Soňa Tesařová

Registrovaný: 04. květen 2020

4 celkem zaslaných 0 nově zaslaných 4 s odpovědí 0 vyřešených 0 bez odpovědi Seřadit podle počtu hlasů

Stav ulice Na Košíku
S odpovědí

Stav ulice Na Košíku
Na Košíku, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 03. 2021

Zničený chodník, propadlá vozovka, stále parkující 2 vraky (i přes opakované nahlášení a uřední výzvu k odstranění vozidla již před rokem)

Nepřehledný přechod křižovatka Benkova x Donovalská
S odpovědí

Nepřehledný přechod křižovatka Benkova x Donovalská
Benkova, Praha 11

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 06. 2020

Na křižovatce Benkova x Donovalská frekventované cestě do ZŠ Donovalská, ZŠ Klíček, MŠ, kostela a velkého parku na konci slepé ulice je pro děti nebezpečné přecházet. Ráno a v poledne je tu nepřetržitý proud aut (z Benkovy - Donovalská směr parkoviště na konci slepé ulice a zpět), do přechodu není vidět (auta často parkují až těsně u 'zebry'). Na křižovatce není určena přednost, takže všichni 4, co se potkají v různých směrech, dávají přednost zprava, nějak se dohadují, ukazují, do toho přecházejí děti. Vjezd do ulice Benkova je navíc často zúžen na 1 pruh po obou stranách zaparkovanými auty, řidiči pak řeší, kudy a jak jet, a na děti už koukat nestíhají. Fotky jsou pořízeny v době uzavření škol a školek, takže standatrně je provoz jiný.

Krátká zelená v ulici K Horkám
S odpovědí

Krátká zelená v ulici K Horkám
K Horkám, Praha 11

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 03. 06. 2020

Na ulici K Horkám (křižovatka s Bratislavskou) nově trvá zelená je 7 vteřin (měřila jsem). Za tu dobu nestihnu přejít ani já mladá, zdravá a připravená na krátkou zelenou. Na přechodu nejsou dobře vidět přijíždějící auta, je cloněný křovím. Přecházet se dá, až když auta opravdu zastaví, to už pomalu padá červená. jedná se o hlavní tah mezi sídlištěm a Hostivařskou přehradou.

Nebezpečný přechod K Horkám x Bratislavská
S odpovědí

Nebezpečný přechod K Horkám x Bratislavská
K Horkám, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 05. 2020

Přechod ulice K Horkám u křižovatky s ul. Bratislavská (nedaleko Alberta). Přechod je ve vrcholu zatáčky, doleva není vidět přez vysázené keře. Chodec přijíždějící auto vidí až když oba stojí u přechodu, řidič chodce uvidí až když vstoupí na přechod. Sice tam je signalizace (která samozřejmě občas nefunguje) ale leckterý řidič jezdí na oranžovou... Zcela zbytečné nebezpěčné místo na frekventované cestě mezi sídlištěm a lesoparkem.