Podněty nahlášené v Praha 9

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Praha 9

  • Nově zaslané
  • Zaslané
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Nebezpečný přechod v ulici Novovysočanská/U nové školy
Vyřešený

Nebezpečný přechod v ulici Novovysočanská/U nové školy
Novovysočanská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 29. 11. 2016

Dobrý den, rád bych nahlásil dost nebezpečný přechod v ulici Novovysočanská při křížení s ulicí U nové školy. Přechod tu možná kdysi byl, ale už není vidět. Chtělo by ho tu znovu nakreslit, aby si ho řidiči byli vědomi. Úsek je vedle školy a školky, a proto se velmi divím, že to v takovémto stavu může být nechané. Snad se s tím povede něco udělat.

Řidiči ohrožují chodce - přechod v Čuprově ul.
Zaslaný

Řidiči ohrožují chodce - přechod v Čuprově ul.
Čuprova, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 11. 2016

Dobrý den. Rozšířil se nám tu takový nešvar, a sice stání v křižovatkách. Normálně by to nebylo nic pro tento server, ale podívejte se na fotografii (foceno z přechodu). Auta stojí na přechodech, a i když je opatrně obcházíte, jinde do Vás ve snaze dostat ze se svízelné situace, do které si řidiči vlastní hloupostí dostali, do vás během přecházení najíždějí. U této křižovatky bydlím, takže jsem zažil již několik fyzických střetů během přecházení na zelenou. Jelikož je to situace opakující se denně, prosím o informaci, jakým způsobem zde bezpečné přecházení zajistíte. Díky, Jarda

Chybějící interval na Sokolovské u Balabenky
Zaslaný

Chybějící interval na Sokolovské u Balabenky
Sokolovská, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 29. 09. 2016

Na křižovatce Sokolovské a Čuprovy je na úrovni administrativní budovy pěší přechod, který je kvůli šířce komunikace, navíc rozdělené tramvajovým pásem, rozdělen na tři samostatné úseky řízené semaforem. Problém je, že když přejdete (ze severu na jih) první úsek (bez tlačítka) na zelenou, dostanete je jen na malinký ostrůvek, protože na dalším úseku (přes tramvajový pás) svítí červená s tlačítkem. To tlačítko můžete zmáčknout seberychleji, utíkat, je to jedno. Stojí uprostřed křižovatky, za zády auta, před nosem tramvaje, zelená padne až při dalším intervalu. Jak přejdete tento druhý úsek, tak jste za vodou, protože na třetím svítí zelená trvale. Prosím, dejte to nějak do kupy, aby bylo možné přejít silnici najednou. Děkujeme, lidi.

Spojovací: nesvítící lampy u chodníku nad Kauflandem
Zaslaný

Spojovací: nesvítící lampy u chodníku nad Kauflandem
Spojovací, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 15. 01. 2016

U chodníku mezi ulicemi Učňovská, Spojovací a V třešňovce, nad parkovištěm Kauflandu, nesvítí 3 z 5 světel, a měl bych podezření, že nesvítily nikdy od té doby, co tam ten chodník byl vybudován. První dvě nesvítící lampy stojí na parcele 87/1 (vlastník: hlavní město Praha, druh pozemku: zahrada, ochrana: zemědělský půdní fond, památkově chráněné území) třetí nesvítící lampa stojí na parcele 88/4 (vlastník: Kaufland Česká republika v.o.s., druh pozemku: zahrada, ochrana: zemědělský půdní fond) . Sloupy nejsou označeny identifikačními štítky Eltodo ani žádným jiným identifikačním označením vlastníka nebo správce.

Nebezpečný přechod v Lovosické
Zaslaný

Nebezpečný přechod v Lovosické
Lovosická, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 06. 12. 2015

V ulici Lovosická je v blízkosti polikliniky několik nebezpečných přechodů, kde je pro řidiče běžné překračovat povolenou rychlost. Řešením je umístění ostrůvku u prvního (nejširšího) přechodu a umístění zpomalovacích prahů.

Nepořádek ve Vysočanech
Bez odpovědi

Nepořádek ve Vysočanech
Sokolovská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 06. 2015

Vedle domu č. 312 je permanentní nepořádek+zarostlý plot jak do výšky, tak do šířky jakousi popínavou rostlinou. Kvůli tomu je v těchto místech zúžený chodník, a tuto zelenou zeď využívají místní individua jako WC. Bylo by vhodné tento plevel odstranit, okolí vyčistit a pravidelně kontrolovat. Stanoviště vozíků za Normou přestěhovat do prodejny (zabránit ztrátám a zrušit přístřešek pro bezdomovce). Nedávat žádnou záminku k shromažďování živlů...

Zbytečně dlouhá červená pro chodce
Bez odpovědi

Zbytečně dlouhá červená pro chodce
Učňovská, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 04. 05. 2015

Na přechodu pro chodce přes ulici Učňovskou svítí červená i dvě minuty (paradoxem je, že za tu dobu zde projedou průměrně dvě auta). Navrhuji, aby zde zelená pro chodce svítila i při fázi, kdy křižovatkou projíždějí vozidla z Českobrodské na doplňkovou zelenou šipku. Odbočující vozidla pak (podle zákona) dají přednost přecházejícím chodcům. Dokonce i nyní takto odbočující řidiči před přechodem přibržďují, protože logicky očekávají, že chodci budou mít zelenou.

Chybí přechod pro chodce v ulici Na Břehu, Praha 9
Bez odpovědi

Chybí přechod pro chodce v ulici Na Břehu, Praha 9
Na břehu, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 04. 2015

Chybí přechod pro chodce v ulici Na Břehu (naproti domu 25), Praha 9. Nejbližší přechod je na křižovatce s ulicí Sokolovska, ale tato část cyklostezky neasfaltovaná ani nedlážděná, takže při špatném počasí nevhodná pro chodce.

Projíždění aut z parkoviště přes zeleň - Prosecká 109
Zaslaný

Projíždění aut z parkoviště přes zeleň - Prosecká 109
Prosecká, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 01. 2015

Před panelovým domem na Proseku, na ulici Prosecká 105-129 je parkoviště, kde se parkuje ve dvou řadách. Je nepsané a tolerované pravidlo, že do první řady (blíže k domu) se dostávají auta po chodníku, na který najíždějí přes přechod u zastávky Nový Prosek. S tím problém není. Už řadu měsíců se ale některým řidičům nechce vracet ze začátku parkoviště (ze směru od Billy) zpátky až na přechod a rozhodli se přejíždět přes trávník před parkovištěm. Vyjeté díry jsou už tak velké, že se několikrát stalo, že v nich dokonce auto zůstalo viset. Navrhuji prodloužit zábradlí , které začíná u křižovatky Prosecká, Jablonecká až po začátek parkoviště, tak aby si neposlušní řidiči nemohli zkracovat cestu přes zeleň.

Chybí vyznačení přechodu Vysočanská
Zaslaný

Chybí vyznačení přechodu Vysočanská
Vysočanská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 01. 2015

V ul.Vysočanská chybí zebra na celé polovině vozovky, přechod tak není pro řidiče vidět,. Zažil jsem osobně v pozici řidiče. (na obrázku je ještě kompletní, teˇuž polovina chybí.)

Nebezpečný přechod u školky v Novoborské ulici
Zaslaný

Nebezpečný přechod u školky v Novoborské ulici
Novoborská, Praha 9

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 16. 09. 2014

V bezprostřední blízkosti mateřské školky se nachází nepřehledný přechod. Šikmo parkující vozidla znemožňují výhled jak chodcům tak řidičům. Vozidla často parkují i na chodníku. Přímo v místě přechodu se navíc nachází popelnice.

Rozbitá instalace
Vyřešený

Rozbitá instalace
Park Přátelství, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 09. 2014

Jedna z okrasných betonových koulí je vyvrácena a v původním místě usazení zůstala prohlubeň cca 50 x 40 cm o hloubce kolem 40cm. Díra se sice nachází mimo chodník, instalace však slouží jako odpočinkové/rekreační místo, často se zde proto chodci pohybují. Jak je patrné z fotodokumentace, již zarostlá prohlubeň není v travnatém porostu příliš viditelná. Uvolněná betonová koule se nyní nachází v ďolíčku.

Přesunutí autobusové  zastávky Nádraží Libeň před křižovatku
Zaslaný

Přesunutí autobusové zastávky Nádraží Libeň před křižovatku
Freyova, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 08. 2014

Autobusová zastávka Nádraží Libeň ve směru k Vysočanské je nevhodně umístěná. Jedná se o důležitý přestupní uzel MHD, velké množství lidí zde přestupuje mezi vlaky a autobusy. Umístění zastávky za křižovatkou spolu s extrémně dlouhými intervaly semaforů pro pěší (pěší musí pro přestup na vlak překonat dvě ramena křižovatky) způsobuje, že přestupní doba mezi vlakem a autobusem je zde extrémně dlouhá. Kromě snížení atraktivity hromadné dopravy to způsobuje, že zde denně několik set lidí riskuje při 'dobíhání' chůzí na červenou nebo mimo světelnou signalizaci (hlavně ve Freyově). Relativně jednoduché řešení by bylo přesunout (nebo přidat novou) autobusovou zastávku z ulice Freyovy do ulice K Žižkovu. Zde mohou chodci využít stávající nadchod nad ulicí K Žižkovu, takže vůbec nedojde ke konfliktu s automobily. Nadchod by bylo ale nutné mírně opravit, protože v současné době je na straně u nádraží povrch chodníku v havarijním stavu.

Nebezpečné tramvajové ostrůvky na zastávce Poštovská
Bez odpovědi

Nebezpečné tramvajové ostrůvky na zastávce Poštovská
Kolbenova, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 07. 2014

Tramvajové ostrůvky na zastávce Poštovská se nacházející na velmi rušné Kolbenově ulici. Ve směru do centra je automobilový provoz veden dvouproudově, auta jezdí velmi rychle, předjíždějí se, v jízdním pruhu blíže k ostrůvku často jezdí i náklaďáky. Ostrůvek je široký 1,7metru (tedy velmi úzký) a není od silnice jakkoliv oddělen. Přijíždí-li tramvaj z jedné strany ostrůvku a dvě rychle jedoucí auta vedle sebe ze strany druhé, mění se čekání na tramvaj v silně adrenalinový zážitek. V případě mokré vozovky pak ještě stříká voda přímo na čekající cestující. Posledně jmenovaný problém je zvlášť patrný na ostrůvku v opačném směru, kde auta nemohou přejet do druhého pruhu. Na této straně totiž parkují na silnici u chodníku auta, takže projíždějící řidiči mají poměrně úzký manévrovací prostor a jezdí velmi blízko ostrůvku. Velké procento řidičů nezpomalí, a pochopitelně i na této straně Kolbenovy ulice jezdí často náklaďáky. Výstup/nástup s kočárkem či s malými dětmi je v těchto místech vyloženě nebezpečný. Jakékoliv škobrtnutí při výstupu z tramvaje by mohlo být fatální. Problém je o to palčivější, že v přilehlé lokalitě bydlí velké množství předškolních a prvostupňových dětí. Na problém jsme upozorňovali již v roce 2010. Doposud však nenastalo žádné řešení. Jedinou změnou od té doby je tedy to, že provoz na Kolbenově ulici zhoustl a v okolí přibylo rodin s malými dětmi.

Zálivy na přechodu v Jablonecké ulici
Bez odpovědi

Zálivy na přechodu v Jablonecké ulici
Jablonecká, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 11. 2013

Z důvodů nedostatečně řešeného odtoku dešťové vody vznikají po deštích na kraji přechodu široké zálivy, v období intenzivnějších srážek dokonce po obou stranách. Jedná se o jediný přechod přes Jabloneckou ulici v délce přibližně 400 metrů, a to přibližně na úrovni vchodu Jablonecká 698/10.