Michal Vokáč

Registrovaný: 20. březen 2012

5 celkem zaslaných 0 nově zaslaných 3 s odpovědí 2 vyřešených 0 bez odpovědi Seřadit podle počtu hlasů

Chybějící napojení z tramvajové zastávky Radošovická - nebezpečné
S odpovědí

Chybějící napojení z tramvajové zastávky Radošovická - nebezpečné
Průběžná, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 12. 2018

Po rekonstrukci tramvajové tratě a zastávky Radošovická již nenavazuje napojení z chodníku od domu Průběžná 65 na horní část zastávky Radošovická. Tento průchod je velmi často používán (školka, doktoři, zástavba). Původní napojení bylo odříznuto novým zábradlím. Nově vyšlapaná stezka vede nebezpečně za nepřehledným křovím, za kterým chodce řidiči nevidí. Bylo by vhodné (pořadí dle naléhavosti): 1) Vykácet křoví, 2) Zbudovat novou zpevněnou přístupovou cestu, 3) Zřídit přechod pro chodce 4) Upravit obrubu na bezbariérovou. Děkuji.

Chybějící průchod Mikanova-Práčská
S odpovědí

Chybějící průchod Mikanova-Práčská
Práčská, Praha 10

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 03. 06. 2014

STAV: Vlastníkem vedlejšího pozemku byl nedávno znemožněn přímý průchod z ulic Mikanova a Mattioliho k zastávce MHD Práčská a přechodu přes ulici Práčskou. (Přechod byl před pár měsíci vybudován na základě tohoto podnětu: http://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/472/chybejici-prechod-pres-pracskou-u-zastavky-pracska). Vlastník vedlejšího objektu zavařil spojovací branku k chodníku a schodišti a plot opevnil ostnatým drátem, pokusy o dohodu selhaly. Tím obyvatelům zůstaly dvě možnosti: buď to celé obejít po Práčské (zarostlý chodník nebo rozbitý + za deště obrovské louže ve vozovce s rizikem ušpinění od aut) nebo se prodrat těch 15 metrů do prudkého svahu s houštinou (za deště rozbahněnou). Přes toto nepohodlí stezku houštinou používají denně desítky lidí a někdo dokonce ve svahu vykopal provizorní schody. NÁVRH ŘEŠENÍ: 1) vybudovat rampu (sjízdnou pro kočárky a kola) z ulice Mikanova k ulici Práčská cca 10 metrů od plotu vedlejšího pozemku. (Pozor: MČ P10 se bude muset dohodnout s oním vlastníkem zeleného pásu mezi Mikanovou a Práčskou o využití potřebné plochy nebo na výkupu.) 2) vybudovat přechod přes ul. Mikanova a napojit tak rampu ke stávajícímu chodníku. Děkuji, Michal Vokáč s podporou Výboru SVJ Mattioliho 3248 Praha 10

Chybějící přechod přes Práčskou u zastávky Práčská
Vyřešený

Chybějící přechod přes Práčskou u zastávky Práčská
Práčská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 21. 11. 2012

Na frekventované Práčské ulici chybí přechod pro chodce a opatření ke zklidnění provozu v blízkosti zastávky Práčská. Příchod/odchod od autobusů je velmi ztížen neexistencí přechodu, zvláště pro děti a seniory. Intenzity dopravy ve špičkách jsou vysoké a řidiči na přehledném a rovném úseku předjíždějí (viz foto) a nedodržují max. povolenou rychlost. Po zřízení chodníku od nových bytových domů (naznačeno šedivě na ortofoto snímku) se výrazně zvýšil počet chodců přecházejících Práčskou v prostoru mezi zastávkami. Žádáme o zřízení přechodu pro chodce s osvětlením a další úpravy pro zklidnění provozu (plná čára v celém úseku Topolová - Hledíková, zákaz předjíždění, omezení rychlosti na 40 km/h). Děkujeme.

Slalom mezi dopravními značkami na chodníku
Vyřešený

Slalom mezi dopravními značkami na chodníku
Vladycká, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 08. 2012

Dvě dopravní značky jsou zcela nesmyslně umístěny uprostřed chodníku a spolu se sloupy veřejného osvětlení tvoří dokonalý slalom a úzké místo např. pro kočárek. Předpokládám, že umístění nesplňuje ani normy pro slabozraké. Návrh řešení: značky umístit na blízké sloupy VO nebo mimo chodník (na tyči zahnuté směrem k vozovce).

Chybějící chodník a nedovolený průjezd aut za OC Park Hostivař
S odpovědí

Chybějící chodník a nedovolený průjezd aut za OC Park Hostivař
Švehlova, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 20. 03. 2012

Chybí chodník na velmi frekventované pěší spojnici: zastávka MHD 'Na Groši'/Stará Hostivař - OC Park Hostivař/sídliště Nové Zahradní město. Chodci se musí po dešti brodit bahnem a kličkovat mezi výmoly na nezpevněné cestě (nebo jít nechráněni po ulici bez chodníku kolem benzinové pumpy OMV). Chodce na nezpevněné cestě navíc ohrožují a znečišťují auta, která tudy nelegálně (přes zákaz vjezdu) objíždějí křižovatku Švehlova x Pražská. Požadavky: - vybudovat zpevněný chodník - fyzicky (zábradlí apod.) znemožnit průjezd motorových vozidel při zachování prostupnosti pro cyklisty.