Filtr podnětů



Nově zaslané, Praha 5

Seřadit podle počtu hlasů
Rozpadlé schody v ulici Hilmarova
Nově zaslaný

Rozpadlé schody v ulici Hilmarova
Hilmarova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 07. 2019

Dobrý den, v ulici Hilmarova jsou rozpadlé 3-4 schody směrem k ulici Machatého. Zejfrt

Neexistující pěší spojení zastávky V Remízku a ul. Ke Smíchovu
Nově zaslaný

Neexistující pěší spojení zastávky V Remízku a ul. Ke Smíchovu
Ke Smíchovu, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 05. 2019

Od autobusové zastávky V Remízku neexistuje cesta pro pěší směr Slivenec, pokud chcete jít ulicí Ke Smíchovu. Stavba, která se tváří jako podchod pod ulicí K Barrandovu, je zavřená a zamčená. Po přeběhnutí čtyřproudé silnice se sice chodec dostane na druhou stranu směrem na Slivenec, ale tam pro změnu chybí chodník. Do ulice Ke Smíchovu se musí jít kus přes pole. Škoda, protože nedávno se v ulici Ke Smíchovu udělal úplně nový chodník, na který ale nic nenavazuje. Bude se to výhledově nějak řešit, nebo upravovat? Děkujeme za informaci.

Kontejnery blokující chodník
Nově zaslaný

Kontejnery blokující chodník
Nad Palatou, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 17. 01. 2019

V ulici Nad Palatou jsou kontejnery na tříděný odpad umístěné na chodníku tak, že po chodníku není možné chodit. Jedná se o cestu, kudy chodí denodenně děti do školky (ta je vzdálena cca 100 metrů). Běžně je vidět děti a maminky s kočárky uhýbat autům, která jezdí i jen 10 cm od nich. Nabízí se jednoduchého řešení, kam kontejnery přemístit: na přiložené fotografii je vidět v povzdálí příčná zeď s bílou cedulí. Chodník u této zdi je slepý a vede k trafostanici. Na něm by kontejnery mohly být umístěné tak, aby nevznikaly nebezpečné situace ve vozovce, zároveň by se jednalo o přesun cca 10 metrů.

Rozbitý a chybějící chodník v Markově
Nově zaslaný

Rozbitý a chybějící chodník v Markově
Markova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 12. 2018

Dobrý den, v Markově ulici u domu č. or. 14 je již cca 20 let cca asi 1,5 metru dlouhý úsek chodníku, kde je místo asfaltu beton. Beton se průběhu let dost vydrolil, což by asi tolik nevadilo, ale v letošním roce se navíc vzedmul cca o 5 - 8 cm nad okolní povrch (nad obrubníky), čímž se vytvořila nečekaná překážka, která hrozí, že o ni chodci zakopnou a ublíží si. Navíc se celá betonová deska podivně hýbe. Vzhledem k tomu, že se takto vzedmul celý 1,5 m dlouhý pruch tohoto betonu, prosím, jestli byste jej nemohli celý odstranit a nahradit asfaltem? Děkuji. O cca 3 m dál směrem k Mezné je navíc cca 4 m dlouhý pruh chodníku, kam před 20 lety, kdy vznikly chodníky v Markově, nebyl položen asfalt, přestože tam byl připravený štěrk. V průběhu let štěrk zanesla hlína a na chodníku začala růst tráva, kterou nikdo neseká. Dnes většina psů, kteří procházejí Markovou, vykoná svou potřebu do první trávy, na kterou narazí, což je právě tento kus 'chodníku' a jejich majitelé pak docela logicky raději neloví výkal mezi vysokou zapáchající trávou. Výsledkem je, že oněch 4 m 'chodníku' neskutečně páchne a lidé se mu vyhýbají obloukem. Mohl bych Vás poprosit, abyste při asfaltování výše zmíněného kusu chodníku zaasfaltovali i tuto jeho část a dokončili tak to, co bylo začato před 20 lety? Děkuji, Petr Papírník.

Rozbitý povrch v uličce Mezná
Nově zaslaný

Rozbitý povrch v uličce Mezná
Mezná, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 12. 2018

Dobrý den, v uličce Mezná je v dezolátním stavu povrch té části uličky, kde je asfalt (v blízkosti Klikaté). Mezná má sice vjezd autům povolený, ale vzhledem k tomu, že je slepá, velká část je v prudkém kopci, je travnatá (což je dobře) a sousedí jen se třemi domy a jednou zahrádkářskou kolonií, v podstatě tam žádná auta nejezdí, takže slouží primárně chodcům. Kdysi byla celá Mezná travnatá, ale cca před 20 lety byl v její spodní části od Klikaté cca 35 metrech z nějakého důvodu položen asfalt. Buď to tehdy nebylo uděláno moc kvalitně, nebo zub času zapracoval, každopádně nyní se ten asfalt nachází v totálně dezolátním stavu - v celé délce i šířce je rozbitý, často vydrolený, na některých místech jsou na krajích vyhloubené cca 20 cm hluboké 1 m široké a 5 metrů dlouhé díry (na fotografii). Když tam člověk prochází, musí si už dávat velký pozor, aby si nezvrknul chodník. Lidí tam během dne chodí poměrně dost, protože to je přirozený přístup mnoha jinonických obyvatel do blízkého lesa. Mohl bych Vás poprosit o opravu, nebo spíš kvůlli jeho celkově špatnému stavu výměnu celého asfaltovaného povrchu v Mezné? (Prosím, při tom neprodlužujte asfaltovaný povrch dál do Mezné - auta tam žádná nejezdí a ta tráva je tam mnohem hezčí a patří tam.) Děkuji, Petr Papírník.