Vyhledávejte podle:



Světelná signalizace, Praha 1

Seřadit od nejnovějších
Přechod na Královské cestě
S odpovědí

Přechod na Královské cestě
Křižovnická, Praha 1

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 26. 03. 2012

Světelná signalizace na přechodu pro chodce po Královské cestě je ostuda, kterou protrpí všichni cizinci v Praze. Zelená tam blikne tak na 10 sekund a auta pak troubí na davy cizinců, co se nestačili rozkoukat a chtějí přejít. Přitom auta nemají kam spěchat - návazné Smetanovo nábřeží je ucpané tak jako tak.

Tramvajová zastávka Čechův most
Vyřešený

Tramvajová zastávka Čechův most
nábř. Edvarda Beneše, Praha 1

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 12. 12. 2014

Zastávka Čechův most ve směru Malostranská je v poslední době velmi nebezpečná, Semafor na blízké křižovatce je tak nešťastně seřízen, že velmi často tramvaj otevírá v zastávce dveře ve chvíli, kdy je na semaforu ve stejném směru pro auta zelená, což si řidiči aut vysvětlují tak, že můžou jet. Cestující, kteří by chtěli vystoupit z tramvaje, riskují přejetí autem (které zde pár centimetrů od tramvaje jezdí běžně padesátkou), takže v mnoha případech z tramvaje ani není možné vystoupit. Situace bývá tak zjevně nebezpečná, že nechápu, jak takové řešení tramvajové zastávky může ještě v dnešní době existovat.

Dlouhodobě nesvítí semafor na velké křižovatce Na Florenci X Na Poříčí
Vyřešený

Dlouhodobě nesvítí semafor na velké křižovatce Na Florenci X Na Poříčí
Na Florenci, Praha 1

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 05. 09. 2016

Na křižovatce Na Florenci X Na Poříčí dlouhodobě nesvítí semafory. Jde o rozlehlou a rušnou křižovatku, přecházení je zde velmi nepříjemné, auta mají sama co dělat se sledováním tramvají, odbočujících autobusů a dalšího dění. A do toho chudáci my, chodci, kteří se snažíme najít mezeru v provozu, kdy se nevalí auto samo rychle vyklízející křižovatku před tramvajemi. Proč jsou semafory mimo provoz? Kdy budou opět fungovat? Děkuji.

Semafor proti chodcům v Karmelitské
Vyřešený

Semafor proti chodcům v Karmelitské
Karmelitská, Praha 1

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 14. 08. 2014

Semafor v Karmelitské před tramvajovou zastávkou ve směru z centra má velmi zvláštní chování: 1. do zastávky přijede tramvaj ve směru k Újezdu 2. za tramvají automaticky a okamžitě padne červená pro auta (která stejně nikam nemůžou, stojí jim v cestě ta tramvaj), ale 3. v opačném směru (k Malostranskému náměstí) zůstává pro auta zelená, a tudíž chodci mají červenou. Pokud si chodci mezi příjezdem a odjezdem tramvaje stisknou tlačítko pro přecházení, dostane se jim po odhlášení tramvaje krátkého volna; ve všech ostatních případech je tlačítko přecházení zjevně zařadí do cyklu o minimální délce přes 1 minutu. V praxi to vypadá tak, že si chodci (což jsou v tomto místě povětšinou turisté) stisknou tlačítko, čekají, čekají, čekají, a nic se neděje; v tom horším případě navíc během čekání vidí, že auta stojí na červenou (od MN), a chodci rovněž. V obou případech to vede k chování, kdy se chodci do vozovky vrhají na červenou, což je nežádoucí. Situace, kdy má volno pouze směr od Újezda, je obzvláště nebezpečná - chodci vidí zastavenou kolonu od MN a mají tendenci předpokládat, že zastaví oba směry (viz obrázek - auto vpravo má červenou, chodec má červenou, jen směr k MN má volno). Vzhledem k provozu v ulici tvrdím, že častější volno pro chodce by přispělo ke zvýšení bezpečnosti dopravy na tomto místě, aniž by zároveň omezilo plynulost dopravy: pokud už tu je kolona, několikavteřinové čekání na přechodu ji neovlivní; při plynulém provozu není hustota dopravy taková, aby bylo nutné mít interval jako na magistrále. Navíc: hned následující semafor (u MŠMT) zařazuje fázi pro chodce téměř okamžitě po stisknutí tlačítka, byť ho využívá výrazně méně chodců; proč tak zásadní rozdíl v chování na 100 metrech? Navrhovaná opatření: - ve fázi 'tramvaj v zastávce' zařadit volno pro chodce (pochopitelně s červenou v kolizních směrech) a/nebo - zkrátit minimální délku fáze volna pro vozidla tak, aby chodci nepřecházeli na červenou z frustrace, když se v rozumné době nedočkají odezvy

Krátký interval semaforu na Štefánikově mostě
Vyřešený

Krátký interval semaforu na Štefánikově mostě
Štefánikův most, Praha 1

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 20. 07. 2015

Zelené světlo na přechodu pro chodce přes Štefánikův most na straně u Letenského tunelu svítí velmi krátkou dobu. I při rychlé chůzi se dostanu jen do poloviny vozovky. Pokud se přechází směrem na Nábřeží Kapitána Jaroše, tak to nevadí, chodec přejde dřív něž začnou najíždět auta odbočující na most. V opačném směru se však chodec dostává do kolize (a na semaforu už je červená) s odbočujícími auty, jejichž řidiči si myslí, že přechází na červenou.

Nesvítící světla přechod Opletalova
S odpovědí

Nesvítící světla přechod Opletalova
Opletalova, Praha 1

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 06. 10. 2014

V Opletalově ulici, nad přechodem pro chodce nesvítí výstražná oranžová světla. Stav trvá už řadu měsíců.

Semafor - roh přes Štefánikův most u Nábřeží Kap. Jaroše
Nově zaslaný

Semafor - roh přes Štefánikův most u Nábřeží Kap. Jaroše
Štefánikův most, Praha 1

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 20. 03. 2024

Na zelenou zde dojdete pouze do půlky silnice, takže : 1) Vám nedávají přednost auta, jedoucí z ulice Nábřeží Kap. Jaroše na Štefánikův most, protože si myslí, že jdete na červenou 2) i tu krátkou zelenou Vám ještě omezí auta jedoucí z letenskeho tunelu To jsem zrovna natočila, přikládám jako přílohu, na 0:03 je konkrétně vidět projíždějící auto na zelenou pro chodce (viz foto), auta projela 2, chytla jsem jen to druhé. Chodím tu pravidelně úterý a pátek a můžu Vám taková to videa posílat pravidelně, protože se to děje vždy