Podněty nahlášené v Praha 4

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Praha 4

  • Nově zaslané
  • S odpovědí
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Přechod pro Základní Školu EDISONA
Bez odpovědi

Přechod pro Základní Školu EDISONA
Bítovská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 22. 08. 2022

Dobrý Den. Chodím do Základní Školy Edisona (né zš bítovská to je jiná škola vedle) Ale škola je tu první rok a chybí tu přechod Už mně tu několikrát málem přejelo auto A bylo by fajn tu dát přechod díky moc

Propadávající se víko kanálu na chodníku - Měchenická Praha 4
Bez odpovědi

Propadávající se víko kanálu na chodníku - Měchenická Praha 4
Měchenická, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 20. 07. 2022

Dobrý den, https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x=14.4865559&y=50.0500542&z=19&ut=Nov%C3%BD%20bod&uc=9hKMYxXlht&ud=14, u domu Na Chodovci 2548/42, je na chodníku kruhové víko kanálu, které se při zatížení (šlápnutí) propadne. Žádám Vás o urychlenou opravu - v daném místě není pouliční osvětlení a zejména po tmě hrozí úraz. Děkuji za urychlené vyřízení.

Chybějící poklop kanálu
Bez odpovědi

Chybějící poklop kanálu
V Horkách, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 13. 07. 2022

U podélného parkování v křižovatce ulic V Horkách a Bartoškova chybí poklop u vpusti dešťové kanalizace

Nebezpečný přechod v Choceradské ulici
Bez odpovědi

Nebezpečný přechod v Choceradské ulici
Choceradská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 06. 2022

Dobrý den, tento přechod se nachází v ulici Choceradská u panelového domu 3046/12. Hodně často parkují auta u přechodu mnohem blíž, než je dovolené, a blížící se řidiči nemohou vidět chodce, kteří chtějí přejít ve směru šipky. Z chodníku je vidět přijíždějící auta velmi špatně i kvůli stromům lemujícím vozovku, natož pokud u přechodu parkuje dodávka jako na fotce. Ta navíc zakrývá i svislou dopravní značku označující přechod pro chodce. V posledních letech je v této ulici daleko hustší provoz než dříve, auta tu navíc jezdí poměrně rychle, takže je občas i pro dospělého člověka celkem nebezpečné přes tento přechod zkoušet přejít, natož pak pro dítě nebo matku s kočárkem. Možná by pomohl příčný práh nebo alespoň vodorovné dopravní značení, které by jasně definovalo, jak daleko/blízko mohou auta u přechodu stát. Díky

Nebezpecny prechod ul. Na Dolinach
Bez odpovědi

Nebezpecny prechod ul. Na Dolinach
Doudova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 06. 2022

Chtela bych touto cestou upozornit na dlouhodobe velmi nebezpecny prechodv ul. Na Dolinach. Jedna se o usek, kde ridici casto prekracuji povolenou rychlost, navic prechod jde spatne videt. Bylo by zahodno umistit alespon male bariery ke kraji chodniku, ci prechod jinak zviditelnit. Prekracovani rychlosti je bohuzel v tomto miste na dennim poradku. Dekuji, ze se mym podnetem budete zabyvat. S pozdravem Mgr. Marketa Nemcova

Parkování v ZÁKAZU - ulice Kischova
Bez odpovědi

Parkování v ZÁKAZU - ulice Kischova
Kischova, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 21. 03. 2022

Na konci slepé ulice Kischova na Pražského Povstání, v níž je na jedné strany vozovky zákaz stání, se hromadí auta, její řidiči využívají 2 minutovou docházkovou vzdálenost na metro a parkování zdarma. Všude okolo jsou modré zóny a parkování na zákazu zde nikdo nekontroluje a zákaz nikdo nerespektuje. Ačkoliv jsme v minulosti žádali MČ Praha 4 na této strany vozovky zřídit alespoň 2 parkovací stání v režimu modré zóny, nebylo nám vyhověno z důvodu nutnosti zachovat prostor pro zásobování a také pro IZS. Je ale tento prostor zachován? Zcela jistě ne. Aktuálně přes zaparkovaná auta na zakázech slyšíme do našich oken denně klaksony z dodávek řidičů zásobování, kteří nemají šanci se otočit, musí couvat a manévrovat na minimálním prostoru. 2x do týdne přijíždí popeláři, kteří velmi často svůj úkol vyprázdnění popelnic ani nesplní, jelikož se k nim přes auta zaparkovaná na zákazu nedostanou, což opět způsobuje nadávání popelářů, což je v 6 hodin ráno velmi příjemná záležitost. O jejich nemožnosti se v ulici otočit je zbytečné se zmiňovat a zvuky couvání popelářského auta jsou nám všem asi známé. I tuto záležitost řešilo družstvo našeho domu, ovšem opět neúspěšně, pár po sobě jdoucích dnů dostala zde zaparkovaná auta pokutu, ale nic to nevyřešilo. Auta zde stojí dál, Policie parkování zde nekontroluje a tak se točíme ve smyčce. Asi je pokuta levnější než placené stání na Modré zóně? Navrhujeme, aby došlo k lepšímu značení ZÁKAZU ZASTAVENÍ v této ulici (ne jen na začátku ulice ale také za dvoj-garáží) s upozorněním na odtah vozidel, které by bylo dobré opravdu realizovat a také o žluté čáry na vozovce po celé délce zákazu.

Parkování ulice Kischova, Pražského Povstání
Bez odpovědi

Parkování ulice Kischova, Pražského Povstání
Kischova, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 07. 03. 2022

Na konci ulice Kischova, která má po pravé straně zákaz stání, neustále parkují auta. Lidé zde nechají v zákazu auto celý den, jdou na metro, které je vzdálené 2 minuty pěšky, a večer si auto zase vyzvendou a jedou domů. Na žádost městské části tady není možné udělat oficiální 2 parkovací místa na modrou zónu, kvůli zásobování a IZS. A tak zde i přes zákaz a mimo modrou zónu zdarma parkují vozy, které blokují i zásobování pro Malík, jehož řidiči potom různě manévrují, aby na zásobovací prostor vůbec zacouvali a mohli vyložit. Ne vždy se povede. Často je v ulici i kolona zasobovacich aut, jelikož se zde kvuli zaparkovanym autům v zákazu nemohou otočit. Posuďte z fotografií sami. Vešlo by se sem ještě zásobovací vozidlo, nebo dvě a nebo sanitka popřípadě hasiči? Ráno, okolo šesté - 2 dny v týdnu - se nám do oken rozčilují popeláři, kteří nejsou schopni vysypat popelnice, jelikož je parkovací auta zákazu blokují.

Krátký interval na přechod Praha 4, Pražského Povstání
Vyřešený

Krátký interval na přechod Praha 4, Pražského Povstání
Děkanská vinice I, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 28. 02. 2022

Dobrý den Na nových křižovatkách na Pražského Povstání jsou nastavené velmi krátké intervaly na přechod. Podnět 1. (obr. 1) V jedné části křižovatky Vám tam dovolí přejít pouze 2/3 cesty a následně není na končícím ostrůvku pro tram prostor, kam si stoupnout a čekat na další zelenou. Když se tam setkají 2 kočárky, a třeba ještě menší děti co přechází za ruku, nemají si ani kam stoupnout a je to opravdu nebezpečné. 2. podnět (obr. 2) Zároveň je nelogicky nastavená doba na přejití, nedojdete ani do poloviny silnice a je červená. Projíždějící auta nervózně troubí. Celý přechod je poddimenzovaný, množství lidí, kteří zde přechází, se na namalovanou zebru na silnici nemají šanci vejít. Obchází jeden druhého. Přechod by se měl rozšířit alespoň o 3 metry a přidat na čase na přejití.

Křižovatka Sdružení - Družstevní ochoz
Bez odpovědi

Křižovatka Sdružení - Družstevní ochoz
Sdružení, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 21. 02. 2022

Nepřehledná krizovatka, kde není přechod. Auta zde přijíždějí z několika směrů, je zde spousta parkujících aut, v zatáčce jsou popelnice na tříděný odpad. Křižovatkou prochází hodně chodců, poblíž je škola a školka. Ideálním řešením by byla vyvýšená vozovka a obytná zóna, která by byla od křižovatky s ulicí Na Jezerce a na druhé straně až ke vstupu do mateřské školy.

Dvorce prechod pro chodce
Bez odpovědi

Dvorce prechod pro chodce
Podolské nábř., Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 11. 11. 2021

Prechod pro chodce hned u tram zastavky Dvorce, semafory maji v obou smerech jinak casovanou moznost prejit vozovku/koleje, coz je podle me matouci hlavne pro slepce, jelikoz sila tikajiciho zvuku oznamujici moznost prejit silnici v jednom smeru a koleje byla vemi silna a uplne prehlusila semafory silnice v druhem smeru, kde byla pro chodce stale cervena. Jsem si vedom, ze o slepcich se rika, ze maji zesilene ostatni vjemy, ale stejne by to mel nekdo zkontrolovat.

obnovení přechodu před ÚPMD
Bez odpovědi

obnovení přechodu před ÚPMD
Podolské nábř., Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 11. 2021

Kopie dopisu náměstkovi primátora Scheinherrovi: Vážený pane náměstku, jmenuji se Karolina Gilová a žiji v městské části Praha 4 – Podolí v ul. Podolské nábřeží. Dlouhodobě mě a mé nejbližší sousedy trápí chybějící přechod, který ještě kdysi byl před porodnicí a z nám neznámého důvodu byl zrušen. Mám informace od dalších obyvatel této části, že byla několikrát vyvinuta iniciativa k jeho obnově, ale bezúspěšně. Mezi Podolskou vodárnou a Vyšehradskou skálou není jediný přechod, nejbližší je až u tramvajové zastávky Podolská vodárny, a to ještě na opačné straně křižovatky. Myslím, že přecházení ocení nejen rezidenti, ale i návštěvníci či zaměstnanci porodnice, kteří sem přeci nejezdí pouze automobilem. V nedávné době byla také na nábřeží vyznačena nová opatření pro cyklisty, která vedou dále do Vyšehradského tunelu a do centra. Určitě mají své opodstatnění i přesto, že na protější straně dvouproudá cyklostezka již je. Na tu je ovšem velmi obtížné bezpečně najet, zejména, pokud jedeme s dětmi. Blízko místa, kde kdysi býval přechod pro chodce, je signalizace. Možná, že řešení by šlo doplnit i pro cyklisty. Současně toto opatření může sloužit i jako zklidnění na vjezdu do centra Prahy. Tímto Vás žádáme o podporu, prověření podnětu, resp. event. zahájení přípravy tohoto příčného křížení s pro nás nepřekonatelnou bariérou, která nás, co se mobility týká, dosti odděluje od okolí. Předem děkuji za prozkoumání a odpověď. V příloze přikládám jedno z možných řešení, ale berte to prosím jen jako podnět do debaty. Překonání bariéry v podobě této komunikace nás hodně trápí a 600 m dlouhá zacházka vč. časového zdržení s vyčkáváním na dvou přechodech, nejprve přes ul. Podolská a posléze i přes Podolské nábřeží, ve výsledku může zdržet a prodloužit pěší cestu směr Výtoň až o 15 minut. V příloze 1 je patrná naše každodenní zacházka, pokud chceme s dětmi přecházet bezpečně, v příloze 2 je pak skica možného řešení s ostrůvky. Předem děkuji za prozkoumání podnětu a odpověď.  Hezké dny Karolina Gilová Adresa: Podolské nábřeží 8/26

Chybějící možnost přejít přímo z ulice Pikrtova do ulice Sdružení.
S odpovědí

Chybějící možnost přejít přímo z ulice Pikrtova do ulice Sdružení.
Pikrtova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 06. 2021

Z ulice Pikrtovi do ulice Sdružení se musí přejít nejdřív přes ulici Hvězdova, t.j. přes nájezdy na dálnici 5. května, ale tam chybí přechod, musí se obejít. Přitom by byla možnost přejít na stejné straně Hvězdovy do ulice Sdružení, aniž by člověk musel Hvězdovu, t.j. nájezdy na dálnici přejít. Dalo by se projít pod nájezdem na dálnici. Musely by se ale odstranit ploty a zhotovit chodník. Problém je nejspíš, že oplocený pozemek nepatří městu. Dal by se možná vykoupit. Doplnění k fotografiím: foto1: Tento snímek je z ulice Sdružení směrem k dálnici, za dálnicí ulice pokračuje jako Hvězdova. Navrhuji zřídit chodník také po levé straně - tam co jsou zaparkovaná ta tři auta a co je ten travnatý ostrůvek - a pokračovat vlevo pod dálnicí: Foto2: V protisměru od ulice Pikrtovy to vypadá takto, chodník je dokonce už vydlážděn, zřejmě se počítalo s průchodem. Tomu ale brání plot: Foto3: Chodník na rohu Pikrtovy je už upraven pro nevidomé, a rád bych věděl, jak si tito poradí s neexistujícím pokračováním chodníku vpravo dolů do Sdružení (prosím tento komentář by měla obdržet správa města, aby si uvědomila, že tu jsou lidé, kteří přechod nutně potřebují - ostatně tyto nájezdy na dálnici tehdy zřídili ilegálně, jestli si to správně pamatuji). Foto4: Když chci přejít z Pikrtovy do Sdružení, musím zpátky (napočítal jsem 100 kroků), odsud Hvězdovou ulicí až k ulici 5. května. Přechod se světly přes Hvězdovu navrhuji zde na začátku trávníku.

Schodiště v havarijním stavu
S odpovědí

Schodiště v havarijním stavu
Ohradní, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 31. 05. 2021

Nebezpečně zborcené schodiště viz fotografie. Schodiště je velmi nebezpečné používat, jelikož každý schod je jinak vysoký a má jiný sklon. Navíc je velmi dlouhé a případný pád by byl velmi nebezpečný. Již několikrát jsem na něm málem upadl, stejně tak plno dalších lidí (mám na něj výhled přímo z okna), kteří jej využívají jako zkratku ze sídliště/školy.

Poničená dlažba na venkovním schodišti ulice Podolská - Ke Hlásce
Vyřešený

Poničená dlažba na venkovním schodišti ulice Podolská - Ke Hlásce
Podolská, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 04. 2021

Dobrý den, po zimním období je celkem zastiženo venkovní schodiště, které spojuje ulici Podolskou a ulici Ke Hlásce v pražských Dvorcích (viz. obrázek mapy). Jedná se o schodiště, které je hojně využíváno chodci a také běžci. Problém spočívá v tom, že v určitém místě jsou malé dlažební kostky mimo úroveň a povalují se všude možně a je to celkem nebezpečné. Bydlím v domě pod schodištěm a tak vím, že zde denně projde spoustu lidí a bylo by vhodné tento problém vyřešit. Momentálně odhaduji postiženou 'díru' v dlažbě na cca 1m2, jedná se o malé žulové dlažební kostky o rozměrech zhruba 60x80 mm (viz. fotky). Děkuji za zpětnou vazbu.

Havarijní stav - schody Kaplická
Vyřešený

Havarijní stav - schody Kaplická
Kaplická, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 05. 04. 2021

Spojovací schodiště ul.Nad cihelnou a Pod Pekařkou je po zimě v havarijním stavu a hrozí nebezpečí pádu osob. Toto propojení využívá velké množství chodců bydlících v této lokalitě.