Vyhledávejte podle:



Vyřešené, Světelná signalizace, Praha 7

Seřadit podle počtu hlasů
Vypnutý semafor na přechodu v Korunovační ulici
Vyřešený

Vypnutý semafor na přechodu v Korunovační ulici
Korunovační, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 23. 09. 2016

Na Korunovační ulici (Praha 7) je vypnutá světelná signalizace na přechodu u ZŠ Korunovační z důvodu uzavření Korunovační ulice jako průjezdní komunikace. Tento fakt ovšem neznamená, že po Korunovační nejezdí auta - jezdí a rychle. Bylo odstraněno svislé značení přechodu pro chodce, povoleno parkování na ulici (viz foto). Řidiči nedodržují předpisy a parkují navzdory dopravní značce až k přechodu. To způsobuje naprostou nepřehlednost na v podstatě 'neexistujícím' (za daného stavu věcí) přechodu,. Přechod denně přecházejí stovky dětí - za auty jsou pro řidiče špatně viditelné a samy se nemohou z chodníku rozhlédnout - musí vstupovat do vozovky, a pak se teprve rozhlédnout. Projíždějící řidiči přechod ignorují a nedávají chodcům přednost; právě díky tomu, že je Korunovační uzavřena a nestojí na ní kolony aut jako obvykle, mohou řidiči jezdit o to rychleji. Policista je na přechodu přítomen pouze ráno a ne vždy. Daný stav věcí je nebezpečný a vyžaduje nápravu - zapnutí semaforu alespoň na tlačítko.

Nepřístupný semafor
Vyřešený

Nepřístupný semafor
Dělnická, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 07. 09. 2020

Dobrý den, opět je rozkopaný chodník v Dělnické ( křižovatka Dělnická - Jankovcova) celou dobu cca měsíc jsou semafory mimo provoz. O víkendu semafory znovu zprovoznili. Což je chválihodné, kdyby nezapomněli, že dokud nestiskneš, nepřejdeš. Kolem semaforu zůstaly zábrany kvůli výkopu. Děkuji Jana Stříbrná

Dlouhá červená na přechodu přes Bubenské nábřeží u Argentinské
Vyřešený

Dlouhá červená na přechodu přes Bubenské nábřeží u Argentinské
Bubenské nábř., Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 20. 08. 2016

Při přecházení nejjižnějšího úseku sekvence přechodů přes Bubenské nábřeží je vyžadováno stisknutí tlačítka. I přesto je čekání na zelenou příliš dlouhé. Navrhuji synchronizovat SSZ tak, aby se daly všechny tři části přechodu přejít najednou a zároveň preferovat chodce přes zmíněný úsek u řeky, kde je to vzhledem k relativně nízké intenzitě motorové dopravy dost dobře možné bez rizika vzniku kongescí před křižovatkou s Argentinskou. Přechod je velmi hojně užívaný jak chodci, tak cyklisty vedoucími kolo mezi dvěma přilehlými cyklostezkami.