Vyhledávejte podle:



Vyřešené, Přechody a křižovatky, Praha 1

Seřadit podle počtu hlasů
Podchod/podjezd Mánesova mostu
Vyřešený

Podchod/podjezd Mánesova mostu
Mánesův most, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 30. 05. 2012

Dobrý den, za posledním pilířem na levém břehu Vltavy pod Mánesovým mostem je volný nevyužitý prostor. Skrz tento prostor by bylo možné poměrně jednoduše a finančně nenáročně vytvořit průchod pro pěší a průjezd pro cyklisty, který by klidovou cestou propojil dva parky na obou stranách rušné ulice. Takový průchod by navíc umožnil překonat rušnou ulici v místě, kde je nejbližší přechod vzdálen 100m a mohl by být velice atraktivní pro turisty pohybující se z Kampy například na Staroměstské náměstí. V současné době sídlí na jižní straně oblouku bezdomovci, po případné revitalizaci by zde mohlo vzniknout oblíbené posezení u vody. Vytvoření takového podchodu je navíc plánované už od dob samotné výstavby mostu (podle Wikipedie: http://cs.wikipedia.org/wiki/M%C3%A1nes%C5%AFv_most). V nejjednodušší variantě by stačilo pouze odstranit mříže a vykácet přerostlé křoviny. Všechny dotčené pozemky jsou v majetku města.

Špatně viditelný přechod
Vyřešený

Špatně viditelný přechod
Klárov, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 02. 2013

Vyznačení přechodu na silnici (zebra) je špatně viditelné.

Slabá viditelnost přechodů
Vyřešený

Slabá viditelnost přechodů
Biskupská, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 05. 2013

Na křižovatce ulic Biskupská, Petrská jsou na dlažebních kostkách slabě viditelné přechody pro chodce i ostatní vodorovné značení. Prosím o kompletní obnovu.

Chybějící přechod pro chodce na zastávce tram. Národní divadlo
Vyřešený

Chybějící přechod pro chodce na zastávce tram. Národní divadlo
Masarykovo nábř., Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 26. 10. 2020

Při příjezdu tramvaje chybí přechod pro chodce z refýže na chodník (směr k Žofínu). Obzvláště je to nebezpečné během ranního příchodu dětí do školy Vojtěšská. Také chybí přechod pro chodce při přechodu podél Žofína. Tj. když děti jdou do školy, přechází 2x silnici v místech, kde není přechod pro chodce.

Přechod před Hlavním nádražím a úprava přilehlého prostranství
Vyřešený

Přechod před Hlavním nádražím a úprava přilehlého prostranství
Opletalova, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 16. 01. 2017

Podle mého jeden z nejfrekventovanějších přechodů v Praze je z obou stran doplněn sloupky a zábradlím, které ještě více ztěžují pohyb tisícům lidí (vzhledem k úzkým chodníkům na obou stranách). Navrhuji je pro nadbytečnost odstranit (alespoň konstrukce přímo v chodnících), případně přechod rozšířit. Přiléhající prostor ve Vrchlického sadech se zbytky staveb a rozbitými schody by měl být revitalizován, neboť se jedná o jednu ze vstupních bran do hlavního města, kudy prochází velké množství jeho návštěvníků, navíc jde o zbytečné bariéry. Foto: Mapy.cz.

Zábradlí a chybějící přechod v ústí Jungmanovy do Vodičkovy
Vyřešený

Zábradlí a chybějící přechod v ústí Jungmanovy do Vodičkovy
Vodičkova, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 09. 2014

Směrem do Lazarské v ústí Jungmanovy do Vodičkovy chybí chodník. Respektive, chodník je nevhodně veden nikoliv v logické trase chodce ale dál od ústí ulice. To znamená jednak zacházku a jednak stávající úprava chodníku blíže k Václavskému náměstí chodce nenavádí na přechod, ale tak, aby pokračoval rovně. Když ale dojde na cípovitý konec chodníku/minináměstí, zjistí, že se buď může vrátit a jít po přechodu, nebo jít rovně mimo přechod, v podstatě v jízdním pruhu a ještě kvůli dopravnímu značení mimo chodník. Zejména turisté, kteří se tu vcelku hojně pohybují (viz foto) tomuto řešení nerozumí a chodí po vozovce. Ale i já jako dlouholetý obyvatel Prahy vždy zapomenu a nikdy po přechodu nechodím, protože se mi nechce vracet. Návrh řešení: odstranit dopravní zábradlí, několik parkovacích míst a přesunout přechod po chodce. Po nedávné úpravě Vodičkovy ulice toto místo zcela neodpovídá stávajícímu charakteru ulice, domnívám se, že takto v centru a s takovou četností chodců nemohou parkovací místa mít přednost před pohodlným a zejména logickým pěším spojením. Při případném vybudování přechodu je třeba myslet na jeho bezbariérovost.

Mizející přechod pro chodce přes Rytířskou
Vyřešený

Mizející přechod pro chodce přes Rytířskou
Rytířská, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 05. 2013

Chodník skoro už není vidět.

Zabarvený (zrušený?) přechod pro chodce Národní x Mikulandská
Vyřešený

Zabarvený (zrušený?) přechod pro chodce Národní x Mikulandská
Mikulandská, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 02. 2014

V místě, kde Mikulandská ulice ústí na Národní třídu jsou již nějaký čas zabarveny pruhy na přechodu pro chodce. Přecházení tak není příliš bezpečné, neboť chodec ani řidič nevědí, zda je přechod funkční. Přechod byl přirozenou spojnicí mezi přilehlým podloubím a chodníkem Národní třídy.

Zpola vykotlaný poklop na přechodu
Vyřešený

Zpola vykotlaný poklop na přechodu
Mariánské nám., Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 06. 2012

Vykotlaný poklop na Mafiánském náměstí (přechod přes Platnéřskou u Městské knihovny). Dosti výmluvná ilustrace toho, jak magistrátním úředníkům záleží na chodcích a jak děravé jsou jejich sliby...

Chybějící přechod Legerova
Vyřešený

Chybějící přechod Legerova
Legerova, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 09. 05. 2012

Po ukončení „blokády“ kolem Svobodné Evropy nebyl obnoven přechod přes Legerovu ulici směrem od Vinohradské k Václavskému náměstí. Jeho obnovení by zjednodušilo přístup od Vinohrad na Václavské náměstí, k nové budově NM a ke státní opeře.

Vytlučená mozaika v Karolíny Světlé
Vyřešený

Vytlučená mozaika v Karolíny Světlé
Karoliny Světlé, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 09. 01. 2016

vytlučená mozaika v Karolíny Světlé

Mizející přechod pro chodce
Vyřešený

Mizející přechod pro chodce
Břehová, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 11. 2012

Přechod pro chodce přes Břehovou ulici je sježděný a místy už není vidět. Je potřeba obnovit značení.

Díra na přechodu
Vyřešený

Díra na přechodu
Malostranské nám., Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 06. 05. 2013

Proláklina se nachází přímo v místě napojení nově přemalovaného přechodu na chodník u kostela sv. Mikuláše. Zejména v nočních hodinách je velmi špatně zpozorovatelná. Zřejmě se jedná o pozůstatek odstraněné starší instalace (lampa?).

Legerova x Vinohradská
Vyřešený

Legerova x Vinohradská
Legerova, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 05. 2019

Mezi Národním muzeem a tzv. Federálním shromazdenim jsou informační tabule, kde je zakreslen přechod přes křižovatku Legerova x Vinohradska. Nedovedu si představit přechod, který byl kdysi zrušen z důvodu častých nehod, které koncily smrti. Notabene když je tam funkční podchod. Bylo by zajímavé spočítat, jak dlouho bude trvat důchodci, který vstoupí na přechod, kde jsou tři pruhy v době, kdy bude mít zelenou, která se změní na červenou, a to nehovorim o invalidovi. Doprava se tak na ulici Legerova zpomali min. o 2 min. Dávám tak půl roku, než se stane smrtak na přechodu Legerova x Vinohradska.

Chybějící přechod/místo pro přecházení + drobný výtluk u Hollaru
Vyřešený

Chybějící přechod/místo pro přecházení + drobný výtluk u Hollaru
Smetanovo nábř., Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 05. 04. 2016

Před budovou Hollaru je přechod na tramvajový ostrůvek, chybí zde nicméně značená možnost, jak (bezpečně) přejít na nábřeží či přejít z nábřeží na tramvajovou zastávku. Nejbližší přechody jsou buď u mostu Legií nebo u Bellevue. Před budovou Hollaru navíc před lety došlo dle mých informací ke smrtelné nehodě, takže současná absolutní preference kolon aut před lidmi na ulici má již i fatální důsledky. Jako malá mikro třešnička je na místě i malý výtluk mozaiky... Ale to podstatné je možnost bezpečně přecházet z nábřeží na tramvaj, od centrály Fakulty sociálních věd navštěvované stovkami studentů a zaměstnávající stovky zaměstnanců, na nábřeží...