Podněty nahlášené v

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Nově zaslané
  • S odpovědí
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Nevyspadovany chodník na moste do parku podvini
Bez odpovědi

Nevyspadovany chodník na moste do parku podvini
Kovanecká, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 09. 2022

Po daždi sa vytvárajú louže, mostík bol dávnejšie rekonštruovaný ale zjavne nikto nemyslel na to koľko vody tam bude po daždi...

odstranit nefunkční telefonní budku (úzký chodník, Sokolovská 100/94)
Nově zaslaný

odstranit nefunkční telefonní budku (úzký chodník, Sokolovská 100/94)
Sokolovská, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 31. 08. 2022

Před domem Sokolovská 100/94 je chodník zúžen kvůli již nepoužívané telefonní budce, navíc na nevzhledném soklu. Na již zúženém chodníku má navíc restaurace stolečky, takže místa na průchod zbývá tak málo, že dva lidi proti sobě se minou jen s obtížemi. Navrhuji odstranit nepoužívanou budku, pokud to nejde tak stolečky.

Přechod v ulici Podbělohorská - Zrcadlo
Bez odpovědi

Přechod v ulici Podbělohorská - Zrcadlo
Podbělohorská, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 08. 2022

U hezkého nového chodníku a přechodu vytvořeného v ulici Podbělohorská, by určitě nebylo špatné ještě doplnit zrcadlem. Při přecházení z parku Ladronka s obtížemi člověk nahlíží do zatáčky směrem k Císařce.

Šafránecká ulice - Špatný stav chodníku směrem na Vypich a Ladronku
Bez odpovědi

Šafránecká ulice - Špatný stav chodníku směrem na Vypich a Ladronku
Šafránecká, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 08. 2022

Velice špatný stav cesty, která je velmi využívána chodci, běžci, cyklisty i maminkami s kočárky. Strany cesty jsou vymleté od vody, jízda na kole pro malé děti je nebezpečná až nemožná, chůze s kočárkem také velmi náročná dle výrazů procházejících maminek. Pro chodce pokročilejšího věku je chůze také velmi nebezpečná, při tom je to hlavní spojovací cesta od nemocnic směrem na Vypich a do parku Ladronka, určitě by si zasloužila opravu a nový povrch.

Chybějící přechod pro chodce u zastávky Sídliště Modřany
Bez odpovědi

Chybějící přechod pro chodce u zastávky Sídliště Modřany
Generála Šišky, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 08. 2022

Dobrý den, po rekonstrukci tramvajové tratě do zastávky Sídliště Modřany jsem doufala, že bude vyřešen problém s chybějícím přechodem pro chodce u této zastávky. Je zde sice podchod, který ale nikdo nevyužívá a všichni cestující, včetně dětí a maminek s kočárky, přebíhají frekventovanou silnici. Na zastávce o jednu stanici níže Modřanská rokle je také podchod, ale zároveň i přechod pro chodce! Krom toho, asi o 60 m nad tímto přechodem je další přechod pro chodce, který vede od 'nikud nikam' a není nikým využíván! Napadlo mě, že by se tento 'nesmyslný' přechod přemístil o několik metrů výše, právě k zastávce Sídliště Modřany. Nechápu, proč jsou u zastávky Modřanská rokle dva přechody pár metrů od sebe a další přechod je až u ulice Levského. Doufám, že zvítězí zdravý rozum a že nevyužívaný a zbytečný přechod pro chodce bude přesunut na místo, kde je opravdu potřeba. Přikládám foto - silnice u zastávky Sídliště Modřany, přechod a podchod u zastávky Modřanská rokle, na třetí fotografii je další přechod (zbytečný). Děkuji

Vydlazdeni chodniku Raisovy ulice, Praha 6
Bez odpovědi

Vydlazdeni chodniku Raisovy ulice, Praha 6
Raisova, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 26. 08. 2022

Dobry den, rada bych se zeptala, kdy je v planu (jestli je vubec) vydlazdeni ulice Raisova na Praze 6. Chodniky jsou tam (zejmena nalevo smerem k Puskinove nam. ) naprosto v dezolatnim stavu.. Vlstne se dovim, ze si tam jeste nikdo nezlomil nohu. Pro vozickare neprijemne, pro kocarky take.. dekuji Vinglerova

Přechod ulice Hennerova
S odpovědí

Přechod ulice Hennerova
Hennerova, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 26. 08. 2022

Dobrý den, na místě označeném na mapě se nacházel v minulosti přechod, jehož relikty jsou dodnes patrné (viz přiložené foto). Na celé ulici se nacházejí pouze dva přechody a to na jejím začátku a konci. Ulice je poměrně klikatá a díky parkujícím vozidlům není přecházení vždy úplně snadné. Vzhledem k tomu, že tuto ulici musí překonávat děti bydlící na motolském sídlišti docházející do ZŠ Weberova, byla by obnova, nebo náhrada zaniklého přechodu na vhodném místě jistě přínosem nejen jejich bezpečnosti.

Nefunkční pouliční osvětlení
Vyřešený

Nefunkční pouliční osvětlení
Pod stupni, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 08. 2022

Na celé ulici nefunguje ani jedna jediná pouliční lampa a je tam naprostá tma (zejména v kontrastu s okolními dostatečně osvětlenými ulicemi), což velmi znepříjemňuje průchod chodců v nočních hodinách.

Přechod pro Základní Školu EDISONA
Bez odpovědi

Přechod pro Základní Školu EDISONA
Bítovská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 22. 08. 2022

Dobrý Den. Chodím do Základní Školy Edisona (né zš bítovská to je jiná škola vedle) Ale škola je tu první rok a chybí tu přechod Už mně tu několikrát málem přejelo auto A bylo by fajn tu dát přechod díky moc

Nesviti ulicni svetla v ulici Prubezna
Vyřešený

Nesviti ulicni svetla v ulici Prubezna
Průběžná, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 08. 2022

Podel cele ulice Prubezna nesviti svetla

Dočasné dopravní značky v Divadelní ulici znemožňují použití chodníku
Vyřešený

Dočasné dopravní značky v Divadelní ulici znemožňují použití chodníku
Divadelní, Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 10. 08. 2022

Několikrát do roka dochází v ulici Divadelní (v části od Národního divadla až po ulici Krocínova) k záboru parkovacích míst pro účely natáčení filmu (nejspíše v rámci Národního divadla). Dočasné značení je umístěno na chodníku v ulici Divadelní tak nešťastně, že v některých případech nelze po chodníku projít. Nutné dodat, že chodík je opravdu v některých částech úzký a v dnešní době by neodpovídal nejspíše stavebním normám. Obejít toto dočasné značení znamená vstoupit do přímo do vozovky, což například s kočárkem je dost nešťastná situace - automobily zde jezdí velice rychle. Ani použití chodníku na druhé straně ulice není v této části ulice možné - buď je chodník ještě užší nebo zde vůbec není.

Chybějící značka přechod pro chodce u Kauflandu Michle
Bez odpovědi

Chybějící značka přechod pro chodce u Kauflandu Michle
U plynárny, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 08. 2022

Dobrý den, na přechodu pro chodce od zastávky Chodovská na parkoviště Kaufland Michle dochází denně ke konfliktním situacím kvůli chybějícímu svislému značení - přechod pro chodce. Dříve zde tato značka byla. Bylo by dobré před přechod instalovat i zpomalovací pruhy. Na fotografiích je současný (bez značky) a dřívější (se značkou) stav. Několikrát jsem byl svědkem situace, kdy auto na přechodu málem přejelo člověka.

Kolobezky
Bez odpovědi

Kolobezky
Křížová, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 27. 07. 2022

Parkování na chodníku

Propadávající se víko kanálu na chodníku - Měchenická Praha 4
Bez odpovědi

Propadávající se víko kanálu na chodníku - Měchenická Praha 4
Měchenická, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 20. 07. 2022

Dobrý den, https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x=14.4865559&y=50.0500542&z=19&ut=Nov%C3%BD%20bod&uc=9hKMYxXlht&ud=14, u domu Na Chodovci 2548/42, je na chodníku kruhové víko kanálu, které se při zatížení (šlápnutí) propadne. Žádám Vás o urychlenou opravu - v daném místě není pouliční osvětlení a zejména po tmě hrozí úraz. Děkuji za urychlené vyřízení.

Strepy na chodniku
Bez odpovědi

Strepy na chodniku
Sekaninova, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 07. 2022

Dobry den, uz nekolik tydnu jsou strepy na chodniku u prechodu. Dekuji