Filtr podnětů



Vyřešené, Světelná signalizace, Praha 2

Seřadit podle počtu hlasů
Příliš dlouhé čekání na zelenou pro chodce
Vyřešený

Příliš dlouhé čekání na zelenou pro chodce
Francouzská, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 30. 09. 2012

Dnes večer jsem měl na přechodu se světelnou signalizací na Francouzské ulici (mezi ulicemi Jana Masaryka a Máchova) zajímavý problém. Přišel jsem k přechodu, pro chodce svítila červená. Nevadí, zmáčknul jsem tlačítko. Rozvítila se nápis 'čekejte'. A tak jsem čekal. A čekal - asi 2 minuty. Pak už jsem neměl trpělivost a šel raději směrem k Máchově a Slovenské ulici a přešel jsem tam. Než jsem dál pokračoval Slovenskou ulicí, tak jsem se schválně ještě chvíli díval, jestli na semaforu naskočí zelená pro chodce, či ne. Nenaskočila. A ano, i když asi po třech minutách projela tramvaj (což ze zkušenosti vím, že možnost zelené pro chodce obvykle zablokuje), tak i minimálně minutu poté, co nikde nebyla žádná tramvaj vidět, stále pro chodce zelená nenaskočila. Pokud byla světelná signalizace mimo provoz - nevím, napadlo mě třeba, že by to mohlo být i úmyslně - třeba kvůli výluce metra A, aby náhradní linka XA nebyla zbytečně tak zdržována - určitě by signalizace měla být vypnuta úplně, nebo by na ní měl být přerušovaný oranžový signál. Ale toto? Jen to povede lidi k tomu, že takovéto světelné signály vůbec nebudou respektovat... Nezlobte se na mě, ale semafor, kde se na zelenou pro chodce i po stisknutí tlačítka chodcem čeká 4-5 minut (a kdo ví, jestli ne ještě daleko víc) podle mě nemá žádný smysl...