Filtr podnětů



Zaslané, Jiné

Seřadit podle počtu hlasů
Roztržená trampolína na hřišti na Barrandově
Zaslaný

Roztržená trampolína na hřišti na Barrandově
Werichova, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 09. 2019

Roztržená trampolína, i větším dětem tam snadno zapadne noha, hrozí úraz. Prosíme o opravu. Hřiště je mezi paneláky mezi ulicemi Werichova, Peškova a Pivcova.

Nefunkční osvětlení – U Hostavického potoka
Zaslaný

Nefunkční osvětlení – U Hostavického potoka
U Hostavického potoka, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 09. 2019

Na pěší zóně souběžné s ulicí U Hostavického potoka nesvítí už 10 lamp a některá místa jsou tak zcela neosvětlená.

Nejasná situace s mostem mezi ulicemi (U Nadýmače a Za Nadýmačem)
Zaslaný

Nejasná situace s mostem mezi ulicemi (U Nadýmače a Za Nadýmačem)
Za Nadýmačem, Praha 22

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 09. 2019

Dobrý den, 1. Dotaz: Již delší dobu není jasná situace co bude s klenutým mostem Japonského typu pro chodce, přes rybník Nadýmač I. Jedná se o přechod z ulice U Nadýmače do ulice Za Nadýmačem k Mateřské školce Za Nadýmačem. Současná radnice před nějakým časem umístila na most ceduli s nápisem 'Most není v majetku MČ Uhříněves, tvrdí, že vlastníkem mostu je pražského magistrát. Co bude s mostem dále, ale nikde neuvádí. Osobně s tímto postupem (právním alibismem) současné radnice nesouhlasím. Na most vyvěsí ceduli s nápisem, že jí most nepatří, tím se chce zjevně zbavit odpovědnosti ,co bude s mostem dále...ale proč jsou jako rukojmí bráni občané Uhříněvsi, kteří most pouze využívají a fotí se na něm s dětmi... občané most používají jednoduše proto, protože bydlí v Uhříněvsi a je praktické přes tento most vodit děti školky a školy... Mimo jiné je most občany vnímán už jako dominanta této konkrétně starší části Uhříněvsi. Fotí se na něm například i svatby. Stav mostu se pomalu bohužel zhoršuje. Nejsem odborník, ale domnívám se, že snad přímé riziko zhroucení mostu nehrozí, jedná se o kovovou konstrukci (oblouk), obložený dřevem. Bohužel zub času pracuje neúprosně a dřevo se rozpadá, je nutná údržba. Již delší dobu zaznívají informace o zbourání mostu tj. nechat ho zchátrat, následně zbourat a postavit novou lávku na vedlejší parcele, kde se letos začne stavět DPS Betlímek. Osobně se domnívám, že zbourání by byla velká škoda. Prosím o informaci co bude s mostem dále a kdo převezme odpovědnost za jeho rekonstrukci. Dotaz 2: Druhý dotaz souvisí s prvním. Týká se chybějícího veřejného osvětlení pod výstupem z mostu přes zmiňovaný most přes Nadýmač I, směrem do ulice Za Nadýmačem k Mateřské Školce. Pro chodce, který jde z mostu směrem ke školce s dětmi nebo jenom k popelnicím, či z jiných důvodu, naprosto chybí světlo...je to patrné na jedné přiložené fotce. Jasně zde chybí lampa veřejného osvětlení na rohu RD u popelnic. Vlastně ani moc nechápu proč tam lampa není, při pohledu z mostu je patrno, že jedna lampa vlastně v logické řadě chybí přesně na rohu protějšího RD při výstupu z mostu. Bylo by možné tam veřejné osvětlení dodat? Foto přikládám. Děkuji S pozdravem Michal Řezníček

Nedostatečné značení  pro chodce a cyklisty okolo Hostivařské přehrady
Zaslaný

Nedostatečné značení pro chodce a cyklisty okolo Hostivařské přehrady
U břehu, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 09. 2019

Okolo Hostivařské přehrady a od přehrady směrem na Meandry Botiče vede velmi frekventovaná turistická a cyklistická stezka (cyklotrasa č. P15, A23, A226). Často dochází ke kolizím chodců, psů a cyklistů. Chodci se nepohybují po pravé straně cesty. Značení koordinující lepší a bezpečnější pohyb-dopravu na stezce je buď již zcela pryč nebo nečitelné. Prosím o obnovení značení směru pohybu (dělící čáru a obrázek chodců se šipkou určující stranu, po které se chodci mají pohybovat).

“Sbírka” odloženého dopravního značení v ulici Na Zbořenci/Na Zderaz
Zaslaný

“Sbírka” odloženého dopravního značení v ulici Na Zbořenci/Na Zderaz
Na zbořenci, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 26. 08. 2019

Zřejmě v důsledku nočních radovánek turistů obývajících místní velké počty Airbnb ubytování se v ulici kupí odložené dopravní značky, které obveselení návštěvníci v noci městem přesouvají. Značky se v ulici válí již velmi dlouho, nikdo nejeví zájem je uklidit. Konkrétně: - výstražný kužel odložený před č.p. 275; - dočasné značení objížďky cca. proti č.p. 273; - přikázaný směr jízdy opřený o fasádu mezi č.p. 275 a č.p. 274; - pohozená (odněkud utržená) značka přechod pro chodce na chodníku před č.p. 267. Pozn.: Pokud městská část (město, stát) neumí turismus v centru patřičně regulovat, aby nebyl obtěžující, je třeba, aby se naučila aspoň eliminovat jeho negativní důsledky - hluk, odpad, vandalismus atd. - a zajistila tak kvalitní prostředí pro své obyvatele (voliče a plátce daní).

Zřízení laviček na autobusové zastávce Spojovací
Zaslaný

Zřízení laviček na autobusové zastávce Spojovací
Spojovací, Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 08. 2019

Chybejici lavicky na frekvenfovane zastavce autobusu Spojovaci. Ve smeru na zastavku Pod Taborem (ven z centra) chybi lavicky i striska na ochranu pred destem. Zejmena pro duchodce a tehotne by bylo vhodne zridit alespon lavicku pro nekdy opravdu zdlouhave cekani na spoje.

Chybějící víko kanálu v Lublaňské
Zaslaný

Chybějící víko kanálu v Lublaňské
Lublaňská, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 08. 2019

Na chodniku je kanal a v nem chybi viko. Velice nebezpecne misto.

Nebezpečná tramvajová zastávka Čechův most
Zaslaný

Nebezpečná tramvajová zastávka Čechův most
Čechův most, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 31. 07. 2019

Tramvajová zastávka Čechův most, a to hlavně ve směru na Klárov (Malostranská) je velmi nebezpečná. Často se stává, že cestující vystupují z tramvaje přímo pod jedoucí automobil. Je možné tuto tramvajovou zastávku více zabezpečit?

Retardér v Podolské ulici
Zaslaný

Retardér v Podolské ulici
Podolská, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 31. 07. 2019

V ulici Podolska je povolena rychlost 40km/h. Směrem k podolskemu plaveckemu bazénu je jeden retarder. Ale svoji funkci moc neplní. Řidiči co tudy projíždí jezdí i 60km rychlostí. Je to tu docela dost nebezpečné.

Dlouhodobě rozbité pítko u hlavní cesty v Malešickém parku
Zaslaný

Dlouhodobě rozbité pítko u hlavní cesty v Malešickém parku
Malešická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 07. 2019

V Malešickém parku (Praha 10) je pítko u nejfrekventovanější trasy už minimálně několik týdnů mimo provoz. Letní vedra by si žádala rychlou opravu, avšak zatím nikdo nekoná.

Dešťová kanalizace ul. Zubrnická, Praha 9
Zaslaný

Dešťová kanalizace ul. Zubrnická, Praha 9
Zubrnická, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 07. 2019

Pokaždé po dešti je na rohu ulice Zubrnická a Nad Šestikopy povodeň. Předpokládám, že je to kvůli dešťové kanalizaci, asi se ucpala nebo asfalt byl nainstalován pod nesprávným úhlem.

Výmol u viaduktu v ulici Pod Táborem (Praha 10)
Zaslaný

Výmol u viaduktu v ulici Pod Táborem (Praha 10)
Pod Táborem, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 01. 07. 2019

V ulici Pod Táborem ve směru z Malešic je kousek za viaduktem na silnici za zatáčkou ukrytý nepříjemně hluboký výmol akorát v úrovni pravého kola.

Informační cedule o rekonstrukce koryta Botiče se povaluje na trávě
Zaslaný

Informační cedule o rekonstrukce koryta Botiče se povaluje na trávě
U Botiče, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 06. 2019

Cedule byla zřejmě vytržena nebo nikdy nebyla upevněna v zemi.

Vznik obytné zóny kolem Škroupova náměstí, Žižkov
Zaslaný

Vznik obytné zóny kolem Škroupova náměstí, Žižkov
Škroupovo nám., Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 10. 06. 2019

Ulice Slavíkova, Kubelíkova a Ondříčkova jsou průjezdné ulice se zvýšeným množstvím projíždějících aut. Ulicemi mezi nimi (Křížkovského, Zvonařova, Blodkova, Pospíšilova, Fibichova), celkem 6 bloků domů, sice zvýšené množství aut neprojíždí, chodci zde však autům musejí dávat přednost. Děti si zde nemohou volně hrát ani jezdit na kole. Návrh: 1. V první fázi umístit značky obytné zóny v uvedené oblasti (z východu ohraničené Mahlerovými sady s TV vysílačem). 2. Při příští rekonstrukci silnice, umístit zpomalovače provozu, případně výrazné prvky zřetelně odlišující obytnou zónu od silničního provozu. Uvedené změny by neměly mít vliv ani na možnost dosahu uvedených ulic autem, ani na venkovní parkování. Pouze by měly formalizovat faktický stav, kdy rozumní řidiči zde již nyní jezdí krokem a umožnit rodičům dát volnost svým dětem si zde hrát (jezdit na kole).

Propadly chodník v průchodu domu, ulice Měchenická
Zaslaný

Propadly chodník v průchodu domu, ulice Měchenická
Měchenická, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 10. 06. 2019

Dobrý den, v průchodu domu https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x=14.4851182&y=50.0505235&z=18&ut=propadl%C3%BD%20chodn%C3%ADk&uc=9hK2wxXlkL&ud=ulice%20M%C4%9Bchenick%C3%A1%2C%20Praha%2C%20okres%20Hlavn%C3%AD%20m%C4%9Bsto%20Praha je propadlý chodník u budovy bytového domu, což způsobuje zatékání do objektu. Dochází tím k poškození majetku, navíc propad může způsobit pád člověka a jeho zranění. S ohledem na blízkost mateřské školy jsou též v ohrožení i děti.