Vyhledávejte podle:



S odpovědí, Chodníky, Praha 5

Seřadit podle počtu hlasů
Tilleho nam. Barrandov - rozpadaji se chodniky
S odpovědí

Tilleho nam. Barrandov - rozpadaji se chodniky
Tilleho nám., Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 02. 2024

Na Tilleho nam. se dlouhodobe zhorsuje stav verejneho prostoru - diry, propady, vypadana dlazba, stromy vytlacujici povrch chodniku, sokl mezi podloubim a namestim, spina u lavicek, atd. Zadame, aby tomuto 'centru deni' na Barrandove venovala MC Praha 5 potrebnou pozornost a prostor udelala alespon bezpecny pro chodce, kdyz uz ne celkove privetivejsi pro obcany. Je zde i cim dal vic bezdomovcu, ale policii jsme tam nikdy nevideli, ze by to resila. V globalu prosime o vyjadreni, proc se pece o verejny prostor na Barrandove za poslednich par let tak zhorsila - staci se podivat na nevzhledne prostranstvi pred ZS V Remizku (napr. rozpadle chodniky, zelen plna odpadku s nulovou udrzbou), na Trnkovo namesti, kde clovek radsi jen rychle projde nez aby tam travil nejaky cas. Dalsi priklad je zanedbane okoli lesiku u zastavky tram Poliklinika Barrandov. Rozbite lavicky, vytrhane sloupy, odpad pripominajici skladku apod. Co s tim bude MC Praha 5 v nejblizsi dobe delat?

Neschůdné schodiště mezi ulicemi Nad Klikovkou a Pod Hybšmankou
S odpovědí

Neschůdné schodiště mezi ulicemi Nad Klikovkou a Pod Hybšmankou
Nad Klikovkou, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 01. 2024

Stav schodiště je ve velmi špatném místě. Pomohlo by schody alespoň vyčistit od bahna/listí... aby bych schůdné. Děkuji.

nedokončená a rozbitá Mezná ulice
S odpovědí

nedokončená a rozbitá Mezná ulice
Klikatá, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 12. 2022

Ulice Mezná spojující ulicí Na Pomezí a ulici Klikatá v Praze 5 potřebuje opravit. V horní části se nachází letité schodiště, v dolní část byla nedávno uválcována stavební a silniční suť. V místě kde ulice protíná ulici Markova byl nedávno 'uhlazen' beton (foto) a cesta je v tomto místě po děšti schůdná jen pro velmi otrlé jedince. Ulice Na Pomezí má být vzhledem k velké výstavbě v horní části Košíř nad tratí lépe propojena pro chodce s prostorem Walterova náměstí (supermarket) a stanicí metra Jinonice. V lese pod ulicí Na Pomezí je lesní cesta podél, které je více napadených stromů k pokácení. Lesní cesta na pozemku hl. mesta Prahy by byla po zpevnění šotolovinou také dobrým řešením pro lepší pěší dostupnost Košíř z Jinonic.

Rozbitý chodník v ulici Slivenecká
S odpovědí

Rozbitý chodník v ulici Slivenecká
Slivenecká, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 11. 2021

Pás chodníku v ulici Slivenecká je ve špatném stavu po celé délce minimálně od č. p. 112/37 až před dům č. p. 106. Situace před domem č. p. 106 je nejhorší, dochází zde k erozi kraje vozovky. Pro seniorní obyvatele domů, kteří se pohybují pouze za využití kompenzačních pomůcek, je terén zvláště v zimním období bez asistence téměř neschůdný.

Stezka mezi ulicemi Nad Konečnou a Pod Žvahovem
S odpovědí

Stezka mezi ulicemi Nad Konečnou a Pod Žvahovem
Pod Žvahovem, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 01. 2021

Jedná se o strategickou a výhodnou zkratku od tramvaje v Hlubočepích na Žvahov, která vede pod železniční tratí místy na nezpevněnám povrchu ve velmi strmém svahu. Využíváno hlavně dětmi z přilehlé základní školy a místními obyvateli. V zimě a za mokra neschůdná. V nejkritičtějším místě je torzo patrně svépomocí zbudovaného schodiště.

Nekvalitní provedení nových chodníků - Nad Kavalírkou, Praha 5
S odpovědí

Nekvalitní provedení nových chodníků - Nad Kavalírkou, Praha 5
Nad Kavalírkou, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 08. 2020

V ulici Nad Kavalírkou a chodníku pro pěší, který vede podél pozemku gymnázia Nad Kavalírkou a propojuje ulice Nad Kavalírkou a Nad Turbovou, proběhla pokládka kabelů v tělese chodníku. Nově realizované asfaltové plochy, provedené po pokládce kabelů, jsou provedeny nekvalitně. Povrch je hrbolatý, zvlněný (hrby vzniklé stékáním asfaltu při pokládce v šikmé ploše chodníku). V některých místech nesmyslné ukončení/ napojení starých a nových ploch - ukončení nové plochy asfaltu 0,5 m před hranou schodiště.

Nebezpečný chodník podél ulice Za Ženskymi Domovy
S odpovědí

Nebezpečný chodník podél ulice Za Ženskymi Domovy
Za Ženskými domovy, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 04. 11. 2019

Velmi úzký chodník, příliš úzký i pro jednou osobu, je to frekventovaná ulice - mnoho aut a mnoho lidi

Dlaždice ze zdi padají na chodník - u tramvaje Poliklinika Barrandov
S odpovědí

Dlaždice ze zdi padají na chodník - u tramvaje Poliklinika Barrandov
Gabinova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 08. 07. 2019

Při příchodu na zastávku tramvaje Poliklinika Barrandov jsou na chodníku spadlé dlaždice - rozpadá se zídka. Prosíme o nápravu, aby dlaždice neležely na chodníku a stav zdi se dále nezhoršoval.

Téměř celoročně louže přes chodník, v zimě led (Barrandov)
S odpovědí

Téměř celoročně louže přes chodník, v zimě led (Barrandov)
Lamačova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 12. 2018

Dobrý den, na chodníku u OC Kamera je kvůli nerovnostem po jakémkoliv dešti louže přes celý chodník (na foto není zdaleka nejhorší stav) – v zimě louže pravidelně zamrzá po celé šířce chodníku a místem se prakticky nedá projít. Musí se obcházet křovím, nebo jít jinudy. Stav trvá už mnoho let, vyrovnání chodníku v dotčeném úseku by problém vyřešilo. Děkujeme za úpravu do bezpečného stavu. (Přesný popis místa: chodník od restaurace Kamera směrem k přechodu v ulici Tréglova a ke schodům vedoucím na autobusovou zastávku Chaplinovo nám.)

Rozbitý povrch v uličce Mezná
S odpovědí

Rozbitý povrch v uličce Mezná
Mezná, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 12. 2018

Dobrý den, v uličce Mezná je v dezolátním stavu povrch té části uličky, kde je asfalt (v blízkosti Klikaté). Mezná má sice vjezd autům povolený, ale vzhledem k tomu, že je slepá, velká část je v prudkém kopci, je travnatá (což je dobře) a sousedí jen se třemi domy a jednou zahrádkářskou kolonií, v podstatě tam žádná auta nejezdí, takže slouží primárně chodcům. Kdysi byla celá Mezná travnatá, ale cca před 20 lety byl v její spodní části od Klikaté cca 35 metrech z nějakého důvodu položen asfalt. Buď to tehdy nebylo uděláno moc kvalitně, nebo zub času zapracoval, každopádně nyní se ten asfalt nachází v totálně dezolátním stavu - v celé délce i šířce je rozbitý, často vydrolený, na některých místech jsou na krajích vyhloubené cca 20 cm hluboké 1 m široké a 5 metrů dlouhé díry (na fotografii). Když tam člověk prochází, musí si už dávat velký pozor, aby si nezvrknul chodník. Lidí tam během dne chodí poměrně dost, protože to je přirozený přístup mnoha jinonických obyvatel do blízkého lesa. Mohl bych Vás poprosit o opravu, nebo spíš kvůlli jeho celkově špatnému stavu výměnu celého asfaltovaného povrchu v Mezné? (Prosím, při tom neprodlužujte asfaltovaný povrch dál do Mezné - auta tam žádná nejezdí a ta tráva je tam mnohem hezčí a patří tam.) Děkuji, Petr Papírník.

Chodník tankodrom - za domy v ul. Lamačova 17-27, směrem od Grussovy
S odpovědí

Chodník tankodrom - za domy v ul. Lamačova 17-27, směrem od Grussovy
Lamačova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 07. 2018

Dobrý den, chtěli bychom upozornit na velmi špatný stav celého chodníku od ulice Grussova podél zadních vchodů domů Lamačova 17-27 (chodník sám o sobě nemá podle mapy název). Asfalt je zvlněný, polámaný, kanály propadlé i vystouplé, stav se za posledních pár let dost zhoršil. Jakmile na chodník napadá na podzim listí, nejsou nerovnosti a propadliny vůbec vidět. Zimní podmínky jsou samozřejmě také špatné. Netřeba říkat, že to je hojně využívaná cesta ke všem domům v Lamačově ul. 17-27, do novějších bytovek v ulici Do Klukovic, k dětským hřištím, k tramvaji, atd. Prosíme o uvedení do BEZPEČNÉHO stavu. Děkujeme.

Propadlý chodník spojující ulici Hilmarova s parkovištěm Delvity
S odpovědí

Propadlý chodník spojující ulici Hilmarova s parkovištěm Delvity
Hilmarova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 26. 11. 2017

Dobrý den, chodník spojující ulici Hilmarova s parkovištěm prodejny Delvita, Praha 5 má na několika místech propadliny, ve kterých se drží voda omezující schůdnost, v zimě namrzá.

Prohlubeň v chodníku roh Lamačova x Hógerova
S odpovědí

Prohlubeň v chodníku roh Lamačova x Hógerova
Lamačova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 10. 2017

Prohlubeň v chodníku Praha 5, sídliště Barrandov, roh Lamačova Högerova pod schodištěm a nad schodištěm k parkovišti Delvita, ve které se drží v voda, v zimě namrzá.

Baldové - stezka pro chodce III.
S odpovědí

Baldové - stezka pro chodce III.
Baldové, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 09. 2017

Ulici Baldové tvoří tři úseky. Ve dvou již byl 'opravený trávník' a jsou tam asfaltové chodníky. Ve třetí části, mezi ul.Průchova a ul.Vejražkova chodník není. Objevily se tu však značky 'stezka pro chodce' v místě pokoutně zaplácaného trávníku asfaltem z osobních zájmů, které však má daleko do schůdné stezky pro chodce. Tyto značky by mohly vzbuzovat dojem, že tu nějaká legální stezka má existovat. Třetí chodník by měl však logicky navazovat na již opravený sousední, ve stejné šířce, neumožňující rovněž průjezd aut. V současnosti rozježděný trávník by měl být 'revitalizován' a zabránit dalšímu průjezdu aut trávníkem. Pozemky jsou v majetku města.

Rozbitý chodník a krajnice vozovky v ulici Grafická
S odpovědí

Rozbitý chodník a krajnice vozovky v ulici Grafická
Grafická, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 04. 2017

Poškozený povrch chodníku s propady po nedohutněných zásypech sítí, při dešti se tvoří velké kaluže, které vzhledem k úzkému chodníku lze obtížně obcházet, stejný problém je i u okraje vozovky. Degradovaný povrch chodníku, v zimě kluzký.