Podněty nahlášené v

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Nově zaslané
  • S odpovědí
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Parkovani na chodniku-nelze projit
S odpovědí

Parkovani na chodniku-nelze projit
Nad vinohradem, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 06. 2020

Parkova na chodniku, skoro nelze projit. Je to jediny chodnik, na druhe strane chybi.

Chorvatskà ulice, Praha 10 - Vinohrady - Překážka
S odpovědí

Chorvatskà ulice, Praha 10 - Vinohrady - Překážka
Chorvatská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 26. 06. 2020

Vedle schodů a kontejnerů na tříděný odpad v Chorvatské ulici se objevilo něco těžce definovatelného, rozbitý kus zdi s varovným nápisem.

Rozbitý chodník mezi ulicemi Jánošíkova a V Jehličí
S odpovědí

Rozbitý chodník mezi ulicemi Jánošíkova a V Jehličí
V jehličí, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 06. 2020

Rozbitý chodník v téměř dezolátním stavu mezi ulicemi 'V Jehličí' a 'Jánošíkova' okolo nového bytového domu 'V Jehličí'. Okolní chodníky byly opraveny, ale na tento se zapomnělo.

Omezení rychlosti na Evropské
S odpovědí

Omezení rychlosti na Evropské
Evropská, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 19. 06. 2020

Na Evropské ulici jedou auta v průměru 70 až 80km/h, a to od Kulaťáku až k Divoké Šárce a zpět. Není tam ani jedna kontrola. Tuhle ulici přecházejí mimo jiné na několika místech školní děti, začínaje od Divoké Šárky přes Veleslavín, Červený Vrch, Bořislavku, Hadovku atd. Auta se stejnou 'svižností', se kterou se ženou po Evropské, zahýbají do bočních ulic a ohrožují tím především děti, které přechází na zelenou a nejsou díky své malé velikosti pro rozjeté řidiče dobře viditelné. Kromě dětí tu přecházejí samozřejmě i staří lidé, maminky s kočárky a další. Několikrát jsem sama uskakovala před autem, které mě prostě přehlédlo. Tuhle zkušenost má snad každý, který se tu pohybuje. Když stojíte na zastávce na Hadovce nebo na Thákurově a čekáte na zelenou, tak před vámi projíždí tramvaj a za zády vám sviští jedno auto za druhým. Je to šíleně nepříjemné, a když máte na zádech aktovku, tak musíte stát téměř bokem, aby vás auta nenabrala. Ve jménu rodičů, kteří by rádi posílali své děti pěšky do školy, žádám, aby se z této taxikářské rychlodráhy udělala silnice, která bere ohled na to, že přes ni přecházejí živí lidé. Bezpečnostní opatření se dají vymyslet prostřednictvím retardérů u frekventovaných přechodů, radarů, kamer a samozřejmě v první řadě omezení rychlosti, která na Evropské očividně není nebo neplatí. Tudíž bude i zapotřebí její důsledné kontrolování. Myslím, že možností je mnoho. Děkuji. Markéta Richterová

Chybějící přechod na Hornomlýnské
S odpovědí

Chybějící přechod na Hornomlýnské
Hornomlýnská, Praha - Kunratice

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 06. 2020

V ulici Hornomlynska citelne chybi bezpecny prechod se snizenim pro vozickare a rodice s detmi. Je zde frekventovany pristup k lesu a hristi, ale kocarky, deti na odrazedlech i vozickari, kterych tu bydli opravdu hodne, museji prekonavat obrubnik a nevidi dobre za zatacku na prijizdejici auta. Tech tu sice nejezdi tolik jako na hlavni ulici, ale i tak jich je tu relativne dost. Protejsi chodnik je pritom preruseny. Dekuji za zvazeni podnetu pro zbudovani prechodu.

Propadlý chodník v ulici Pod Bohdalcem I
S odpovědí

Propadlý chodník v ulici Pod Bohdalcem I
Pod Bohdalcem I, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 06. 2020

Propadlý chodník, popraskaný žlab na dešťovou vodu, voda se zde drží a prosakuje pod barák a obrubník, který nedrží, houpe se

Světelná signalizace Českobrodská x Lomnická
S odpovědí

Světelná signalizace Českobrodská x Lomnická
Českobrodská, Praha 14

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 17. 06. 2020

Dobrý den,chtěl bych nahlásit špatně seřízená světla na křižovatce Českobroská x Lomnická. V ranních a večerních hodinách, když jedete vozidlem po Českobrodské, svítí všude červená, musíte zastavit a teprve potom naskočí zelená. Šla by světla nastavit třeba na 40 km/h a plynule projet křižovatkou, než pokaždé zastavit.

Chybějící přechod pro chodce na promenádě u Botiče
S odpovědí

Chybějící přechod pro chodce na promenádě u Botiče
U vršovického nádraží, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 06. 2020

Na promenádě a cyklotrase kolem Botiče v místě křížení s ulicí U Vršovického nádraží chybí přechod pro chodce. Ulici je obtížné přejít kvůli nahusto parkujícím autům. Auta tam navíc v rozporu s dopravní značkou parkují kolmo a ne podélně s chodníkem, takže zhoršují viditelnost směrem k přechodu k bráně do Gröbovky.

Velmi krátká Zelená na přechodu na Olšanském Náměstí Pha 3 Žižkov
S odpovědí

Velmi krátká Zelená na přechodu na Olšanském Náměstí Pha 3 Žižkov
Olšanské nám., Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 17. 06. 2020

Na přechodu na Olšanském náměstí (mezi hotelem Olšanka a Lékárnou resp. Vietnamcem - jedná se o 2 semafory - přes tram pás a přes silnici) je dlouhodobě krátká zelená - nesmyslně! - i když vyrazím hned, nestihnu projít sám - zdravý dospělý, natož s dětmi...často vám najíždí na paty naštvaní řidiči, kteří to neznají a myslí si že tam spíte... Prosím o přidání alespoň 4–5 s - pomůže to bezpečnosti a řidičům to neublíží! Díky

Místo pro přecházení v ul. V Olšinách
S odpovědí

Místo pro přecházení v ul. V Olšinách
V olšinách, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 16. 06. 2020

Dobrý den pane Čechu (předpokládám, že dotaz skončí u vás.-) navazuji na nedaleký problém s přecházením. Tentokráte se jedná o místo na přecházení, které bylo realizováno spolu s rekonstrukcí tram. trasy. Dláždění je v místě velmi hrubé, pro kolo i kočárek na hraně sjízdnosti. Ani z jedné strany navíc nejsou obrubníky s nájezdem, ani vyhrazená místa pro přechod z chodníku (mezi parkujícími auty to s tím kočárkem tak nějak nejde). Rád bych se tedy zeptal, zda toto místo zůstane 'místem na přecházení' jen v původních plánech, či zda se uvažuje o jeho úpravě a tedy možnosti reálně jej užívat. Přikládám i pozdější vzorovou realizaci na křížení ulic Vršovická x Lvovská. Zde je přejezd ukázkový (povrchově) jen tedy opět z jedné strany chybí zakončení (parkují zde auta). Děkuji Elmar Tausinger

Vysoká tráva vedle ulice Pod Beránkou
Vyřešený

Vysoká tráva vedle ulice Pod Beránkou
Pod Beránkou, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 06. 2020

Vedle asfaltové cesty, která je pokračováním ulice Pod Beránkou, je zelený pás s vysokou trávou. Tento rok nebyla zatím vůbec posekána. Cesta je dost frekventovaná, spojuje oblast stanice Bořislavka s částí Hanspaulky, údržba travního porostu je zde důležitá.

Nepořádek - ulice Makedonská, Praha 9
S odpovědí

Nepořádek - ulice Makedonská, Praha 9
Makedonská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 06. 2020

Dobrý den, nedávno byly na ulici a přilehlém okolí nainstalovány koše na odpadky. Nápad je to dobrý, ale tyto koše jsou na 2 dny plné, přetékají a odpadky se válí nejen okolo košů, ale vítr je rozfouká po okolí a celá ulice vypadá jako skládka. Je možné, aby byly tyto koše vyváženy častěji? Je to samozřejmě také o obyvatelích, ale žije tu spousta lidí a udržovat pořádek je velmi těžké. A ne každý, kdo vidí plný koš, si svůj odpad odnese domů do koše.

Vysoký obrubník u přechodu v Dejvické ulici
S odpovědí

Vysoký obrubník u přechodu v Dejvické ulici
Dejvická, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 06. 2020

Křižovatku nelze přejít komfortně s kočárkem, pomáhal jsem tam i starší paní.

Tankodrom a brouzdaliště v ulici Donovalská
Nově zaslaný

Tankodrom a brouzdaliště v ulici Donovalská
Donovalská, Praha 11

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 06. 2020

Na konci ulice Donovalská mezi ZŠ Klíček a MŠ, na frekventované cestě do parku na konci ulice jsou propadlé okraje kolem kanálu, a jako bonus nikdy nevysychají louže skoro přes celý chodník. Prosím o vyřešení situace.

Drolící se dlažba ve Vinohradské ul. (Praha 2)
Vyřešený

Drolící se dlažba ve Vinohradské ul. (Praha 2)
Vinohradská, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 04. 06. 2020

Na chodníku před domem Vinohradská 32, Praha 2 (nároží / bar WoodHouse) se na dvou místech už několik týdnů drolí dlažba. Je potřeba tato místa dodláždit, aby se poškození nešířilo.