Chybějící přechod pro chodce na zastávce tram. Národní divadlo

Při příjezdu tramvaje chybí přechod pro chodce z refýže na chodník (směr k Žofínu). Obzvláště je to nebezpečné během ranního příchodu dětí do školy Vojtěšská.
Také chybí přechod pro chodce při přechodu podél Žofína. Tj. když děti jdou do školy, přechází 2x silnici v místech, kde není přechod pro chodce.

Zaslal: Barbara Šabachová, 26.10.2020 v 10:45

Praha 1-

Masarykovo nábř., Praha 1

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 28.10.2020 22:07

Dobrý den,

zde je odpověď z MHMP, kam jsme podnět zaslali k řešení (a kde je veden pod označením UBE52202008656 v systému Změňte.to pro případnou další komunikaci):

"Dobrý den,

zaslaný podnět jsme v pořádku přijali a předali jsme jej kompetentnímu řešiteli k vyjádření. Jakmile obdržíme odpověď, ihned Vás budeme informovat o stavu řešení.

Pokud by Váš podnět přestal být aktuální, například dojde-li dříve k nápravě či změně, prosím informujte nás.

Děkujeme za trpělivost a užitečný tip.

S pozdravem a přáním hezkého dne

tým změňte.to"



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 24.11.2020 12:34

Dobrý den,

k Vašemu dotazu Vám sdělujeme, že u nově zřizovaných přechodů pro chodce musí byt zajištěno bezbariérové řešení v souladu s vyhláškou č. 398/2009 Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívaní staveb. Z tohoto důvodu není možné v tomto navrhovaném místě přechod pro chodce zřídit, neboť nelze zajistit bezbariérové řešení na vstupu z refýže do vozovky. Přístup na tramvajovou zastávku je zajištěn bezbariérovým přechodem pro chodce na severním konci nástupiště.

S pozdravem

Ing. Lukáš Vopava
specialista silničního správního úřadu

HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
Odbor pozemních komunikací a drah
Oddělení silničního správního úřadu



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Masarykovo nábř., Praha 1

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Parkující auta na chodníku Národní třídy

Praha 1, 16. listopad 2017 Vyřešený

Přechod přes rampu na Spojovací

Praha 8, 23. listopad 2014 Bez odpovědi

Chybějící přechod pro chodce

Praha 2, 10. prosinec 2016 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty