Filtr podnětů



Nejnovější podněty

Seřadit podle počtu hlasů
Problematický přechod přes ul. M. Horákové (Letenské nám.)
Zaslaný

Problematický přechod přes ul. M. Horákové (Letenské nám.)
Letenské nám., Praha 7

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 09. 02. 2012

Provoz na křižovatce ulic Milady Horákové, Nad Štolou a Korunovační je velice intenzivní. Čekací doba na zelenou na přechodu přes ulici Milady Horákové je velice dlouhá, trvá několik minut. Když pak konečně naskočí, trvá tak krátce (cca 2 sekundy), že chodci nestačí dojít ani do poloviny přechodu (viz foto). Navíc auta odbočující na přechod z ulice Nad Štolou mají zelenou současně s chodci. Jakmile naskočí pro chodce červená, což je velmi brzo, auta na přechod najíždí a chodce ohrožují. Přechod je také velice dlouhý, což činí přecházení nepříjemným, nepřehledným. Domnívám se, že by bylo žádoucí prodloužit zelenou pro chodce, zkrátit jejich čekací dobu a seřídit světelnou signalizaci tak, aby auta neměly zelenou současně s chodci. Děkuji předem za vyřešení tohoto problému.

Bariérová zastávka tramvaje Karlovy lázně
Zaslaný

Bariérová zastávka tramvaje Karlovy lázně
Smetanovo nábř., Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 09. 02. 2012

Chodci se při výstupu z tramvaje na této zastávce často potýkají se závažnými nedostatky. Pro lidi na vozíku není zastávka použitelná vůbec, pro další lidi s omeznou možností pohybu jen obtížně. U nízkopodlažních tramavají nelze vyklopit plošinu, zastávky tohoto typu nejsou uváděny jako přístupné ve vyhledávačích na DP Praha. Minulý rok proběhla rozsáhlá rekonstrukce Smetanova nábřeží bez požadovaných úprav. Řešením by byl chodníkový mys, případně zastávka vídeňského typu. Prosím Vás o informaci, jak s tímto podnětem naložíte. Děkuji Erik Čipera, o.s. Asistence

Nebezpečný přechod přes Moskevskou ul. na nám. Svatopluka Čecha
Vyřešený

Nebezpečný přechod přes Moskevskou ul. na nám. Svatopluka Čecha
Moskevská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 09. 02. 2012

Přechod přes Moskevskou ulici na nám. Svatopluka Čecha u křižovatky s ul. Minskou je dlouhý a nepřehledný a je velmi obtížné ho bez úhony překonat. Tramvaje zde jezdí ze tří směrů, stejně jako auta, přičemž v jednom směru je dokonce vozovka dvouproudá kvůli odbočovacímu pásu. Nepřehlednost situace zvyšují i projíždějící autobusy – autobusová zastávka se nachází těsně u přechodu. Večer a za tmy pak snížená viditelnost situaci ještě zhoršuje. Rád bych se zeptal, zda je v plánu zabezpečení či zklidnění tohoto rizikového místa. Děkuji za odpověď.

Deformovaný vodicí pás na přechodu (Kloboučnická x  K Podjezdu)
Vyřešený

Deformovaný vodicí pás na přechodu (Kloboučnická x K Podjezdu)
Kloboučnická, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 08. 02. 2012

Dobrý den, rád bych upozornil na velmi nebezpečný přechod na křižovatce Kloboučnická x K Podjezdu v Praze 4, kde je již delší dobu silně deformován vodicí pás pro nevidomé. Děkuji předem za sdělení, jak a kdy dojde k nápravě. S pozdravem Jaroslav Hořín

Nebezpečný přechod přes Bělehradskou ulici
Zaslaný

Nebezpečný přechod přes Bělehradskou ulici
Bělehradská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 08. 02. 2012

Na přechodu přes Bělehradskou ulici na křižovatce s Bruselskou, Šafaříkovou a Koubkovou je v dopravní špičce tak silný provoz, že je zde velmi těžké najít skulinu mezi auty, aby člověk mohl přejít. V okolí se nacházejí základní školy (ZŠ Londýnská, Lauderovy školy v Belgické ul.), pro děti je toto místo nepřehledné a tudíž obzvláště nebezpečné, bojí se vstoupit do vozovky. Navrhuji proto zřídit na přechodu světelnou signalizaci, která přecházení usnadní.