Podněty nahlášené v Praha 3

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Praha 3

  • Nově zaslané
  • S odpovědí
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Prodloužení zelené pro chodce
Nově zaslaný

Prodloužení zelené pro chodce
Koněvova, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 06. 02. 2024

Mám dojem, že po obnově SSZ tento problém nebyl, ale asi byl později změněn signální plán. Když chcete ze zastávky přejít na severní stranu Hartigovy (dříve Koněvovy) ulice, často se stane, že to nestihnete naráz. Zelená přes jízdní pruh pro vozidla začíná dříve než přes tramvajový pruh. Zelená přes tramvajový pás navíc často začne v momentě, kdy odjíždějící tramvaj ještě přechod blokuje, tím pádem není možné vyjít hned na začátku zelené a k přechodu přes jízdní pruh vozidla se dostanete později. Přes něj je navíc signál volno pro chodce krátky a ne všichni chodci stihnout na přechod během tohoto signálu vstoupit. Tím pádem by měli počkat na další zelenou mezi tramvajovým pásem a jízdním pruhem. Mnozí to ale ignorují, případně si konce signálu volno nevšimnou (možná ho nepředpokládají tak rychle) a přechod přechází v momentě, kdy se vozidla chtějí rozjet na svou zelenou. Bylo by žádoucí signál volno pro chodce prodloužit, i 5 vteřin by velmi pomohlo. Vozidla před přechodem stejně stojí a krátké prodloužení volna pro chodce by nepocítila. V tomto místě nemůže být žádná řeč o tom, že by to zkomplikovalo automobilovou dopravu.

Nefunkcni betonova zabrana pred prechodem pro chodce
Nově zaslaný

Nefunkcni betonova zabrana pred prechodem pro chodce
Kouřimská, Praha 3

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 30. 01. 2024

Dlouhodobe na nize uvedene adrese parkuji auta, vc. dodavek doslova pred prechodem pro chodce. Parkuji zde pres noc, cimz ohrozuji chodce a zejmena deti, ktere kazde rano vyuzivaji zmineny prechod k tomu, aby se dostaly do skoly. Temto prestupkum mela nejspis predejit betonova zabrana, ktera je vsak posunuta k chodniku a stejne jako zluta cara ridice nikterak nevzrusuje. Existuje pro tuto situaci reseni nebo budeme cekat na nestesti, kdy doleva odbocujici vozy nekoho srazi, nebot neuvidi pres nelegalne parkujici auta?

Chybějící antiparkovací sloupky
Bez odpovědi

Chybějící antiparkovací sloupky
Táboritská, Praha 3

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 18. 01. 2024

V ulici Táboritská od zastávky tram “Lipanská” k Bezovce vede úzký chodníček, který je využíván velmi nadmíru a není žádná alternativa. Byť naproti jsou parkovací místa, řidiči neustále využivají chodník jako nejlepší místo na zastavení a dopadá to tak jako na fotkách. Kolikrát jsem viděl, že chodce málem srazila tramvaj, protože musel obcházet auto na chodníku a nevšiml si tramvaje. Tyto situace jsou extrémně nebezpečné. Chápu, že se blíží rekonstrukce celé ulice, ale to než bude, tak umřu. PROSÍM, osaďte toto místo nějakými, klidně dočasnými, antiparkovacími sloupky, zachráníte mnoho nervů a možná i životů! Nenechte nás v tom

rozbity chodnik v ulici Laubova 5, Praha 3
S odpovědí

rozbity chodnik v ulici Laubova 5, Praha 3
Laubova, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 20. 12. 2023

uvolnene kostky lezici vedle, nebezpeci urazu

Koridor na pruchod chodcu
S odpovědí

Koridor na pruchod chodcu
Laubova, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 11. 2023

Rad bych se zeptal na moznost zrizeni koridoru na pruchod chodcu z ulice Laubova smer nam. Jiriho z Podebrad. Tato spojnice je extremne frekventovana a pro pesi tam zcela chybi logicka cesta. Konkretne jde o navaznost z obou chodniku teto ulic, kde pristup na samotne namesti blokuji zaparkovana auta v ulici kolme na Laubovu (prodlouzeni Lucemburske ale uz na namesti). Musi se tam tam jednak prochazet mezi 2 radami zaparkovanych aut, dale tam neni timto smerem zadny prechod. Drive slo chodit vice vpravo (pri pohledu na namesti), ale tam si kavarna udelala ohrazenou zahradku se stolky a dale jiz stoji stanky trhovcu. Vice napovi prilozene fotografie. Myslim, ze by koridor na sirku cca 2 vozu uvitalo spousta lidi a urcite drive, nez bude delana celkova reko. namesti. Nejlepsi mi to prijde v miste vpravo, podel zahradky kavarny, kde na foto stoji auto z rakvi a vzadu pak dodavka. Mockrat dekuji za nasmerovani na spravny urad a posouzeni.

Chybějící přechod pro chodce
S odpovědí

Chybějící přechod pro chodce
Husitská, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 07. 2023

Přes ulici Husitská chybí přechod na západním rameni křižovatky. Neexistence tohoto přechodu podstatně prodlužuje cestu např. od autobusového nádraží Florenc na 'Žižkovskou highline'.

Vypadaná dlažba na rohu Vinohradské a Baranovy
Vyřešený

Vypadaná dlažba na rohu Vinohradské a Baranovy
Baranova, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 15. 05. 2023

U přechodu na rohu ulic Baranova a Vinohradská je vypadaná část dlažby a poškození se postupně šíří.

Rozbitý chodník na Vinohradské
Vyřešený

Rozbitý chodník na Vinohradské
Vinohradská, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 04. 2023

Rozbitý chodník na hlavní třídě, navíc v blízkosti semaforu si koleduje o úraz!

Rozbitý chodník v Radhošťské
S odpovědí

Rozbitý chodník v Radhošťské
Radhošťská, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 04. 2023

Díry v chodníku jsou nebezpečné, pokud se včas neopraví, budou se stále rozšiřovat.

Rozpadlý poklop na autobusové zastávce Želivského
Vyřešený

Rozpadlý poklop na autobusové zastávce Želivského
Izraelská, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 03. 2023

Na autobusové zastavce Želivského, směr Malešice, v ulici Izraelská, je už minimálně měsíc ohrazený, ale přesto stále nebezpečný otvor po rozpadlém poklopu. Oprava nebo aspoň provizorní překrytí přístupu k inženýrským sítím by nemělo být nijak složité. Mám podezření, že to odpovědná osoba jen nechala ohradit a dál věc neřeší.

rozbitý chodník křižovatka Flora
Vyřešený

rozbitý chodník křižovatka Flora
Jičínská, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 03. 2023

Před semaforem na křižovatce Flora/Jičínská je už delší dobu rozbitý chodník. Chodí tu spousta lidí, hrozí nebezpečí úrazu.

Ulice bez přechodů
S odpovědí

Ulice bez přechodů
Jeseniova, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 02. 2023

Ul. Jeseniova v úseku Ambrožova - Strážní (P3) - cca 700 m dlouhý rovný úsek (=řidiči často nerespektují max. rychlost 30 km/hod.) bez jediného přechodu, široké chodníky jsou ze 2/3 zabrané auty (šikmé parkování), a to až do křižovatek, takže přechod ulice je hlavně pro děti nebezpečný. Poměrně nedávno instalováno omezení rychlosti na max. 30 km/hod. společně s retardéry a plastovými kolíky v některých křižovatkách, ale zoufale chybí přechody, které by ještě víc zklidnily dopravu a umožnily bezpečnější překonání silnice.

Křižovatka Koněvova x Jana Želivského - semafory pro rychlíky
S odpovědí

Křižovatka Koněvova x Jana Želivského - semafory pro rychlíky
Koněvova, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 02. 2023

Křižovatka ul. Koněvova a Jana Želivského, tisíce aut denně, k tomu tramvaje, a všechny přechody dlouhé buď se žádným nebo se zanedbatelným ostrůvkem. Chodec ve formě stíhá přejít tak tak, starší ročníky nebo jinak 'znevýhodnění' lidé (maminy s kočárky, děti) to stíhají hůř nebo nestíhají. Nestavební řešení - delší doba svícení 'zelené' pro chodce a delší prodleva, než se rozsvítí 'zelená' pro auta. A určitě by pomohlo, kdyby byly přechody zhotoveny s vystouplými pruhy nad plochou vozovky, příp. kdyby byly přechody širší (psychologický efekt jak pro chodce, tak pro řidiče).

semafor chodci Koněvova x Černínova
S odpovědí

semafor chodci Koněvova x Černínova
Koněvova, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 20. 02. 2023

U zastávky bus Černínova je přes Koněvovu semafor. Chodci zde mají žluté tlačítko, ale čekací doba je obvykle velmi, velmi dlouhá. Systém řízení jsem nevypozoroval, koordinace, zelená vlna... ? Nedává mi to tu smysl. Často vidím jak zatáčí na Ohradě autobus teprve do zastávky a pokud bych dodržoval pravidla, ani na Černínově bych ho nestihl.

Chybějící přechod na severním rameni kruhového objezdu
Vyřešený

Chybějící přechod na severním rameni kruhového objezdu
K Červenému dvoru, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 06. 02. 2023

Severní rameno kruhového objezdu K Červenému dvoru, U Nákladového nádraží, Zvěřinova postrádá přechod pro chodce, ačkoli jsou k tomu ideální podmínky. Ve vozovce již existuje ostrůvek, který odděluje oba směry. Předpokládám, že dostal přednost naddimenzovaný vjezd do přilehlého komerčního areálu před bezpečným přecházením. Obchozí trasa je minimálně o sto metrů delší. Nejbližší další přechod přes ulici K Červenému dvoru se nachází o 230 metrů severněji.