Vyhledávejte podle:Bez odpovědi, Přechody a křižovatky

Seřadit podle počtu hlasů
Chybějící přechod Bartoškova / V Horkách
Bez odpovědi

Chybějící přechod Bartoškova / V Horkách
Bartoškova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 09. 05. 2024

Přecházení křižovatky Bartoškova / V Horkách je kvůli chybějícímu přechodu pro chodce velmi problematické. Místní obyvatele s dětmi se raději křižovatce úplně vyhýbají, přestože je to pro mnohé nejkratší trasa k promenádě/cyklostezce u Botiče nebo k nádraží Vršovice. Křižovatka je frekventovaná a nachází se mimo zklidněnou oblast (zónu 30). Hlavní proud aut křižovatku neprochází přímo, ale 'do zatáčky', kvůli čemuž je křižovatka nepřehledná. V oblouku křižovatky bežně parkují auta. V linii ulice Bartoškova (B) je vozovka roztažena na cca 30 metrů. Při přecházení kolmo na ulici V Horkách (A) je zase nutné prodírat se přes zaparkovaná auta. Není zde žádný přechod ani místo pro přecházení (nejbližší přechod pro chodce je od křižovatky vzdálen cca 130 metrů). Dle informací od radního pro dopravu pro Prahy 4 ze dne 29.4.2024 jsou plánované úpravy křižovatky (včetně přechodu pro chodce a zužení vozovky). Momentálně je podnět v 'zásobníku' podnětů na komisi pro dopravu a čeká na projednání komisí.

Přechod pro chodce v ulici Valdštejnská
Bez odpovědi

Přechod pro chodce v ulici Valdštejnská
Valdštejnské nám., Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 30. 04. 2024

Přechod pro chodce se nachází mezi sídlem Senátu ČR a Národním památkovým ústavem v ulici Valdštejnská. Jde o jednosměrnou ulici, přechod se nachází po zatáčce, do které mohou auta jet i relativně rychle a chodce nevidět. Chodec auta taky přes domy nevidí, pokud jde ze směru od Senátu, může se spoléhat jen na sluch a odraz aut od okenních tabulí. Chtělo by to přechod přesunout dál po směru jízdy aut nebo dát na místo zrcadlo, aby chodec mohl přijíždějící auto vidět dřív než pár sekund předem. Problém už jsem hlásila příslušné městské části, ale nijak na to nereagovala. Předem děkuji za práci, co s tím máte.

800m žádný ozvučený přechod  na Vinohradské, obl. zejm. ul. Orlická
Bez odpovědi

800m žádný ozvučený přechod na Vinohradské, obl. zejm. ul. Orlická
Vinohradská, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 22. 04. 2024

Jako těžce slabozraký zaměstnanec ústředí VZP ČR sídlící na adrese Orlická 4 nyní i několikrát denně potřebuji přecházet ul. Vinohradská. Mezi náměstím J. z Poděbrad až po přechod na rohu s ul. Boleslavská, není v celé trase přes 800 metrů, žádný přechod se světelnou signalizací a ozvučením. Vinohradská je třída dlouhá a frekventovaná a má tramvajové koleje a další jízdní pruhy pro ostatní dopravu a odstavné pruhy, je tedy poměrně široká (kolik m šířky nemohu uvést, ale jde tedy o 4 jízdní pruhy + odstavné pruhy zpravidla na obou stranách, tedy poměrně dosti) a případy kdy mě auto, tramvaj, druhá tramvaj pustí ale ve 4. pruhu mě málem něco přejede, se množí. A tak jsem se to rozhodl řešit. Vzhledem k tomu, že v přízemí budovy VZP máme velmi, ale opravdu velmi vytíženou klientskou pobočku, kam logicky chodí i spousta seniorů a obecně osob se sníženou schopností pohybu či orientace, řekl bych, že by nepochybně nejvhodnější, pokud bych měl vybrat jediný přechod v okolí, bylo zpřístupnit ten na rohu Vinohradské s Orlickou. Vhodné by bylo ozvučit i přechod u tram. zast. Radhošťská a přechod přes Vinohradskou téměř u křižovatky s ul. Velehradská, neboť ač u něj není zastávka MHD je podobně frekventovaný neboť je tam mimo jiné Albert s vchodem zcela přímo naproti přechodu a také přilehlou ulicí Perunova vede nejbližší spojení oblasti s tram. zast. Perunova, s tramvajemi páteřních linek 10 a 16. Dokonce ani další přechod směrem k centru k tram. zast. Jiřího z Poděbrad není ozvučený. Až ještě dál na druhém konci náměstí u tramvaje v opačném směru. Dle orientačního změření z GMaps přes 800 metrů mezi ozvučenými přechody. Když jsem ještě zasedal v komisi RHMP pro pěší a bezbarierovost řešili se i mnohem kratší nepřístupné úseku na mnohem méně širokých a méně frekventovaných ulicích. Tento úsek je úplně ukázkový, jak se může sejít tolik nepřístupných přechodů, že chodec se specifickými potřebami v dopravní špičce nemá šanci přejít a má osmisetmetrovou bariéru v živém centru města.

Chybí přechod pro chodce
Bez odpovědi

Chybí přechod pro chodce
Malá Xaveriova, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 04. 2024

V ulici Xaveriova na Praze 5 (v úseku mezi ulicemi Peroutkova a U smích. hřbitova) chybí přechod pro bezpečné přecházení z parku do uliček mezi domy. V ulici je sice snížená rychlost na 30 km/h, ale řidiči ji často nedodržují. Podél parku jsou navíc zaparkována auta a děti tak nemají možnost se bezpečně rozhlédnout, současně řidiči nemají možnost děti přes parkující auta vidět. Viz foto, foceno u východu z parku.

Přecházení Bartoškova/Mojmírova
Bez odpovědi

Přecházení Bartoškova/Mojmírova
Mojmírova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 26. 03. 2024

Problematické přecházení po ulici Bartoškova v křižovatce s Mojmírovou. Ulice Bartoškova má pouze jeden chodník (na severní straně chodník absentuje). Na něm jsou od roku 2022 přímo v záhybu křižovatky Mojmírova/Bartoškova zřízeny modré zóny, kvůli čemuž je přímá pěší vazba chodníku na Bartoškově blokována zaparkovanými vozidly. V rámci realizace změn v roce 2022 byly místo přechodu pro chodce nebo místa pro přecházení přidány nestandardní úzké červené pásy v části vozovky. Ty se nacházejí stranou od předvídatelné uliční linie a jsou často skryté za parkujícími auty. Proto tento úzký průchod mezi nádobami na odpad jen vzácně někdo využije k jejich zamýšlenému účelu přechodu přes cestu. Většina chodců o tomto průchodu ani neví a přes Mojmirovu přechází v přímé linii, kdy vstupuje do vozovky zpoza zaparkovaných aut, což je nebezpečné a nekomfortní. Vyznačené pásy nejsou bezbariérové - chybí u nich snížení obrub. Taky absentuje dostatečná šířka pro komfortní přecházení. Manuál tvorby veřejných prostranství hlavního města Prahy (část C.2.3) ke křižovatkám a křížení ulic uvádí následující: “Žádoucí je zachovávání přímé trasy chůze, bez zacházek. Nevhodné je oddalování od přirozené přímé linie přecházení nebo cyklistického průjezdu. Přímé pěší vazby je potřebné standardně zajistit na všech ramenech křižovatky formou přechodů pro chodce, případně míst pro přecházení s bezbariérovou úpravou. Vynechání pěší vazby je přípustné jen ve zcela výjimečných případech.” Zde, v bezprostředním okolí jednoho z pěti nejvytíženějších pražských nádraží, současný stav nevyhovuje požadavku na bezbariérovost ani na přímost pěší vazby.

Přecházení Korunní x nám. Míru
Bez odpovědi

Přecházení Korunní x nám. Míru
Korunní, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 03. 2024

Chybí zajištění přecházení přes začátek ul.Korunní u nám. Míru. Přecházení je zde velmi frekventované, místo je před gymnáziem.

chybějící zpomalovací pás před přechodem v ulici Františka Kadlece
Bez odpovědi

chybějící zpomalovací pás před přechodem v ulici Františka Kadlece
Františka Kadlece, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 06. 03. 2023

Chybějící zpomalovací pás před přechodem v ulici Františka Kadlece (č. domu 1). V dolní části ulice je. Řidiči ,kteří si zde zkracují cestu a již ulicí Na stráži jedou v protisměru, aby předjeli kolonu ( zde je v dolní části také nechráněný přechod - málokoho napadne se do protisměru rozhlédnout)odbočí do ulice Františka Kadlece a na plný plyn jedou nehledě předností zprava a především přechodu. Zpomalovací pás by byl vhodný nad připojovací ulicí Pod Čertovou skalou.

Zřízení přechodu pro chodce před zastávkou Sparta, Praha 7
Bez odpovědi

Zřízení přechodu pro chodce před zastávkou Sparta, Praha 7
Milady Horákové, Praha 7

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 11. 2022

Požadujeme zřídit přechod pro chodce v místě stávajícího místa pro přecházení před zastávkou Sparta ve směru Hradčanská - Letenské náměstí. Jedná se o přechod využívaný převážně studenty Gymnázia nad Štolou v ranních a odpoledních hodinách. Ve stejné době je provoz na ul. Milady Horákové také nejsilnější a auta zde stojí v dlouhých frontách. Přesto je možnost přejít ulici velice omezená. Vzhledem k tomu, že jde o děti od 12 let věku, je současné řešení velice nebezpečné. Na místě pro přecházení auta nezastaví ani nečekají pohyb osob. Naopak při mírném provozu zde auta jezdí až 70 km/h.

Novy prechod k tramvajove zastavce Divoka Sarka
Bez odpovědi

Novy prechod k tramvajove zastavce Divoka Sarka
Evropská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 02. 2024

Autobusy vjizdejici z ulice Libocka do zastavky Divoka Sarka jedou velmi rychle, i kdyz chodci maji v tu chvili zrovna zelenou a prechazi ul.Evropskou a tramvajovy pas. Pro ty, co to neznaji nebo maji deti je to opravdu nebezpecne, nikdo neceka, kdyz prechazi na zelenou, ze se z ul. Libocka vyriti autobus, ktery ani nepribrzdi..

Nedodělaný přechod po rekonstrukci uzlu Divoká Šárka
Bez odpovědi

Nedodělaný přechod po rekonstrukci uzlu Divoká Šárka
Evropská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 01. 2024

Na chodníku na tomto místě https://mapy.cz/s/nujobovutu od zprovoznení tedy otevření přechodu na novou tramvajovou zastávku Divoká Šárka smerem do centar dřevěné přechodky na kabeláž ostuda a dost neberzpečné. V pondelí 8.1.2024 v cca 18:30 zde nabralo auto moji dobíhající maminku na přechodě. Aktuální foto doplním. nyní ze panoramy . mapy.cz

Chybějící značka přechod pro chodce u Kauflandu Michle
Bez odpovědi

Chybějící značka přechod pro chodce u Kauflandu Michle
U plynárny, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 08. 2022

Dobrý den, na přechodu pro chodce od zastávky Chodovská na parkoviště Kaufland Michle dochází denně ke konfliktním situacím kvůli chybějícímu svislému značení - přechod pro chodce. Dříve zde tato značka byla. Bylo by dobré před přechod instalovat i zpomalovací pruhy. Na fotografiích je současný (bez značky) a dřívější (se značkou) stav. Několikrát jsem byl svědkem situace, kdy auto na přechodu málem přejelo člověka.

Nebezpečný přechod
Bez odpovědi

Nebezpečný přechod
Kukulova, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 12. 2023

Přejít tady silnici je opravdu kolikrát o život. Mám pocit že to každý každý jezdí moc rychle A pustit chodce přes tuto komunikaci je velký problém. Děkuji

Vytvorenie zastavky pri Vozovni Kobylisy
Bez odpovědi

Vytvorenie zastavky pri Vozovni Kobylisy
Maškova, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 12. 2023

Dobry den, od p. Klimesovej z programu Bezpecne cesty do skol som dostala tip na Vasu webovku a mala by som pre vas jeden tip na bezpecnu cestu do a zo skoly/skolky, ktoru denne min. 2krat absolvujem so svojimi detmi do skol(k)y a na kruzky. Ide o ulice Maskova - Hornatecka - Zernosecka, po ktorej musi prejst kazdy, kto ide od Cimickeho haja na zastavku autobusu c. 183 Vozovna Kobylisy. Ci uz su to rano deti, ktore sa zo sidliska Kobylisy presuvaju do institucii autobusom smer Simunkova-Dablice, alebo poobede deti, ktore sa vracaju zo skol na Hovorcovickej. Na prechode pre chodcov na 4prudovej ceste Ustecka/Hornatecka sice byvaju kazde rano do cca 8:00 mestski policajti, avsak doprava je tam husta pocas celeho dna. Neraz som bola svedkom, ako auto v jednom pruhu zastavilo, bohuzial v tom druhom nie a len centimetre delili chodcu od zrazky z autom. Cestou na zastavku Vozovna Kobylisy musi kazdy chodec prejst 5-6 prechodov (vid cervena trasa s vykricnikmi). Autobusy stoja na tocne pri vozovni Kobylisy a vyrazaju na zastavku Vozovna Kobylisy odtial. Keby sa pripravila nastupna zastavka pri tocni pri vozovni, eliminoval by sa pocet prechodov, ktore musi kazdy chodec prejst na 0, slovom nula prechodov (vid zelena trasa). Snazila som sa par krat informovat, ci je mozne urobit ohranicenu zastavku na tomto mieste, bohuzial bez uspechu. Preto sa tymto obraciam na Vas, aby ste pomohli detom, dochodcom aj dospelym k bezpecnej ceste do skol, prace alebo na vylet. Dopredu dakujem za presetrenie situacie a som Vam k dispozicii v pripade dalsich dotazov.

Nový přechod v ulici Jindrova
Bez odpovědi

Nový přechod v ulici Jindrova
Jindrova, Praha 13

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 05. 10. 2023

Žádám o zřízení přechodu pro chodce v ulici Jindrova u křižovatky s ulicí Bavorská. Denně zde dochází lidé do práce, dnes jsem zahlédl přecházet školáka s aktovkou přes silnici, ale není zde přechod. Auta nedávají přednost. Člověk musí jen utíkat když je volno.

Nebezpečný přechod v ulici Čiklova u ZŠ Boleslavova
Bez odpovědi

Nebezpečný přechod v ulici Čiklova u ZŠ Boleslavova
Čiklova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 05. 10. 2023

Od brzkého jara tohoto roku je v ulici Čiklova, v místě, kde přechází všichni příchozí od metra Vyšehrad směrem k základním školám a školkám v ulici Boleslavova (ZŠ Boleslavova, Scio škola Nusle, Mateřská škola Boleslavova) je kvůli stavebním pracím nainstalován (zřejmě dočasný) semafor. Částo vozovky je pro automobily uzavřena, nicméně v této uzavřené části jsou i samotná světla semaforu, která automobily velmi často přehlíží a jedou na červenou. Vzhledem k této praxi chodci často přechází na červenou, ovšem kvůli stavbě mají zakrytý výhled na auta přijíždějící shora. Včera celá situace vyvrcholila srážkou chodce na tomto přechodu. Každý den přejdou přes přechod stovky dětí, pro které je situace zcela jistě náročnější než pro dospělé. Sami jsme kvůli přechodu přerušili možnost syna chodit samostatně ze školy a do školy ačkoliv bydlíme na Vyšehradě. Přiložená fotografie je právě ze včerejší nehody.