodníku k ZŠ Na Šutce (ze směru od ulice Pod Kynclovkou). Chodníku místy chybí obrubník nebo členy obrubníků jsou tak propadlé, že by stěží zabránily najetí auta na chodník apod. Proč to hlásím - chodník slouží jako hlavní přístupová komunikace k ZŠ Na Šutce a přijde mi, že děti by si zasloužily větší ochranu/oddělení od vozovky, kde provoz není úplně minimální. Přikládám demonstrační fotku Děkuji za vyřízení S pozdravem Jan Jelen

Propadlý chodník
S odpovědí

Propadlý chodník
Na žertvách, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 06. 2020

Dobrý den, v ulici na Žertvách je propadlý chodník. Hrozí nebezpečí pádu.

Rozježděný trávník u chodníku v ulici Katovická
S odpovědí

Rozježděný trávník u chodníku v ulici Katovická
Katovická, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 04. 2020

Po zdařilé rekonstrukci chodníků zde záhy vznikla v jeho rohu poměrně hluboká díra, často naplněná vodou, kterou zřejmě způsobila auta, vjíždějící na chodník a zkracující si oblouk přes trávník. Myslím, že y značně pomohl zasadit jednoduchý sloupek v tomto rohu.

Díra u poklopu v blízkosti ulice Cafourkova
S odpovědí

Díra u poklopu v blízkosti ulice Cafourkova
Cafourkova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 26. 02. 2020

Kanál, u jehož poklopu je díra, se nachází v bezprostřední blízkosti dětského hřiště. Díra je natolik velká,že malému dítěti by v ní snadno uvízla noha a nevím,zda by ho okolí vůbec udrželo.

Rozbitý chodník před bytovým domem ulici Hrubého (severní strana)
Vyřešený

Rozbitý chodník před bytovým domem ulici Hrubého (severní strana)
Hrubého, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 29. 07. 2019

V únoru minulého roku při místním šetření ze strany Magistrátu hlavního města Prahy byl stav chodníku před bytovým domem Hrubého č.p. 1200-1205 shledán jako nevyhovující a vyžadující celkovou rekonstrukci. V létě minulého roku byla provedena rekonstrukce chodníku na jižní straně domu s tím, že v září 2018 se bude pokračovat rekonstukcí severní strany. K tomu však již nedošlo. Ačkoli existuje stále platné zmocnění pro společnost ACTON s.r.o. k provedení prací, tak se stále nic něděje. Obvykle je argumentováno rozpracováním jiných rekonstrukčních akcí, omezeností rozpočtu, nedostatkem lidí, techniky apod. Prosím, zda by tato akce mohla být i vzhledem k předchozímu příslibu zařazena jako prioritní. Předem děkuji za kladné vyřízení žádosti - Petr Znamenáček

Chodník v ulici K Ládví
S odpovědí

Chodník v ulici K Ládví
K Ládví, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 04. 2018

Frekventovaná ulice K Ládví u průmyslového areálu není vhodná pro pěší. Západní část u Pražské energetiky je jediný úsek, který je široký a oddělený od silnice, tak aby zde nemohla parkovat auta. Poblíž autobusové zastávky (kde je přístupová cesta k háji) je plocha, která je určená spíš pro parkování aut, v další části je uzounký dlážděný chodníček a v označeném místě je nutné vstupovat přímo do komunikace. Myslím si, že by tato ulice v blízkosti Čimického háje zasloužila přívětivější přístup k chodcům - šiřší chodník po celé trase doplněný o zábradlí či jiný prvek oddělující vozovku a chodník.

Chodník sloužící jako zkratka pro zásobování v ulici Dolejškova
S odpovědí

Chodník sloužící jako zkratka pro zásobování v ulici Dolejškova
Dolejškova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 03. 2018

Chodník mezi dvěma ústavy Akademie věd (na adresách Dolejškova 3 a 5) používají zásobovací dodávky jako zkratku mezi ulicemi U Slovanky a Pod Vodárenskou věží. Jedná se o dvě slepé paralelní ulice, a namísto aby se dodávky při přejezdu z jedné do druhé vrátily objízdnou trasou, radši si vše zkrátí parkem. Dodávky sice mohou mít svou destinaci v jednom ze dvou ústavů, chodník v parčíku mezi nimi však není silniční komunikací, ale prostě a jednoduše chodníkem. Po chodníku projedou desítky dodávek týdně a je naprostou rutinou, že před nimi chodci (ale i rodiče s kočárky nebo lidé se sníženou mobilitou) uhýbají do trávy. Majitel komunikace by měl chodník osadit značkou zákazu vjezdu, anebo patníkem znemožňujícím pojezd.

Tankodrom místo chodníku před bytovým domem v ulici Hrubého č.p. 2-12
S odpovědí

Tankodrom místo chodníku před bytovým domem v ulici Hrubého č.p. 2-12
Hrubého, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 01. 2018

Jedná se o úzký pruh chodníku (zhruba 2,5 metrů široký a 70 metrů dlouhý) v ulici Hrubého směrem do čtvercového vnitrobloku tvořeného dalšími panelovými domy. Stav chodníku je špatný dlouhodobě. V tomto případě jsme nuceni požadovat splnění povinnosti obce na řádné udržování komunikace ve stavu způsobilém k užívání. Cesta je navíc je využívána velmi hojně. Pro představu v přilehlém panelovém domě je 180 bytů a cca 450 hlášených osob. V trhlinách se po deštích drží voda, která v zimních měsících zamrzá a tím se zhoršuje současný stav o další praskliny. Naopak výmoly již způsobily několik pádů starších spoluobčanů. Zatím naštěstí jen s menšími zdravotními následky.

Nenavazující chodník v Poznaňské ulici
Vyřešený

Nenavazující chodník v Poznaňské ulici
Poznaňská, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 01. 2018

Dobrý den, přál bych si, zda by mohla MČ či TSK nějak vyřešit chodník v Poznaňské ulici za nakládací rampou prodejny Billa. Ze dvou stran zde končí chodník v ulici, přitom jej používá dost místních lidí vč rodičů s kočárky. Nezřídka zde navíc zaparkují řidiči tak, že není možné projít, přestože jim to musí být zřejmé. Bylo by dobré, kdyby zde byl třeba vyznačen přechod nebo nějaký koridor pro pěší, či alespoň zákaz stání vodorovným značením. Foto: Mapy.cz Děkuji, Michal Kalina.

Několikrát rozbitý/špatně opravený chodník v ulici Klapkova
S odpovědí

Několikrát rozbitý/špatně opravený chodník v ulici Klapkova
Klapkova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 11. 2017

V ulici Klapkova se na chodnících a přilehlých přechodech pro chodce nacházejí velké neopravené díry (dokonce i s odpadky - viz foto). Názorné fotky jsou z křižovatky s ul. Větrušická a z oblasti na konci ulice poblíž tram. točny u domu č. 108, ale v ulici se bohužel nejedná jen o tyto 2 příklady. Nedávno zde proběhla dlouhodobá rekonstrukce a některé části chodníků jsou zalepené asfaltem, který často není zarovnán s původním povrchem. Tyto části jsou nejen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace hodně nebezpečné a zároveň některé (viz foto) zabírají velký kus cesty, takže je těžké se jim vyhnout, ani nejsou opatřeny nějakými zábranami. Není to vůbec hezká vizitka této MČ :(.

Rozbitý chodník Na Žertvách x Pod Kotlaskou
S odpovědí

Rozbitý chodník Na Žertvách x Pod Kotlaskou
Pod Kotlaskou, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 04. 11. 2017

Vyvrácený obrubník před přechodem

Rozbitý chodník v Katovické ulici
S odpovědí

Rozbitý chodník v Katovické ulici
Katovická, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 02. 10. 2017

Dobrý den, Chodník po celé délce bytového domu v katovické je značně nerovný, částečne propadlý povrch Nejhorší místo na fotogtrafii. Kromě zhoršených pochozích podmínek, obzvláště starších lidí, kterých tu chodí dost, po dešti tu vzniká řada jezírek, někdy i dost hlubokých. Byla by myslím potřeba celková rekonstrukce svršku.

Schody u privozu mezi Karlinem a Holesovicemi
S odpovědí

Schody u privozu mezi Karlinem a Holesovicemi
Rohanské nábřeží, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 09. 2017

V roce 2015 byl zahájen provoz přívozu mezi Prahou 8 a 7, dále v roce 2017 byly na straně Karlina postaveny schody na molo. Ale bohužel aktuálni schody jsou docela klouzavé a těžce zvladatelné pro starší lidi či matky s kočárky. Nešlo by zde postavit pořádné schody stejně jako na straně Prahy 7?

Rozbité schody ulice Famfulíkova, Praha 8
S odpovědí

Rozbité schody ulice Famfulíkova, Praha 8
Famfulíkova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 08. 2017

Chtěla bych náhlásit schody v naší ulici Famfulíkova na Praze 8, které jsou v katastrofálním stavu. To, že jsou celkově zkosené, špatně řešené od prvopočátku kdy se postavily, je jedna věc, se kterou nikdo nebyl ochoten nic nikdy dělat, ale v dnešní době jsou navíc plné děr a opravdu jde o zdraví lidí denně tudy chodících, Je tam jedna velká díra, kterou někdo aspoň částečně zakryl kartonem z krabice. Info, že schody vlastně nepatří přímo Praze 8, ale magistrátu hl.města Prahy mám zprostředkovaně, takže nevím, zda je to info správné. Každopádně mě zajímá, kdo za tyto schody zodpovídá a kdo je má tedy opravit než si někdo zlomí nohu. Děkuji za prověření celé situace. S pozdravem S. Dvořáková

Široké vyšlapané cesty mezi ZŚ Burešova - ul.Famfulíkova Praha 8
S odpovědí

Široké vyšlapané cesty mezi ZŚ Burešova - ul.Famfulíkova Praha 8
Famfulíkova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 07. 2017

Od doby, kdy se postavilo metro Ládví, se radikálně změnil pohyb lidí po sídlišti pohybujících se směrem na metro a zkracováním si tak přes trávníky. Je to velký problém na celém zdejším sídlišti, ovšem u nás v lokalitě mezi ZŠ Burešova a ul. Famfulíkova už jde o opravdu velmi frekventované a rok od roku širší a širší vyšlapané cesty. Jelikož v momentě horšího počasí lidé chodí po krajích a cesty jsou tak i metr a půl široké. Jezdí se tu i na kole a s kočárky. Roky si dopisuji s radnicí, bohužel se stále k žádnému řešení neschyluje. Zřízení mlatových cest by určitě problém vyřešilo. Mám za to, že by se určitě mělo přihlížet na změnu pohybu lidí při změně infrastrukury. Vyšlapaná cesta je dokonce již i na mapě udaná jako možná. Přikládám foto okolí a děkuji za vyjádření. S pozdravem Soňa Dvořáková