Podněty nahlášené v

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Nově zaslané
  • S odpovědí
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Chybějící přechod pro chodce na křižovatce Počernická x Na Palouku
Nově zaslaný

Chybějící přechod pro chodce na křižovatce Počernická x Na Palouku
Počernická, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 03. 2024

Dobrý den, na křižovatce ulic Počernická x Na Palouku chybí přechod pro chodce na straně do centra. Historicky pravděpodobně nebyl potřeba, nicméně z důvodu nové výstavby je aktuálně tato část ulice Počernické před křižovatkou velmi nebezpečná z důvodu přebíhajících osob.

Poškozená dlažba na chodníku na rohu Vinohradské a Anny Letenské
Nově zaslaný

Poškozená dlažba na chodníku na rohu Vinohradské a Anny Letenské
Vinohradská, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 26. 02. 2024

Na chodníku na rohu Vinohradské a Anny Letenské (před barem WoodHouse) je vypadaná/narušená dlažba.

Rozbité schody spojující ulice Nad Pekařkou a Pod Pekařkou
Nově zaslaný

Rozbité schody spojující ulice Nad Pekařkou a Pod Pekařkou
Nad Pekařkou, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 26. 02. 2024

Schodiště je na více místech poškozeno: částečně nebo úplně chybí dlaždice. Při chůzi shora hrozí škobrtnutí, pád a následný úraz.

Tilleho nam. Barrandov - rozpadaji se chodniky
S odpovědí

Tilleho nam. Barrandov - rozpadaji se chodniky
Tilleho nám., Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 02. 2024

Na Tilleho nam. se dlouhodobe zhorsuje stav verejneho prostoru - diry, propady, vypadana dlazba, stromy vytlacujici povrch chodniku, sokl mezi podloubim a namestim, spina u lavicek, atd. Zadame, aby tomuto 'centru deni' na Barrandove venovala MC Praha 5 potrebnou pozornost a prostor udelala alespon bezpecny pro chodce, kdyz uz ne celkove privetivejsi pro obcany. Je zde i cim dal vic bezdomovcu, ale policii jsme tam nikdy nevideli, ze by to resila. V globalu prosime o vyjadreni, proc se pece o verejny prostor na Barrandove za poslednich par let tak zhorsila - staci se podivat na nevzhledne prostranstvi pred ZS V Remizku (napr. rozpadle chodniky, zelen plna odpadku s nulovou udrzbou), na Trnkovo namesti, kde clovek radsi jen rychle projde nez aby tam travil nejaky cas. Dalsi priklad je zanedbane okoli lesiku u zastavky tram Poliklinika Barrandov. Rozbite lavicky, vytrhane sloupy, odpad pripominajici skladku apod. Co s tim bude MC Praha 5 v nejblizsi dobe delat?

Parkování na chodníku
Nově zaslaný

Parkování na chodníku
Nad kolonií, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 19. 02. 2024

Dobrý den, v ulici Nad Kolonií pravidelně parkují auta na chodníku čímž se chodník stává neprůchozí.

Novy prechod k tramvajove zastavce Divoka Sarka
Nově zaslaný

Novy prechod k tramvajove zastavce Divoka Sarka
Evropská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 02. 2024

Autobusy vjizdejici z ulice Libocka do zastavky Divoka Sarka jedou velmi rychle, i kdyz chodci maji v tu chvili zrovna zelenou a prechazi ul.Evropskou a tramvajovy pas. Pro ty, co to neznaji nebo maji deti je to opravdu nebezpecne, nikdo neceka, kdyz prechazi na zelenou, ze se z ul. Libocka vyriti autobus, ktery ani nepribrzdi..

Jizda/parkovani zelen
Nově zaslaný

Jizda/parkovani zelen
Na okraji, Praha 6

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 19. 02. 2024

Jiz temer bezna vec. MP prehlizi a ani po vyzve neresi.

Mrazem popraskaný a vydrolený asfaltový práh
S odpovědí

Mrazem popraskaný a vydrolený asfaltový práh
K rotundě, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 02. 2024

Mrazem popraskaný a vydrolený asfaltový práh na křižovatce ulic Soběslavova a K Rotundě

Rozpadajícíc se pražská mozaika u vstupu do objektu
Nově zaslaný

Rozpadajícíc se pražská mozaika u vstupu do objektu
K rotundě, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 02. 2024

Počátek rozpadajícího se chodníku velikost cca 20x20cm

Rozpadlá pražská mozaika (chybějící kostky)
Vyřešený

Rozpadlá pražská mozaika (chybějící kostky)
Soběslavova, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 02. 2024

Vypadané a časem poztrácené kostky pražské mozaiky. Vchodníku je celkem velká díra zavezená pouze pískem.

Rozpadlá skladba pražské mozaiky (chybějící kostky)
Vyřešený

Rozpadlá skladba pražské mozaiky (chybějící kostky)
Soběslavova, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 02. 2024

cca 40x40 cm chybějící dlažby která se časem uvolnila a vypadala.

Rozjíždění trávníku auty přepravních služeb
Nově zaslaný

Rozjíždění trávníku auty přepravních služeb
Na hřebenech II, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 02. 2024

V ulici Na Hřebenech II došlo v nedávné době k instalaci výdejních boxů PPL a Zásilkovny. Obsluha těchto boxů k ním zajíždí přes přechod, trávník a chodník, čímž dochází k devastaci jak chodníku, tak trávníku. Z pozice vlastníka pozemků / MČ Praha 4 / Městské policie by bylo vhodné na tento problém společnosti upozornit a proškolit řidiče. Zároveň by se dané společnosti měli podílet na odstranění jimi způsobených škod.

Nebezpečný přechod u zastávky Nový Prosek
S odpovědí

Nebezpečný přechod u zastávky Nový Prosek
Prosecká, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 06. 02. 2024

Jedná se o přechod přes dva jízdní pruhy v jednom směru. Jako nový již takový přechod vzniknout nemůže. Oproti jiným přechodům přes dva jízdní pruhy je teoreticky bezpečnější, protože pravý jízdní pruh je vyhrazený pro autobusy, kola a IZS. Bohužel pouze teoreticky, protože mnozí řidiči ignorují fakt, že je vyhrazený. Především ve špičkách, kdy je v levém jízdním pruhu kolona. Nejhorší je, že je ani nenapadne před přechodem zpomalit, protože přes přechod vzhledem ke stojícím vozidlům v levém pruhu může někdo přecházet. Navíc je zákonná povinnost zastavit před přechodem, pokud v souběžném pruhu zastaví jiné vozidlo. Dokonce jsem tu byl svědkem momentu, kdy ke sražení chodkyně chyběly centimetry. Jeden z řidičů se rozhodl, že již nebude déle čekat v koloně, vjel do vyhrazeného pruhu pro autobusy a jako smyslů zbavený dupnul na plyn a přes přechod se prořítil vysokou rychlostí, přestože na něj dodávka stojící před přechodem v koloně v levém pruhu troubila, aby ho upozornila na přecházející chodkyni, kterou přes dodávku nemohl vidět. O chvíli později ho stejným způsobem následovalo další vozidlo, které to před přechodem naštěstí stihlo zadupnout.

Prodloužení zelené pro chodce
Nově zaslaný

Prodloužení zelené pro chodce
Koněvova, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 06. 02. 2024

Mám dojem, že po obnově SSZ tento problém nebyl, ale asi byl později změněn signální plán. Když chcete ze zastávky přejít na severní stranu Hartigovy (dříve Koněvovy) ulice, často se stane, že to nestihnete naráz. Zelená přes jízdní pruh pro vozidla začíná dříve než přes tramvajový pruh. Zelená přes tramvajový pás navíc často začne v momentě, kdy odjíždějící tramvaj ještě přechod blokuje, tím pádem není možné vyjít hned na začátku zelené a k přechodu přes jízdní pruh vozidla se dostanete později. Přes něj je navíc signál volno pro chodce krátky a ne všichni chodci stihnout na přechod během tohoto signálu vstoupit. Tím pádem by měli počkat na další zelenou mezi tramvajovým pásem a jízdním pruhem. Mnozí to ale ignorují, případně si konce signálu volno nevšimnou (možná ho nepředpokládají tak rychle) a přechod přechází v momentě, kdy se vozidla chtějí rozjet na svou zelenou. Bylo by žádoucí signál volno pro chodce prodloužit, i 5 vteřin by velmi pomohlo. Vozidla před přechodem stejně stojí a krátké prodloužení volna pro chodce by nepocítila. V tomto místě nemůže být žádná řeč o tom, že by to zkomplikovalo automobilovou dopravu.

Hlučné svislé dopravní značení
Nově zaslaný

Hlučné svislé dopravní značení
Voskovcova, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 31. 01. 2024

Vážení, prosím o předání příslušné organizaci k nápravě dále popsaného problému. Svislý stožár s dopravními značkami je pro jejich počet prodloužen nástavce. Prodlužovací nástavec je však chybně namontován, ve stožáru je volný a při závanu větru se vychyluje do různých směrů. Značka - tabule plechu se přitom kroutí a vydává silný rachot. Podobně se v rozhlasu imituje zvuk bouře. Značka je umístěna při vjezdu do slepé části ulice Wassermannova u přechodu na křižovatce Voskovcova 1036/24 a Wassermannova 1036/24 tentýž dům viz mapka. Na fotkách níže je vidět, jaké jsou krajní polohy pohybujícího se nástavce se značkami. Předem děkuji za zajištění nápravy. S pozdravem Miloš Baloun