Vyhledávejte podle:



S odpovědí, Přechody a křižovatky, Praha 2

Seřadit podle počtu hlasů
Prechod pro chodce na krizovatce Lublanska a Koubkova
S odpovědí

Prechod pro chodce na krizovatce Lublanska a Koubkova
Koubkova, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 11. 2022

Dobry den, za poslednich nekolik let se zvysil prujezd auty pres Koubkovu s Belehradske ulici kvuli tomu, ze pres Wenzigovu ulici se da projet na Legerovou a Sokolskou ulici. Je tam jen 1 prechod, a ten umisteny na ul. Lublanska, ale chybi prechod na ul.Koubkove. Hlavne, kdyz na Koubkove ulici pres krizovatkou zaparkuji vetsi auto, tak pro deti, co chteji prejit Koubkovou vznika problem.

Nevhodně promyšlený přechod v ulici Anny Letenské
S odpovědí

Nevhodně promyšlený přechod v ulici Anny Letenské
Vinohradská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 01. 2021

Dobrý den, přes ulici Vinohradská vede přechod v části, kde kříží ulici Anny Letenské. Pokud do vozovky vstupujete směrem od Vinohradského divadla, parkují na místě viz obrázek 1-2 automobily (často se jedná i o dodávky). Přechod nemá světelnou signalizaci (což není zapotřebí), takže pokud vcházíte do vozovky, musí vám jako chodci automobily dát přednost, což se ale v tomto případě pravidelně téměř neděje. Ulici navíc křižují tramvaje a pro mě, jakožto rodiče s třemi dětmi, je velice riskantní tento přechod používat. Problémem jsou ona zaparkovaná auta, přes která není vidět, že někdo přes ulici přechází. Jako řešení se nabízí tato parkovací místa zrušit, ostatně z obrázku v příloze (jedná se o Google maps, staršího data), se zdá, že zde v minulosti nebyla. Případně minimálně přechod nějak zvýraznit světelnou značkou, kterou by nezakrýval strom. V tuto chvíli je přecházení přes tento přechod s rodinou hazardováním. Nechávám na zvážení, ale nyní je to podle mě časovaná bomba.... Děkuji za zvážení podnětu.

Krátký čas na přechodu pro chodce ve Francouzské ul. před domem č. 9
S odpovědí

Krátký čas na přechodu pro chodce ve Francouzské ul. před domem č. 9
Francouzská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 01. 2020

V ulici Francouzská, před domem č.842/9, je přechod pro chodce se semaforem. Semafor umožňuje chodcům přejít silnici ve velmi krátkém časem, asi 3 vteřiny. Mladý člověk nemá šanci přejít na zelenou, natož senior. Již několikrát jsem byla svědkem, kdy senior přecházel přes tento přechod a zmatkoval uprostřed silnice, když se auta a tramvaje rozjely kolem něj. Dalším případem byl senior, který se pomalu pohyboval, v důsledku snahy o zrychlení chůze, jelikož opět nebylo možné přejít přechod během třívteřinové zelené na semaforu, upadl na zem a vyvrkl si kotník. Prosím o seřízení semaforu a nastavení delšího času pro přechod na zelenou, ať přejdeme nějakému vážnějšímu neštěstí. Děkuji.

Dva přechody u zastávky Palackého náměstí v ul. Rašínovo nábřeží
S odpovědí

Dva přechody u zastávky Palackého náměstí v ul. Rašínovo nábřeží
Rašínovo nábř., Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 07. 2017

V ulici Rašínovo nábřeží mezi zastávkou Palackého náměstí a přilehlým parkem vedou zbytečně 2 přechody. Navrhuji jeden zrušit, případně je spojit v jeden. Nyní lidi přebíhají přes přechod blíž ke křižovatce a riskují tak srážku s autem.

Zmizely přechody pro chodce – Americká x Uruguayská
S odpovědí

Zmizely přechody pro chodce – Americká x Uruguayská
Uruguayská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 06. 2017

Po rekonstrukci křižovatky Americká-Uruguayská zmizel alepoň jeden přechod. Celkově bych uvítal, kdyby tam bylo přechodů víc anebo aby šlo aspoň bezpečně přejít přes 2 přechody.

Chybějící přechod pro chodce
S odpovědí

Chybějící přechod pro chodce
Ostrčilovo nám., Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 12. 2016

Na rohu ulic Jaromírova a Ostrčilovo nám. (U hotelu Uno) chybí přechod pro chodce, přestože je tam naznačen přístup bezbariérový. Takže pro přístup do ulice Na Slupi přes přechod pro chodce je potřeba dojít na roh ulice Sekaninova, který je vzdálený 100 m, a nebo podél ulice Ostrčilovo nám. podél zastávky k přechod pro cyklisty, která je především určena pro ně.

Smazané přechody na Bělehradské
S odpovědí

Smazané přechody na Bělehradské
Bělehradská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 06. 2016

Na frekventované křižovatce Bělehradská/Křesomyslova/Otakarova jsou opět smazané některé přechody. Zcela smazán je např. ten, který byl nově namalován loni v rámci rekonstrukce Bělehradské. díky

Bariérový přechod přes Legerovu
S odpovědí

Bariérový přechod přes Legerovu
Legerova, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 05. 04. 2016

Moc děkuji za nově zřízený přechod přes Legerovu u Rumunské. Nicméně jeho použitelnost značně snižuje fakt, že nedošlo k současnému snížení obrubníků. Až budou obrubníky sníženy a bude doplněn i sousedící přechod přes Rumunskou, bude i tato část hranice Vinohrad a Nového Města připomínat styk sousedících čtvrtí v 21. století, nikoliv průchod přes vlčí jámy, bariéry a fortifikace technokratického období normalizace.

Chybějící přechod pro chodce mezi ulicemi Slovenská a Francouzská
S odpovědí

Chybějící přechod pro chodce mezi ulicemi Slovenská a Francouzská
Máchova, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 29. 01. 2016

Na křižovatce ulic Francouzská, Máchova a Slovenská není přechod pro chodce a nejbližší přechod je poměrně daleko, proto většina chodců riskuje a přechází silnici v nebezpečném úseku, kde se Francouzská svažuje z kopce.

Zlepšení křižovatky Belgická x Záhřebská
S odpovědí

Zlepšení křižovatky Belgická x Záhřebská
Belgická, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 07. 2015

Dobrý den, mám dotaz ke křižovatce Belgická x Záhřebská (obrázek 1). Její aktuální situace je nevhodná jak pro chodce, tak pro automobilovou i cyklistickou dopravu. Stavební prahy napříč Belgickou naznačují dopravní nadřazenost Záhřebské, která je však z obou konců jednosměrná právě do jižní části ul. Belgická. Stavební řešení neodpovídá dopravnímu, a z hlediska přednosti v jízdě je matoucí. Současný stav ani návrh rekonstrukce dále vůbec neřeší pěší návaznost západních chodníků Belgické (tj. překonání Záhřebské). Jediný přechod přes Záhřebskou je umístěn na východní straně, příliš daleko od křižovatky (20 m v ul. Záhřebské). Dle zákona (č. 361/2000 Sb.) o provozu na pozemních komunikacích v platném znění je chodec povinen užít přechod, pokud se do 50-ti metrů odtud v daném směru nachází. Současný i výhledový stav nutí a bude nutit chodce zacházet cca 50 m ze západního chodníku Belgické po třech přechodech opět na jižní pokračování tohoto západního chodníku (viz. obrázek 2). Současné i výhledové řešení této křižovatky nesplňuje základní pravidla a principy řešení městského prostoru ani ČSN 736110. Není dostatečně řešeno nezbytné zúžení prostoru vozovky v křižovatce a současně rozšíření nároží chodníků, které je v tomto území již několik let zvykem provádět. Chybí bezbariérové řešení při západní hraně ul. Belgická. V prostoru křižovatky se parkuje, křižovatka se stává celkově nepřehlednou. Nejvhodnějším řešením je celá zvýšená křižovatka s minimalizací plochy vozovky a maximalizací chodníkových ploch (viz. obrázek 3). Záhřebská byla v minulých letech rekonstruována, avšak se sousedy http://www.belgicka-zije.cz) víme, že Belgická ulice se má rekonstruovat v nejbližších letech. Mohla by se Městská část Praha 2 zasadit o to, aby byla v rámci rekonstrukce křižovatky Belgická x Záhřebská zlepšena obdobně, jako bude řešena křižovatka Belgická x Uruguayská? Rekonstrukce by tak výrazně zlepšila ulici, ve které by vznikla moderní křižovatka, která by byla ve všech směrech vstřícná k chodcům a současně by zajistila zklidnění automobilového provozu jednotný způsobem. Děkuji za odpověď a zůstávám s pozdravem, Přemek Dominik

Chybějící přechod Legerova
S odpovědí

Chybějící přechod Legerova
Legerova, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 03. 2015

Na křížení Legerovy a Rumunské chybí přechod pro chodce hned na dvou ramenech křižovatky. Pokud věci neznalý člověk přichází od Lublaňské po pravém chodníku, znamená to pro něj návrat zpět k Lublaňské a chůzi po druhé straně vozovky. Je to tak velká zacházka, že jsem přesvědčen, že mnoho chodců raději zvolí přechod Legerovi bez přechodu. Vzhledem k jednosměrnému provozu by vytvoření přechodů ani nemuselo narušit cyklus světelné signalizace. Žádám o vytvoření obou chybějících přechodů na této křižovatce.

Chybí přechod Ostrčilovo n.
S odpovědí

Chybí přechod Ostrčilovo n.
Ostrčilovo nám., Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 11. 2014

Na Ostrčilově náměstí chybí přechod pro chodce. Frekventované chodníky nejsou spojeny přechodem, chodcům se těžko přechází. Vzhledem k neúměrné šířce komunikace, aby celá akce měla smysl, je nutné zároveň zkrátit délku přechodu, ať už zálivem nebo jinak Byl zde nedávno dočasně zřízen, jak je patrné ze zbytků bílé barvy na fotce a to dokonce za pomoci betonových žlutočerných bloků; z mě neznámého důvodu byl přechod opět odstraněn.

Nový přechod v ulici Na Slupi
S odpovědí

Nový přechod v ulici Na Slupi
Na slupi, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 03. 2014

Dobrý den. Bydlím v ulici Na Slupi a mě a mnoho mých sousedů, studentů z blízkých vysokých škol a žáků blízké základní školy trápí tento problém. Chceme-li od domů Na Slupi č.o. 1 či 3 či 5 či 7 přejít na tramvajovou zastávku a nedopustit se při tom přestupku nebo neohrozit sami sebe, musíme jít až naproti k restauraci Potrefená Husa, přejít, vrátit se zpátky a znovu přejít na ostrůvek ( na obrázku vyznačeno jako žlutá trasa ). Pokud jste však v kůži někoho, komu je 60+ a každý krok navíc je 'zbytečný' nebo náctiletý či cetiletý a chcete jen stihnout tramvaj, přejdete rovnou přes koleje ( na obrázku jako červená trasa ). Kromě toho, že se tím dopustíte přestupku, tak i riskujete to, že auta, která zde projíždějí, nebudou dbát zvýšené pozornosti kvůli přechodu. Proto bych rád navrhl, aby přechod, který je mezi druhou stranou ulice a ostrůvkem, buďto pokračoval, čímž by se ale přišlo o parkovací místo, a nebo aby byla spojena s koncem ostrůvku, což by neměl být až takový problém. ( vyznačeno jako modrá trasa ) Předem mockrát děkuji za odpověď, s pozdravem Tomáš Komender.

Příliš krátká zelená na semaforu
S odpovědí

Příliš krátká zelená na semaforu
Rašínovo nábř., Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 09. 09. 2012

Na semaforu pro chodce svítí zelená asi jen 2 vteřiny, což je doba, za kterou není možné jej překonat ani pokud by člověk běžel. Přitom je to jedna z hlavních přístupových cest od výstupu z metra na Náplavku (chodci tolik oblíbenou).

Špatně viditelná značka-nebezpečný přechod
S odpovědí

Špatně viditelná značka-nebezpečný přechod
Na slupi, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 06. 2012

Nebezpečný přechod. Značka přechod pro chodce není viditelná přo řidiče, mj. ji zakrývá portál do restaurace. Přes portál není viditelný ani chodec, kt.chce vstoupit na přechod.