Podněty nahlášené v Praha 3

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Praha 3

  • Nově zaslané
  • S odpovědí
  • Vyřešené
  • Bez odpovědiPropadlý chodník na několika místech
S odpovědí

Propadlý chodník na několika místech
Květinková, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 05. 2024

Ulice Květinková, Praha 3, před garážemi, roh a začátek ulice Pod Jarovem. Na třech místech (minimálně) se propadl chodník. Při špatné viditelnosti za šera či při umělém osvětlení není vidět 'propasti', hrozí pád, podvrtnutí, či závažnější úraz. Za případnou opravu by byli jistě obyvatelé vděčni. :-)

Rozbitý chodník - hrozí úraz!
S odpovědí

Rozbitý chodník - hrozí úraz!
Laubova, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 30. 04. 2024

'záplatovaný' chodník. opravy prováděné nesystémově. historické kostky odvezeny (nevyužity). rád bych požádal o opravu chodníku v historickém duchu podél domu v ulici Laubova 3, Praha 3 v celé délce a šíři s využitím původních kostek, které v chodníku stále částečně jsou. hrozí zranění chodců! děkuji.

800m žádný ozvučený přechod  na Vinohradské, obl. zejm. ul. Orlická
Bez odpovědi

800m žádný ozvučený přechod na Vinohradské, obl. zejm. ul. Orlická
Vinohradská, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 22. 04. 2024

Jako těžce slabozraký zaměstnanec ústředí VZP ČR sídlící na adrese Orlická 4 nyní i několikrát denně potřebuji přecházet ul. Vinohradská. Mezi náměstím J. z Poděbrad až po přechod na rohu s ul. Boleslavská, není v celé trase přes 800 metrů, žádný přechod se světelnou signalizací a ozvučením. Vinohradská je třída dlouhá a frekventovaná a má tramvajové koleje a další jízdní pruhy pro ostatní dopravu a odstavné pruhy, je tedy poměrně široká (kolik m šířky nemohu uvést, ale jde tedy o 4 jízdní pruhy + odstavné pruhy zpravidla na obou stranách, tedy poměrně dosti) a případy kdy mě auto, tramvaj, druhá tramvaj pustí ale ve 4. pruhu mě málem něco přejede, se množí. A tak jsem se to rozhodl řešit. Vzhledem k tomu, že v přízemí budovy VZP máme velmi, ale opravdu velmi vytíženou klientskou pobočku, kam logicky chodí i spousta seniorů a obecně osob se sníženou schopností pohybu či orientace, řekl bych, že by nepochybně nejvhodnější, pokud bych měl vybrat jediný přechod v okolí, bylo zpřístupnit ten na rohu Vinohradské s Orlickou. Vhodné by bylo ozvučit i přechod u tram. zast. Radhošťská a přechod přes Vinohradskou téměř u křižovatky s ul. Velehradská, neboť ač u něj není zastávka MHD je podobně frekventovaný neboť je tam mimo jiné Albert s vchodem zcela přímo naproti přechodu a také přilehlou ulicí Perunova vede nejbližší spojení oblasti s tram. zast. Perunova, s tramvajemi páteřních linek 10 a 16. Dokonce ani další přechod směrem k centru k tram. zast. Jiřího z Poděbrad není ozvučený. Až ještě dál na druhém konci náměstí u tramvaje v opačném směru. Dle orientačního změření z GMaps přes 800 metrů mezi ozvučenými přechody. Když jsem ještě zasedal v komisi RHMP pro pěší a bezbarierovost řešili se i mnohem kratší nepřístupné úseku na mnohem méně širokých a méně frekventovaných ulicích. Tento úsek je úplně ukázkový, jak se může sejít tolik nepřístupných přechodů, že chodec se specifickými potřebami v dopravní špičce nemá šanci přejít a má osmisetmetrovou bariéru v živém centru města.

Nový přechod na rohu ulic Seifertova, Víta Nejedlého a Cimburkova
S odpovědí

Nový přechod na rohu ulic Seifertova, Víta Nejedlého a Cimburkova
Seifertova, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 26. 03. 2024

Pěkný den, v popisovaném místě přechází hodně lidí Seifertovu ulici. Přechody pro chodce/semafory jsou oběma směry daleko. Myslím, že aspoň jeden přechod by pomohl. Ulice Vita Nejedlého a Cimburkova jsou častou spojnicí mezi horním a dolním Žižkovem.

Prodloužení zelené pro chodce
Bez odpovědi

Prodloužení zelené pro chodce
Koněvova, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 06. 02. 2024

Mám dojem, že po obnově SSZ tento problém nebyl, ale asi byl později změněn signální plán. Když chcete ze zastávky přejít na severní stranu Hartigovy (dříve Koněvovy) ulice, často se stane, že to nestihnete naráz. Zelená přes jízdní pruh pro vozidla začíná dříve než přes tramvajový pruh. Zelená přes tramvajový pás navíc často začne v momentě, kdy odjíždějící tramvaj ještě přechod blokuje, tím pádem není možné vyjít hned na začátku zelené a k přechodu přes jízdní pruh vozidla se dostanete později. Přes něj je navíc signál volno pro chodce krátky a ne všichni chodci stihnout na přechod během tohoto signálu vstoupit. Tím pádem by měli počkat na další zelenou mezi tramvajovým pásem a jízdním pruhem. Mnozí to ale ignorují, případně si konce signálu volno nevšimnou (možná ho nepředpokládají tak rychle) a přechod přechází v momentě, kdy se vozidla chtějí rozjet na svou zelenou. Bylo by žádoucí signál volno pro chodce prodloužit, i 5 vteřin by velmi pomohlo. Vozidla před přechodem stejně stojí a krátké prodloužení volna pro chodce by nepocítila. V tomto místě nemůže být žádná řeč o tom, že by to zkomplikovalo automobilovou dopravu.

Nefunkcni betonova zabrana pred prechodem pro chodce
Nově zaslaný

Nefunkcni betonova zabrana pred prechodem pro chodce
Kouřimská, Praha 3

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 30. 01. 2024

Dlouhodobe na nize uvedene adrese parkuji auta, vc. dodavek doslova pred prechodem pro chodce. Parkuji zde pres noc, cimz ohrozuji chodce a zejmena deti, ktere kazde rano vyuzivaji zmineny prechod k tomu, aby se dostaly do skoly. Temto prestupkum mela nejspis predejit betonova zabrana, ktera je vsak posunuta k chodniku a stejne jako zluta cara ridice nikterak nevzrusuje. Existuje pro tuto situaci reseni nebo budeme cekat na nestesti, kdy doleva odbocujici vozy nekoho srazi, nebot neuvidi pres nelegalne parkujici auta?

Chybějící antiparkovací sloupky
Bez odpovědi

Chybějící antiparkovací sloupky
Táboritská, Praha 3

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 18. 01. 2024

V ulici Táboritská od zastávky tram “Lipanská” k Bezovce vede úzký chodníček, který je využíván velmi nadmíru a není žádná alternativa. Byť naproti jsou parkovací místa, řidiči neustále využivají chodník jako nejlepší místo na zastavení a dopadá to tak jako na fotkách. Kolikrát jsem viděl, že chodce málem srazila tramvaj, protože musel obcházet auto na chodníku a nevšiml si tramvaje. Tyto situace jsou extrémně nebezpečné. Chápu, že se blíží rekonstrukce celé ulice, ale to než bude, tak umřu. PROSÍM, osaďte toto místo nějakými, klidně dočasnými, antiparkovacími sloupky, zachráníte mnoho nervů a možná i životů! Nenechte nás v tom

rozbity chodnik v ulici Laubova 5, Praha 3
S odpovědí

rozbity chodnik v ulici Laubova 5, Praha 3
Laubova, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 20. 12. 2023

uvolnene kostky lezici vedle, nebezpeci urazu

Koridor na pruchod chodcu
S odpovědí

Koridor na pruchod chodcu
Laubova, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 11. 2023

Rad bych se zeptal na moznost zrizeni koridoru na pruchod chodcu z ulice Laubova smer nam. Jiriho z Podebrad. Tato spojnice je extremne frekventovana a pro pesi tam zcela chybi logicka cesta. Konkretne jde o navaznost z obou chodniku teto ulic, kde pristup na samotne namesti blokuji zaparkovana auta v ulici kolme na Laubovu (prodlouzeni Lucemburske ale uz na namesti). Musi se tam tam jednak prochazet mezi 2 radami zaparkovanych aut, dale tam neni timto smerem zadny prechod. Drive slo chodit vice vpravo (pri pohledu na namesti), ale tam si kavarna udelala ohrazenou zahradku se stolky a dale jiz stoji stanky trhovcu. Vice napovi prilozene fotografie. Myslim, ze by koridor na sirku cca 2 vozu uvitalo spousta lidi a urcite drive, nez bude delana celkova reko. namesti. Nejlepsi mi to prijde v miste vpravo, podel zahradky kavarny, kde na foto stoji auto z rakvi a vzadu pak dodavka. Mockrat dekuji za nasmerovani na spravny urad a posouzeni.

Chybějící přechod pro chodce
S odpovědí

Chybějící přechod pro chodce
Husitská, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 07. 2023

Přes ulici Husitská chybí přechod na západním rameni křižovatky. Neexistence tohoto přechodu podstatně prodlužuje cestu např. od autobusového nádraží Florenc na 'Žižkovskou highline'.

Vypadaná dlažba na rohu Vinohradské a Baranovy
Vyřešený

Vypadaná dlažba na rohu Vinohradské a Baranovy
Baranova, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 15. 05. 2023

U přechodu na rohu ulic Baranova a Vinohradská je vypadaná část dlažby a poškození se postupně šíří.

Rozbitý chodník na Vinohradské
Vyřešený

Rozbitý chodník na Vinohradské
Vinohradská, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 04. 2023

Rozbitý chodník na hlavní třídě, navíc v blízkosti semaforu si koleduje o úraz!

Rozbitý chodník v Radhošťské
S odpovědí

Rozbitý chodník v Radhošťské
Radhošťská, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 04. 2023

Díry v chodníku jsou nebezpečné, pokud se včas neopraví, budou se stále rozšiřovat.

Rozpadlý poklop na autobusové zastávce Želivského
Vyřešený

Rozpadlý poklop na autobusové zastávce Želivského
Izraelská, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 03. 2023

Na autobusové zastavce Želivského, směr Malešice, v ulici Izraelská, je už minimálně měsíc ohrazený, ale přesto stále nebezpečný otvor po rozpadlém poklopu. Oprava nebo aspoň provizorní překrytí přístupu k inženýrským sítím by nemělo být nijak složité. Mám podezření, že to odpovědná osoba jen nechala ohradit a dál věc neřeší.

rozbitý chodník křižovatka Flora
Vyřešený

rozbitý chodník křižovatka Flora
Jičínská, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 03. 2023

Před semaforem na křižovatce Flora/Jičínská je už delší dobu rozbitý chodník. Chodí tu spousta lidí, hrozí nebezpečí úrazu.