Podněty nahlášené v

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Nově zaslané
  • S odpovědí
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Příliš krátké intervaly na přechodu
Nově zaslaný

Příliš krátké intervaly na přechodu
Koněvova, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 30. 01. 2023

Dobrý den, po rekonstrukci přechodu k zastávce Chmelnice, zejména směrem do centa, došlo k úpravě intervalů na semaforu pro chodce. Stává se nyní, že pomalejší chodci - senioři a rodiči s dětmi, kterých se zrovna v tomhle místě pohybuje hodně (poliklinka, 2 školky, škola), zůstanou trčet na posledním ostrůvku. Návrh - prodloužit trvání zelené přes jízdní pruhy pro auta, tak ať jde na obě strany pohodlně dojít. Trvání přes středový přechod - tramvajový pás - měnit netřeba

semafory
Nově zaslaný

semafory
Na padesátém, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 30. 01. 2023

Nevím zda to sem patří, ale i tak to sem dám. Už několik dní nejdou semafory na křižovatce Na Padesátém, Úvalská, Přetlucká, K rybníčkám. Samotný průjezd touto křižovatkou je teď očistec a nejhorší situace nastává, když jdou lidé z Tesca z nákupu. Automaticky vejdou na přechod a auto logicky zastaví, problém je však že musí zastavit i auto za ním a to tím pádem začne blokovat ulici Na padesátém. I s funkčními semafory zde byly autonehody velice časté. Foto není aktuální, je z map. Nebudu fotit když řídím.

Rozšíření chodníku na zastávce Slánská
Nově zaslaný

Rozšíření chodníku na zastávce Slánská
Makovského, Praha 17

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 01. 2023

Chodník jehož součástí je i nástupiště autobusové zastávky Slánská směr centrum je nedostatečně široký. Směrem do přilehlého trávníku je dlouhodobě široký vyšlapaný pruh. V místě přístřešku zastávky bylo alespoň v minulosti na trávník položeno provizorně několik dlaždic. Ty jsou však, stejně jako podlaha přístřešku, od zbylého chodníku odděleny schodem - obrubníkem. Prosím o odstranění tohoto bariérového řešení a rozšíření i zbytku chodníku.

Parkování na chodníku v ulici Služská u čp. 10
S odpovědí

Parkování na chodníku v ulici Služská u čp. 10
Služská, Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 16. 01. 2023

Podnět se týká chodníku v ulici Služská u čp. 10, kudy ráno chodí mnoho dětí do ZŠ Na Šutce. Jelikož zde není chodník vyvýšen, svádí často k parkování (viz foto), čemuž mají bránit zřejmě kvádry umístěné dále, nicméně na začátku chodníku chybí. Při parkování jsou pak děti potažmo rodiče s dětmi nuceni vejít do vozovky a často již v ní zůstanou, než dojdou na křižovatku s ulicí Na Šutce. Městská policie auto parkující přes celý chodník neodtáhne. Navrhuji proto dořešení zábran proti parkování po celé délce chodníku, příp. nahrazení užšími a pohlednějšími sloupky. Foto: autor a Mapy.cz.

Bezpečnější přechod do MŠ a ZŠ –⁠ Poznaňská
Vyřešený

Bezpečnější přechod do MŠ a ZŠ –⁠ Poznaňská
Poznaňská, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 16. 01. 2023

Námět se týká přechodu pro chodce v ulici Poznaňská u čp. 466/9, kde v posledních letech dochází opakovaně k parkování za dopravní značkou (viz foto) a tudíž k velmi nebezpečnému zmenšení rozhledu chodců. Vede tudy přitom cesta přímo na dětské hřiště a k základní a mateřské škole, je tedy otázkou času, kdy zde dojde k nehodě např. s dětmi. Navrhuji proto úpravu přechodu, kdy jsou vozovka a parkování v místě přechodu zúženy a tím dojde k zajištění rozhledu i bezpečnosti přecházejících, či alespoň použití palisád a vodorovného značení. Foto: autor a Mapy.cz.

Rozbitý chodník v ulici Uruguayská 430/10
Nově zaslaný

Rozbitý chodník v ulici Uruguayská 430/10
Uruguayská, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 16. 01. 2023

Prosím o opravu části chodníku před vchodem do budovy na adrese Uruguayská 430/10, Praha 2 Vinohrady - přímo před vstupem do budovy chybí v chodíku několik dlažebních kostek (problém se bohužel opakuje), díra v chodníku přímo před vstupem do budovy je poněkud nebezpečná. Bylo by, prosím, možné kostky doplnit a zajistit chodník, aby se dlažební kostky opět snadno nedostaly mimo své místo? Předem moc děkuji za vyřešení problému.

Nebezpečný obrubník na zast. MHD Teplická, Praha 9.
S odpovědí

Nebezpečný obrubník na zast. MHD Teplická, Praha 9.
Teplická, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 01. 2023

Obrubníkový blok trčí hranou vzhůru u chodníku na autobus. zastávce Teplická ve směru ke křižovatce ulice Teplická s Vysočanskou. VELKÉ NEBEZPEČÍ ÚRAZU!!

Rozbitý chodník Radhošťská
Nově zaslaný

Rozbitý chodník Radhošťská
Radhošťská, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 01. 2023

Chybějící dlažební kostky před rohovým domem Lucemburská x Radhošťská téměř znemožňující průjezd invalidnímu vozíku. Defekt je ze strany v ulici RADHOŠŤSKÁ, (rohový dům má vstup z Lucemburské 25).

Chybějící strom ve Františkánské zahradě
S odpovědí

Chybějící strom ve Františkánské zahradě
Jungmannovo nám., Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 01. 2023

U vstupu do Františkánské zahrady od Jungmannova náměstí se u lampy VO číslo 103 080 nachází jedno opuštěné prázdné rabátko pro výsadbu stromu. Strom, který zde stával, byl odstraněn, avšak nový dosud vysazen nebyl.

Chybějící strom na náměstí Na Balabence
Nově zaslaný

Chybějící strom na náměstí Na Balabence
nám. Na Balabence, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 01. 2023

Na náměstí Na Balabence se před domem č. p. 1439/1 nachází jedno opuštěné prázdné rabátko pro výsadbu stromu. Strom, který zde stával, byl odstraněn, avšak nový dosud vysazen nebyl.

Krátká zelená pro chodce
Bez odpovědi

Krátká zelená pro chodce
Korunní, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 04. 01. 2023

Křižovatka Korunní a Boleslavská. Světelná signalizace pro chodce má nedostatečně dlouhou délku. Při přecházení komunikace Korunní u tramvajové zastávky se chodec dostane do půlky přechodu a signalizace se změní na červenou.

Nebezpečný přechod ulice Pod Táborem
S odpovědí

Nebezpečný přechod ulice Pod Táborem
Pod Táborem, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 04. 01. 2023

Trápí mě přechod pro chodce v ulici Pod Táborem, Praha 9. Žlutě označený přechod na fotce a východní část křižovatky mají zelenou ve stejnou dobu, občas mi přijde, že chodec ji dostane později, jak ty dopravní prostředky. Navíc častokrát chodec má na přejití silnice zelenou jen 4-5 sekund. Často chodec nemůže přejít přechod od začátku jeho zelené, protože tam dojíždějí ještě auta ze západní části křižovatky. No a pak to tam naperou auta z východní části křižovatky. Auta a autobusy vyjíždějí ze zatáčky, častokrát nevědí, že tam za rohem je přechod a berou to tam plnou rychlostí. Necítím se na tom přechodu nikdy bezpečně. Za mě by bylo dobré dát v jinou dobu zelenou pro chodce a zelenou pro ty auta z východní části křižovatky. A určitě delší zelená pro chodce. Děkuji Vám.

Propadlý chodník u bytového domu Mojmírova - Praha 4
S odpovědí

Propadlý chodník u bytového domu Mojmírova - Praha 4
Mojmírova, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 02. 01. 2023

Dobrý den, před bytovým domem Mojmírova 1710/15 je na dvou místech propadlá dlažba chodníku. Je však otázkou, co za propadem stojí, jestli se nejedná o větší problém. Každopádně tento problém je tam již dlouhou dobu, snad to není nic zásadního.

Dráty/pletivo trčí přímo do dětského hřiště - Gabinova ul.
Bez odpovědi

Dráty/pletivo trčí přímo do dětského hřiště - Gabinova ul.
Gabinova, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 01. 2023

Na asfaltovém hřišti u nového kostela na Barrandově, ul. Gabinova, už dlouho trčí ostré dráty přímo do dětského hřiště v úrovni očí dětí. Je to skutečně nebezpečné, dráty navíc nejsou dobře vidět, napíchnout se může kdokoliv. Žádáme urychlenou opravu nebo odstranění pletiva!

Rozbita lavicka ulice Gabinova, Pha 5
Bez odpovědi

Rozbita lavicka ulice Gabinova, Pha 5
Gabinova, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 01. 2023

Rozbita lavicka v ulici Gabinova, smerem od sidliste k tram zastavce Poliklinika Barrandov.