Podněty nahlášené v Praha 6

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Praha 6

  • Nově zaslané
  • Zaslané
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Hromadící se dešťová voda u zastávky Litovický potok
Zaslaný

Hromadící se dešťová voda u zastávky Litovický potok
Libocká, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 06. 2015

Při každém větším dešti se v ulici Libocká u zastávek autobusu Litovický potok hromadí dešťová voda v takovém množství, že početná projíždějící auta každého, kdo by se pokusil čekat v zastávkové budce směrem na Petřiny, ohodí do výše pasu! Problém je i na protilehlé zastávce, tam jsou 'naštěstí' díky zastávkovému zálivu ohroženy pouze kotníky čekajících. Přiložené fotografie nejsou moc kvalitní, problém však ilustrují dostatečně.

Přechod mimo zastávku tramvaje, bariéra
Vyřešený

Přechod mimo zastávku tramvaje, bariéra
Na Petřinách, Praha 6

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 01. 06. 2015

Na zastávce Vojenská nemocnice je bariérový přechod. Pro rodiče s kočárkem, ale i například pacienty nemocnice je obtížné dostat se na tramvaj. Pro vozíčkáře asi naprosto nemožné... Zrovna u nemocnice by přece neměla být bariérová zastávka tramvaje (ale například 'vídeňská').

Bariérové schody
Zaslaný

Bariérové schody
Pod bateriemi, Praha 6

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 01. 06. 2015

Nebylo by možné instalovat pro lidi s kočárkem rampu nebo nějaké kovové koleje podél odkapu? Hodně by to zkrátilo cestu od tramvaje na náměstí před Bateriemi.

Bariera na chodníku
Zaslaný

Bariera na chodníku
Horoměřická, Praha 6

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 28. 04. 2015

Na chodníku u zastávka je velice nevhodně umístěna dočasná značka. Kočárkem nelze projít a auta projíždí těsně vedle. Není náhodou poviností zajistit bezpečný průchod když je chodník zablokován? Protože tam to není.

Nebezpečný přechod blízko zastávky Ořechovka
Zaslaný

Nebezpečný přechod blízko zastávky Ořechovka
Střešovická, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 04. 2015

Pro lidi bydlící v ulicích severozápadně od zastávky Ořechovka vede na tramvaj jediná cesta po chodníku, který je přerušen nebezpečně strmým přechodem. Z fotografií není sklon tolik vidět, ale když je sníh nebo led, je přecházení přechodu velmi adrenalinový sportovní výkon i pro mladé zdravé lidi. V okolních vilách žije mnoho starých lidí, kteří v zimě raději nikam nejezdí, protože cesta na tramvaj by pro ně mohla skončit ošklivou zlomeninou. Nevím, jaké řešení by bylo nejlepší. Vzhledem k tomu, že přecházená ulice - Západní - je jednosměrná a velmi krátká, nebál bych se ji pro auta na této straně uzavřít a přechod stavebně srovnat s úrovní ulice Střešovická. Řidiči bydlící v ulici Západní mohou velmi snadno vyjet jinudy, například hned sousední ulicí Východní. Předem děkuji za jakékoliv řešení, myslím, že může předejít mnoha modřinám a úrazům.

Rozbitý chodník na Praze 6, ulice Na Vlčovce
Bez odpovědi

Rozbitý chodník na Praze 6, ulice Na Vlčovce
Na Vlčovce, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 04. 2015

Praha 6, Na Vlčovce.

Rozbitý chodník na Praze 6, Kolejní ulice
Bez odpovědi

Rozbitý chodník na Praze 6, Kolejní ulice
Kolejní, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 04. 2015

Rozbitý chodník v Kolejní ulici na Praze 6. V blÍzkosti budovy ČVUT. Velká díra, kterou musí chodci obcházet.

Díra na stezce Praha 6  MHD Baterie  - Na Zástřelu
Vyřešený

Díra na stezce Praha 6 MHD Baterie - Na Zástřelu
Na zástřelu, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 16. 04. 2015

Stezka kolem Střešovických skal je celkem zachovalá. Kazí to jen obrovská díra nahoře pod schody. Maminky s kočárky musí díru objet, přiřemž hrozí převržení kočárku.

Rozbitý chodník v Kolejní, Praha 6
Zaslaný

Rozbitý chodník v Kolejní, Praha 6
Kolejní, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 02. 03. 2015

Před budovou ČVUT v Kolejní je více děr rozbitého chodníku. Na fotce je ta největší díra.

Nebezpečné časování semaforu na křižovatce Evropská x Kolejní
Zaslaný

Nebezpečné časování semaforu na křižovatce Evropská x Kolejní
Kolejní, Praha 6

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 16. 02. 2015

Křižovatky Evropská x Kolejní (podobně též Evropská x Gymnasijní) vnímáme (ještě s řadou dalších rodičů) jako velice nebezpečné. Přechod překonává celou šíři ulice, tedy 2+2 jízdní pruhy a tramvajové koleje, což podle aktuálních předpisů již není přípustné. Navíc auta vjíždějící na Evropskou z těchto ulic mají zelenou zároveň s chodci nebo ještě dříve. V poslední části přechodu, za tramvajovým pásem, pak auta přijíždějí chodcům do zad. Řidiči si často nevšimnou nebo nepochopí oranžového blikajícího panáčka, upozorňujícího na tuto skutečnost, a chodcům nedají přednost při vstupu z tramvajového pásu. Nezřídka se nám dospělým stalo, že jsme byli auty ohroženi. Pro děti, které se spoléhají na to, že přecházejí na zelenou a nemůže se jim tak nic stát, je to velice nebezpečné! Řešení by dle mého názoru bylo poměrně snadné. Stačilo by, kdyby se správně načasovaly semafory. Poskytnout na přechod Evropské dostatek času a zelenou pro auta vjíždějící na Evropskou z Gymnazijní a Kolejní o pár vteřin pozdržet tak, aby ji auta dostala až v okamžiku, kdy budou chodci bezpečně na chodníku. Na křižovatce s Gymnazijní byl sice v minulých letech přechod rozdělen na dva úseky se samostatnými semafory, ale když chodec překoná první úsek a zastaví se na červené před vstupem do druhého silničního pásu, octne se na úzkém, nechráněném ostrůvku mezi kolejemi a silnicí. To také není bezpečné místo pro čekání na další zelenou. Na přiložené fotografii je vidět celá délka přechodu, na kterém svítí zelená. Chodci z druhé strany teprve přicházejí k tramvajovému pásu, zatímco první auto z Kolejní ulice ve velké rychlosti již křižuje poslední třetinu zebry...

Nebezpečně nastavený semafor v Podbabské
Zaslaný

Nebezpečně nastavený semafor v Podbabské
Podbabská, Praha 6

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 05. 02. 2015

Semafory na přechodu Podbabské od vlakové a autobusové zastávky k tramvajové točně jsou nevhodně nastavené. Při přecházení směrem ke točně se rozsvítí zelená pro přecházení vzdálenějšího pruhu (do Dejvic), ale pro bližší pruh (z Dejvic) pro chodce zůstane poměrně dlouho červená, navíc auta přijíždějící z Dejvic mají stále zelenou a přes přechod projíždějí velmi rychle. Obávám se, že je jen otázkou času, než někdo zareaguje automaticky na 'vzdálenější' zelenou a vejde rovnou pod auto.

Parkování u přechodů v ul. Na Pískách (Na Dyrince), P6
Zaslaný

Parkování u přechodů v ul. Na Pískách (Na Dyrince), P6
Na Dyrince, Praha 6

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 18. 01. 2015

V Praze 6 v ul. Na Pískách, konkrétně u zvýšených přechodů mezi ul. Na Dyrince a Berkovská a taktéž na druhém zvýšeném přechodu v úrovni ul. Kulhánkovská dlouhodobě parkují vozidla na chodníku těsně u přechodu, takže nejsou zajištěny rozhledy pro bezpečné přecházení (jak ukládá zákon). Řešením je pouze fyzické opatření např. pomocí zahrazovacích/protiparkovacích sloupků - postačí 2 min. na délku 5 m (jsou tam i stožáry VO). Děkuji. S pozdravem Květoslav Syrový

Chybějící úsek chodníku v ulici Atletická (resp. Spiritka)
Zaslaný

Chybějící úsek chodníku v ulici Atletická (resp. Spiritka)
Atletická, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 01. 2015

Při chůzi z ulice Atletická (nově zrekonstruovaná - na mapy.cz vedeno jako ulice Spiritka) od Strahovského stadionu směrem k Ladronce lze jít po chodníku na pravé straně ulice, ten však cca po 50m končí a je nutné jít zbylých cca 50m po silnici (což je v těchto místech nebezpečné) nebo ji přejít a jít po neupravené ploše na druhé straně (přecházení je tam také nebezpečné, auta jedoucí Spiritkou od Podbělohorské jsou za horizontem a často tam jezdí dosti rychle). Vyjádření P6 (pan Jiří Beneš ze dne 10.12.2014) ... prověřili jsme Váš podnět z hlediska možné výstavby nového chodníku propojujícího areál parku Ladronka. s Atletickou ulicí. Co se týká severní strany podél pozemku Českých Radiokomunikací, již stávající nedokončený chodník je zčásti mimo pozemek Hlavního města, tedy dokončení zde nelze s úspěchem předpokládat. Jižní strana se pro realizaci doplnění chodníku hodí lépe, nicméně ji lze předpokládat až s budoucí výstavbou na volných pozemcích. Bohužel nemáme informace o aktivním projednávání potenciálního investičního záměru. Zjišťujeme ještě možnosti správce komunikací, Technické správy komunikací hl.m.Prahy, na zařazení do plánu investičních akcí. Je nám líto,že Vám nemůžeme poskytnou příznivější informaci. --- Alespoň by pomohlo odstranit přerostlou zeleň, která zasahuje do vozovky a brání ve výhledu případnému chodci, který má tu kuráž dojít k Ladronce po severní straně vozovky. Případně tam udělat nějaký minimálně široký pruh nebo úzký chodník přiléhající k vozovce.

Pod Paťankou - nebezpečný přechod
Zaslaný

Pod Paťankou - nebezpečný přechod
Pod Paťankou, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 12. 2014

Upozorňujeme na nepřehledný a nebezpečný přechod v ul. Pod Paťankou, kde jsou problémem zejména nesprávně parkující auta a auta, která si hlavně v ranní špičce touto ulicí zkracují cestu, jejichž spěchající řidiči se často chovají v rozporu s dopravními předpisy. Přechod pro chodce je pod mírným horizontem, v blízkosti křižovatky, označen je pouze běžným vodorovným značením na vozovce, takže již sám o sobě není za všech okolností dobře vidět. Přehlednost ale komplikují hlavně nesprávně zaparkovaná auta, přes která chodci (zejména děti, ale v případě dodávky, jako na přiložené fotografii, ani dospělí) nevidí na přijíždějící auta a přijíždějící auta nevidí chodce. Problém je největší v ranních hodinách, kdy tudy děti z přilehlé rezidenční čtvrti Sladovny chodí do školy (a další obyvatelé do práce), prakticky jediná legální cesta k zastávkám MHD vede právě přes tento přechod. Zároveň ulice Pod Paťankou bývá v tuto dobu obvykle zaplněna auty, která si tudy zkracují cestu, aby nestála v koloně v Podbabské. Stojící kolona aut (čekající na zelenou na semaforech na křižovatce ul. Pod Paťankou, Podbabské a Ve Struhách) situaci na přechodu ještě více znepřehledňuje, navíc další řidiči ještě často kolonu předjíždí protisměrem, aby se rychleji dostali do levého pruhu u semaforů, který v ranní špičce bývá méně používaný než pruh pro odbočení doprava - zpět do Podbabské směrem k Vítěznému nám. Podle dřívějšího vyjádření Městské Policie HMP a odboru dopravy OÚ v Praze 6 v této ulici parkování není možné, vzhledem k její šířce, proto byl odmítnut návrh na osazení značky zákaz zastavení. Parkující vozidla jsou nicméně každodenní realitou, městská policie na místě přiliš často vidět není. Navrhovaná řešení: 1. Zvýraznění přechodu a jeho označení (např. blikající světla, zvýraznění vodorovného značení, svislá dopravní značka se žlutým orámováním, aj.) 2. Umístění značky 'zákaz zastavení' do ul. Pod Paťankou (minimálně) v úseku mezi ulicemi Paťanka a Podbabská. 3. Změna dopravního režimu v ul. Pod Paťankou v celém úseku mezi severní odbočkou z Podbabské u Hydrologického ústavu a odbočkou ke OC Kaufland: zřízení neprůjezdné zóny s dopravní značkou 'Průjezd zakázán' s cílem uzavřít ulici Pod Paťankou pro tranzitní dopravu.

Nebezpečný přechod pro děti ze ZŠ Dědina na Praze 6
Zaslaný

Nebezpečný přechod pro děti ze ZŠ Dědina na Praze 6
Vlastina, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 10. 2014

Nebezpečný přechod v ulici Vlastina v Praze 6 Liboci. Tento je využíván zejména dětmi ze ZŠ Dědina, neboť se zde nacházejí autobusové zastávky v obou směrech. Přechod je nedostatečně zabezpečen.Je označen pouze klasickou dopravní značkou 'přechod pro chodce' a nevýraznou zebrou. Je nutné v zájmu bezpečnosti dětí, zde instalovat zpomalovače, vhodně i s blikacími světélky na silnici. Nejlepší by samozřejmě bylo umístění semaforů, což by bylo asi finančně náročnější, ale ochrana dětských životů snad za to stojí! Silnice je dosti frekventovaná.