Filtr podnětů



Zaslané, Chodníky

Seřadit podle počtu hlasů
Rozbitý chodník u stanice Ořechovka
Zaslaný

Rozbitý chodník u stanice Ořechovka
Střešovická, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 04. 2018

Přes čtvrt roku se na tomto místě rozpadá dlažba (číslo blízkého sloupu 600307), a jednotlivé kostky často končí na vozovce. Po nebezpečné úpravě - zúžení komunikace Střešovická u zastávky Ořechovka - nemají někdy řidiči mnoho místa na vyhnutí se kostkám, a hrozí pak jejich odmrštění na chodce, mnohdy děti z blízké školy Norbertov. Zvláště v současném období, kdy zde ranní nízké slunce zhoršuje výhled z auta.

přechod z ulice Odlehlá do lesoparku Krejcárek
Zaslaný

přechod z ulice Odlehlá do lesoparku Krejcárek
Odlehlá, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 04. 2018

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli by nešla zpevnit cesta za bytovým domem Krejcárek, která vede do lesoparku Krejcárek. Z ulice Odlehlá vede tímto směrem panelová cesta. Pak je mezi tiskárnou a bytovým domem Krejcárek asfaltová cesta a hned za tím je 20m bláta a pak už navazuje štěrková cesta v lesoparku Krejcárek. Podle mě by stačilo tento úsek vysypat nějakou asfaltovou drtí nebo něčím, aby se tam dalo i na jaře a na podzim např projet kočárkem a nebýt celý od bláta. Lesopark Krejcárek je z této strany jinak velmi špatně přístupný. Buď se zamažete celý od bláta, pokud jdete popisovanou cestou a není léto nebo je možnost jít po chodníku po pravé straně ulice Novovysočanská, ale pak z chodníku není žádný přechod do lesoparku Krejcárek nebo je možnost jít po levé straně ulice Novovysočanská, kde sice není chodník, ale pak vám nedělá problém cestu přejít. Bylo by dobré aspoň jednu variantu upravit tak, aby byla lidem na kole nebo s kočárkem přístupnější.

Zvlněná dlažba v ul. Na Příkopě
Zaslaný

Zvlněná dlažba v ul. Na Příkopě
Na příkopě, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 20. 03. 2018

Pred provozovnou Bageterie Boulevard a dále i na komunikaci v ulici Na Příkopě 2, Praha 1 je zvlněný chodník, který brání chodcům v bezpečné chůzi, především při dešti a náledí, kdy je dlažba kluzká a již došlo k uklouznutí a následným pádům chodců a zákazníků Bageterie. Prosíme o urychlenou opravu.

Chodník sloužící jako zkratka pro zásobování v ulici Dolejškova
Zaslaný

Chodník sloužící jako zkratka pro zásobování v ulici Dolejškova
Dolejškova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 03. 2018

Chodník mezi dvěma ústavy Akademie věd (na adresách Dolejškova 3 a 5) používají zásobovací dodávky jako zkratku mezi ulicemi U Slovanky a Pod Vodárenskou věží. Jedná se o dvě slepé paralelní ulice, a namísto aby se dodávky při přejezdu z jedné do druhé vrátily objízdnou trasou, radši si vše zkrátí parkem. Dodávky sice mohou mít svou destinaci v jednom ze dvou ústavů, chodník v parčíku mezi nimi však není silniční komunikací, ale prostě a jednoduše chodníkem. Po chodníku projedou desítky dodávek týdně a je naprostou rutinou, že před nimi chodci (ale i rodiče s kočárky nebo lidé se sníženou mobilitou) uhýbají do trávy. Majitel komunikace by měl chodník osadit značkou zákazu vjezdu, anebo patníkem znemožňujícím pojezd.

Rozbitá dlažba na chodníku v Dětské ul.
Zaslaný

Rozbitá dlažba na chodníku v Dětské ul.
Dětská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 03. 2018

Poničená žulová dlažba nového chodníku. Ohyb ulice Dětská, Strašnice, sídliště Solidarita.

Uzavřené schody Mezivrší - Vlnitá
Zaslaný

Uzavřené schody Mezivrší - Vlnitá
Mezivrší, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 03. 2018

U vstupu na schody z ulice Mezivrší se objevila cedule 'Chodník uzavřen havarijní stav'. Cesta je důležitou spojnicí mezi oblastí 'Na Křížku' (tj. ulice Vlnitá a přilehlé oblasti) a starého Braníka, kde je množství důležitých cílů, např. ZŠ, MŠ, kostel, ZUŠ, obchodní vybavenost, lékaři, pošta a další služby. Stav schodů dlouhodobě není uspokojivý, avšak není jasné, proč byl náhle vyhodnocen jako havarijní a proč se stal důvodem k uzavření potřebné cesty. Náhradní obchozí trasy jsou výrazně delší.

Zanedbaná cesta v Přírodní památce Školní vrch
Zaslaný

Zanedbaná cesta v Přírodní památce Školní vrch
Nad kostelem, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 03. 2018

Cesta, která prochází PP Školní vrch, je značně poškozená. Stupně (v horní části) a dlažba jsou v takovém stavu, že chůze po nich je náročná až nebezpečná. Z opěrné zdi trčí skoby. V horní části je zbytek pletiva plotu. Podél cesty je přírodní památka, která je bohužel poměrně dost zarostlá a plná odpadků. Cesta je důležitou spojnicí mezi oblastí Dobešky a starého Braníka, kde je množství důležitých cílů, např. ZŠ, MŠ, kostel, ZUŠ, obchodní vybavenost, lékaři, pošta a další služby.

Rozbitý chodník v parku mezi ulicemi Jabloňová a Zvonková
Zaslaný

Rozbitý chodník v parku mezi ulicemi Jabloňová a Zvonková
Zvonková, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 03. 2018

Dobrý den, již asi 2 roky je opravena část chodníku na pozemku 2078/258, Záběhlice (majitel Praha, správce Praha 10). Navazující části stále opraveny nejsou, přestože jsou velmi rozbité. Jsou tam boule, popraskaný asfalt, tvoří se tam louže, které nejdou obejít. Vzhledem k věkovému průměru obyvatel sídliště je kupodivu, že si tam ještě žádný důchodce nezlomil nohu. Prosím, budou zbývající části chodníků také v dohledné době opraveny? Podnět jsem poslala i Praze 10 na jejich MMS portál, nikdo se k němu ale nevyjadřuje. Děkuji!.

Vybudování "chodníku" (bus Hořčičkova - ul. Hlavatého)
Zaslaný

Vybudování "chodníku" (bus Hořčičkova - ul. Hlavatého)
Hlavatého, Praha 11

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 03. 2018

V Praze bydlím již několik let a všiml jsem si, že se zde občas budují „chodníky“. Jedná se spíše o alternativy k plnohodnotným chodníkům, kde na vyšlapaných cestičkách se položí dvě řady beton. dlaždic. Jménem obyvatel PHA11 bych Vás chtěl touto cestou požádat o vybudování „chodníku“ na parcele č.892, která je ve vlastnictví města a je vedená jako ostatní plocha. Jedná se o spojnici (cca. 12m dlouhá) konce autobusové zastávky Hořčičkova ke komunikaci v ulici Hlavatého. Z přiložené fotografie je vidět, že tato cestička se hojně využívá a to zejména: žáky ZŠ, návštěvníky a rezidenty domova pro seniory, rezidenty dvou výškových budov v těsné blízkosti (každá přes 200 bytových jednotek) a všech obyvatel JV části sídliště, kteří pravidelně využívají metra. Výše zmíněným účastníkům byste nejen zlepšili komfort, ale především zvýšili bezpečnost při každodenním využití této zkratky. Závěrem chci říct, že náklady na vybudování 12m beton. dlažby jsou v porovnání s ostatními projekty zanedbatelné a o údržbě už ani nemluvím.

Rozbitý chodník / vytrhané dlažební kostky v ulici Krchlebská, Praha 4
Zaslaný

Rozbitý chodník / vytrhané dlažební kostky v ulici Krchlebská, Praha 4
Krchlebská, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 22. 02. 2018

Dobrý den, chtěla bych nahlásit vytrhané dlažební kostky na chodníku v ulici Krchlebská. Nejvíce poškozených míst je před domem číslo 1891/8. Vytrhané kostky se povalují všude kolem a místa na chodníku, kde byly kostky vytrhány, se hlavě během dešťů rozbahňují. Obojí znesnadňuje jízdu s kočárkem a chůzi zejména starším spoluobčanům. V neposlední řadě vypadá takový chodník velmi neudržovaným a zanedbaným dojmem. Za obyvatele ulice, kteří by ocenili opravu, mnohokrát děkuji. Jana Trávníčková

Uvolněné schody - cesta z parkoviště v ul. Tréglova do OC Kamera
Zaslaný

Uvolněné schody - cesta z parkoviště v ul. Tréglova do OC Kamera
Tréglova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 02. 2018

Prosíme o opravu zcela uvolněného a vyviklaného schodu na cestě z parkoviště v ulici Tréglova k obchodnímu středisku Kamera. Děkujeme.

Nevhodná cesta k tramvajové zastávce Lotyšská
Zaslaný

Nevhodná cesta k tramvajové zastávce Lotyšská
Rooseveltova, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 01. 2018

K tramvajové zastávce Lotyšská vede vyšlapaná cestička vedle kolejí, která se při dešti stává velmi blátivou. Cestující tudy chodí proto, aby nemuseli při cestě ze směru ul. Terronská na zastávku tramvaje do centra riskantně přecházet tam a zpět frekventovanou silnici Jugoslávských partyzánů. To je prostý fakt a cestující to takto dělat budou vždy. Proto by bylo vhodné podmínky zlepšit - cestičku např. vysypat drtí a zhutnit, viz řešení kolem Hradčanské. Chodci a tramvaje vedle sebe mohou být - viz např. Brno a Náměstí Svobody. Předpokládám, že úředníci (MČ P6, DP, STK,...) budou hledat důvody, proč to nejde, a budou si vymýšlet, že cestu zřídit nelze (i když tam fakticky již je), nebo že lidé mají používat přechod (a tím by se měli vystavovat zvýšenému riziku, že je přejede auto). Takže to zde bude stále vypadat jako někde v Rumunsku...

Rozježděný trávník podél chodníku v ulici Omská
Zaslaný

Rozježděný trávník podél chodníku v ulici Omská
Omská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 01. 2018

Dobrý den, rád bych upozornil na zcela rozježděnou část zeleně mezi chodníkem a ulicí. Z této části ozelenění se díky zoufalým/bezohledným řidičům stal parkovník a část ozelenění zcela zanikla. Kromě estetického problému pak bláto přesahuje až do dlažby a znejisťuje chodce v pohybu. Dovoluji si ponouknout patřičné orgány k řešení, které by zcela znemožnovalo na tuto část chodníku vjet - sloupky, apod. Děkuji předem za patřičné řešení.

Stav zkratky mezi prodejnou LIDL a hl. přístupem do lesoparku
Zaslaný

Stav zkratky mezi prodejnou LIDL a hl. přístupem do lesoparku
Hornoměcholupská, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 16. 01. 2018

Od parkoviště u prodejny LIDL u zastávky Řepčická v Hostivaři vede hojně využívaná, leč neoficiální zkratka k hlavní přístupové cestě do lesoparku. Její využívání je logické – nevábný kus cesty se tím zkrátí o desítky metrů. Je bohužel ve špatném stavu, velkou část roku je silně rozbahněná – jde opravdu jen o vyšlapanou trávu – a na vrcholku kopečku ční ze země i kus něčeho ostrého kovového. Chtěla bych se zeptat, jestli zde do budoucna není naplánovaná nějaká úprava. Pokud ne, ráda bych se za ni přimluvila. Děkuji předem za reakci a přeji hezký den. Eva Šuchmanová

Rozbitý  chodník v Josefské
Zaslaný

Rozbitý chodník v Josefské
Josefská, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 15. 01. 2018

Vypadané kostky před domem v Josefské 44/2.