Vyhledávejte podle:



Nově zaslané

Seřadit podle počtu hlasů
Drolící se dlažba chodníku u přechodu před domem Balbínova 20 (P2)
Nově zaslaný

Drolící se dlažba chodníku u přechodu před domem Balbínova 20 (P2)
Balbínova, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 06. 2021

Hned za přechodem, na druhé straně od budovy Rozhlasu, před domem Balbínova 20 (Praha 2), se začala drolit dlažba. Je potřeba místo dodláždit. Chybí odhadem 30 kostek.

Rozbitý chodník v ulici Uruguayská 10
Nově zaslaný

Rozbitý chodník v ulici Uruguayská 10
Uruguayská, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 06. 2021

Na dlážděném chodníku chybí více kostek, vzhledem k tomu, že je toto místo hned před vstupem do vchodu budovy, kde chodí hodně lidí a nejde zcela obejít, není to pro chodce bezpečné. Místo se nachází na Uruguaské 430/10, Praha 2.

Ztížený přechod přechod přes vznikající cyklostezku
Nově zaslaný

Ztížený přechod přechod přes vznikající cyklostezku
U trati, Praha 10

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 07. 06. 2021

Staveniště nebo spíše zatím bývalé železniční těleso připravené na proměnu se stalo špatně zdolatelnou překážkou zejména pro staré lidi z okolí. Zdráhají se jít kamenitým terénem a hlavně se bojí vstoupit na několik navršených kamenů, které slouží jako schody na nástupiště. Řešením by byl asi dočasný dřevěný přechod.

Parkování na přechodu
Nově zaslaný

Parkování na přechodu
V olšinách, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 31. 05. 2021

dobrý den 13.10.2020 jsem posílala na operacni.p10@mppraha.cz zprávu a foto parkovní na přechodu a doposud mi od nich nepřišla odpověd. zeptám se tedy vás řidič parkoval přes celý přechod přestože před ním i za ním bylo volno foto posílám v příloze. Chápu, že to bylo zásobování, ale není to omluva když před za autem měl volno. Maminka s dvěma malými dětmi musela auto obcházet a odpovídat na otázky dítěte proč to auto stojí na přechodu? děkuji Kozlová

Schodiště v havarijním stavu
Nově zaslaný

Schodiště v havarijním stavu
Ohradní, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 31. 05. 2021

Nebezpečně zborcené schodiště viz fotografie. Schodiště je velmi nebezpečné používat, jelikož každý schod je jinak vysoký a má jiný sklon. Navíc je velmi dlouhé a případný pád by byl velmi nebezpečný. Již několikrát jsem na něm málem upadl, stejně tak plno dalších lidí (mám na něj výhled přímo z okna), kteří jej využívají jako zkratku ze sídliště/školy.

Nebezpečná křižovatka Donovalská/ Ke Stáčírně (blízko školy) Praha 4
Nově zaslaný

Nebezpečná křižovatka Donovalská/ Ke Stáčírně (blízko školy) Praha 4
Donovalská, Praha 11

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 05. 2021

Tato křižovatka (Donovalská / Ke Stáčírně - Praha 4) se nachází blízko školy, v těsné blízkosti zastávek autobusů Donovalská. Jedná se o silnice s hustým provozem osobních aut, autobusů i nákladních aut. Křižovatce předchází dlouhý rovný úsek, který svádí řičiče k rychlejší a méně obezřetné jízdě. Přes tuto křižovatku chodí pravidelně děti (bohužel musí s rodiči) do školy a ze školy. Před křižovatkou je sice omezení ruychlosti na 30km/h , nicméně téměř nikdo to nedodržuje. Křižovatka je bez semaforu a dokonce zde nejsou ani retardéry. Mám děti na prvním stupni ZŠ, po Praze 11 (součást Prahy 4) se pohybují samy pěšky nebo MHD. Pouze tuto křižovatku nesmí přecházet samy, což je pro mne (i pre ně) značně omezující. Nemám odvahu je pustit samotné. Téměř denně zde dochází k tomu, že v jednom směru auta zastaví, ale ve druhém ne. Nejezdí povolenou rychostí, řidiči jsou nepozorní (často překvapeni chodci, kteří jdou přes přechod). Foto jsem pořídila v době slabého provozu, aby byla samotná křižovatka lépe vidět. Je vidět, jak rodiče ráno přes křižovatku své děti převedou, pak se s nimi rozloučí a děti pokračují ke škole samy. To ale není řešení! Jednoznačné a bezpečné řešení je umístit zde semafory, které by daly rodičum a vůbec chodcům možnost 'vydechnout', bezpečně přecházet a tak se maximálně pohybovat pěšky (často totiž když už musí přes tuto křižovatku rodiče své děti převádět, raději je na určené místo dovezou autem).

Neupravený chodník v ulici Na Pískách blízko Evropské ulice
Nově zaslaný

Neupravený chodník v ulici Na Pískách blízko Evropské ulice
Na pískách, Praha 6

Kategorie:
Zasláno: 17. 05. 2021

Dobrý den, na začátku ulice Na pískách, Praha 6 z Evropské hlavní ulice je každoročně neposekaná tráva vedle chodníků pro chodce. Tráva se většinou nechá narůst do výšky 60 cm a potom se poseká křovinořezem . Bohužel, největší bordel vznikne, když se tam ta posekaná tráva nechá a všude se povaluje tzv. seno a osiny včetně silnice. Kolem domu č. popisného 674 se už bohužel nedá ani projít. Keře z tohoto domu rostou do cesty pro chodce, takže při mé výšce 170 cm ze zde musím pořádně shýbnout abych vůbec prošla a nebo přejít na druhou stranu přes silnici. Prosím bylo by možné tyto keře posekat? Bohužel majitel domu na to nebere zřetel, že chodníky jsou ve správě města. Děkuji vám za vyřízení.