Podněty nahlášené v Praha 4

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Praha 4

  • Nově zaslané
  • S odpovědí
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Zanedbaná údržba na cyklostezce A23 u ulice Bartoškova
Nově zaslaný

Zanedbaná údržba na cyklostezce A23 u ulice Bartoškova
Bartoškova, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 26. 03. 2024

Asfalt by potřeboval vyčistit od nánosů vegetace. Polovina chodníku je zanesena. Na kraji rostou kopřivy, které za pár týdnů zmenší průchodnost cca o třetinu (tak jako minulý rok, kdy se zde v pruhu dále od potoka nedalo chodit).

Přecházení Bartoškova/Mojmírova
Nově zaslaný

Přecházení Bartoškova/Mojmírova
Mojmírova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 26. 03. 2024

Problematické přecházení po ulici Bartoškova v křižovatce s Mojmírovou. Ulice Bartoškova má pouze jeden chodník (na severní straně chodník absentuje). Na něm jsou od roku 2022 přímo v záhybu křižovatky Mojmírova/Bartoškova zřízeny modré zóny, kvůli čemuž je přímá pěší vazba chodníku na Bartoškově blokována zaparkovanými vozidly. V rámci realizace změn v roce 2022 byly místo přechodu pro chodce nebo místa pro přecházení přidány nestandardní úzké červené pásy v části vozovky. Ty se nacházejí stranou od předvídatelné uliční linie a jsou často skryté za parkujícími auty. Proto tento úzký průchod mezi nádobami na odpad jen vzácně někdo využije k jejich zamýšlenému účelu přechodu přes cestu. Většina chodců o tomto průchodu ani neví a přes Mojmirovu přechází v přímé linii, kdy vstupuje do vozovky zpoza zaparkovaných aut, což je nebezpečné a nekomfortní. Vyznačené pásy nejsou bezbariérové - chybí u nich snížení obrub. Taky absentuje dostatečná šířka pro komfortní přecházení. Manuál tvorby veřejných prostranství hlavního města Prahy (část C.2.3) ke křižovatkám a křížení ulic uvádí následující: “Žádoucí je zachovávání přímé trasy chůze, bez zacházek. Nevhodné je oddalování od přirozené přímé linie přecházení nebo cyklistického průjezdu. Přímé pěší vazby je potřebné standardně zajistit na všech ramenech křižovatky formou přechodů pro chodce, případně míst pro přecházení s bezbariérovou úpravou. Vynechání pěší vazby je přípustné jen ve zcela výjimečných případech.” Zde, v bezprostředním okolí jednoho z pěti nejvytíženějších pražských nádraží, současný stav nevyhovuje požadavku na bezbariérovost ani na přímost pěší vazby.

Rozbité schody spojující ulice Nad Pekařkou a Pod Pekařkou
Bez odpovědi

Rozbité schody spojující ulice Nad Pekařkou a Pod Pekařkou
Nad Pekařkou, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 26. 02. 2024

Schodiště je na více místech poškozeno: částečně nebo úplně chybí dlaždice. Při chůzi shora hrozí škobrtnutí, pád a následný úraz.

Parkování na chodníku
Bez odpovědi

Parkování na chodníku
Nad kolonií, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 19. 02. 2024

Dobrý den, v ulici Nad Kolonií pravidelně parkují auta na chodníku čímž se chodník stává neprůchozí.

Rozjíždění trávníku auty přepravních služeb
Bez odpovědi

Rozjíždění trávníku auty přepravních služeb
Na hřebenech II, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 02. 2024

V ulici Na Hřebenech II došlo v nedávné době k instalaci výdejních boxů PPL a Zásilkovny. Obsluha těchto boxů k ním zajíždí přes přechod, trávník a chodník, čímž dochází k devastaci jak chodníku, tak trávníku. Z pozice vlastníka pozemků / MČ Praha 4 / Městské policie by bylo vhodné na tento problém společnosti upozornit a proškolit řidiče. Zároveň by se dané společnosti měli podílet na odstranění jimi způsobených škod.

Stání na chodníku
Nově zaslaný

Stání na chodníku
Na Podkovce, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 31. 01. 2024

Pravidelné stání černé mazdy na chodníku mimo placenou zónu.

Zničený chodník
Nově zaslaný

Zničený chodník
Na Klaudiánce, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 31. 01. 2024

Zničený chodník od velkých aut. Nebyla by možnost osázet část chodníku, kde býval trávník stromy, tak jako v okolí, aby přes chodník nejezdila velká nákladní a dopravní auta. Těžká auta úplně rozbila trávník, Který dělí chodník od silnice. Bahno pak stéká jak na chodník tak na silnici.

Parkování aut na chodníku
Bez odpovědi

Parkování aut na chodníku
Údolní, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 20. 11. 2023

Dobry den, v Udolni ulici na Praze 4 se opakovane objevuji auta zaparkovana na chodniku tak, ze chodnik je pro chodce prakticky nepruchozi. Posilam fotky z pondeli 6. 11. 2023. Dalsi problem je stale silnejsi zahusteni dopravy dopravy v teto ulici. Údolní ulicí si ridici zkracuji cestu na jizni spojku smerem do Modřanske. Modranska ulice je navic konstantne plna, a tak Údolní ul. casto (a mnohym), jak se zda, slouzi i jako objizdna trasa. Obratila jsem se s obema podnety na Odbor dopravy na MČ Praha 4 mj. s navrhem, aby do teto lokality dosahly placene parkovaci zony a aby zde probihaly namatkove kontroly parkovani. MČ ale zatim mlci. Muzete byt v techto podnetech napomocni? Diky za vyjadreni. S pozdravem Jana Renner

Chybějících 10m chodníku
Bez odpovědi

Chybějících 10m chodníku
U družstva Práce, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 02. 11. 2023

Dobrý den, v ulici U Družstva Práce mezi domy Č.P. 802 a Č.P. 1468 chybí cca 10m chodníku. Chodník není zakončen přechodem, prostě z zničehonic končí a za vjezdem ke garážím zase pokračuje. Navíc na druhé straně ulice začíná chodník až za stanovištěm kontejnerů na tříděný odpad, tedy zhruba také 10m za koncem chodníku opačné straně.

Parkování v pěší zóně při vstupu do parku Kavčí hory u ČT24
Bez odpovědi

Parkování v pěší zóně při vstupu do parku Kavčí hory u ČT24
Na hřebenech II, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 05. 10. 2023

Jedná se o nefunkční dopravní řešení pěší zóny v ulici Na Hřebenech II. 1152/1 a dále směrem do parku. a) Vozidla v této pěší zóně nedodržují omezení rychlosti 20km a chybí tu zpomalovací retardéry. b) Režim pěší zóny zde není dodržován a zákaz stání policie nekontroluje a nevymáhá. Za poslední 4 roky let jsem zde nepotkal policistu, který by řešil soustavné porušování zákazu parkování. Občas do parku vjíždí vozidlo Městské policie, avšak ta zaparkovaná vozidla v pěší zóně zcela ignoruje. Silniční zákon o pěší zóně v oddílu 2 odst. (5) uvádí: (5) V OBYTNÉ A PĚŠÍ ZÓNĚ SMÍ ŘIDIČ JET RYCHLOSTÍ NEJVÝŠE 20KM ZA H. Přitom musí dbát zvýšené ohleduplnosti vůči chodcům, které nesmí ohrozit; v případě nutnosti musí zastavit vozidlo. STÁNÍ JE DOVOLENO JEN NA MÍSTECH OZNAČENÝCH JAKO PARKOVIŠTĚ. Problematická ulice je hlavním vstupem pro pěší do parku a je zde zákaz vjezdu s dodatkem „Mimo dopravní obsluhy“ přičemž dopravní obsluhou určitě nejsou: Návštěvníci fotbalového zápasu, Návštěvníci parku nebo restaurace Rodiče které z kufru svým dětem vyndávají boby či věci na tréning fotbalu.

Nebezpečný přechod v ulici Čiklova u ZŠ Boleslavova
Bez odpovědi

Nebezpečný přechod v ulici Čiklova u ZŠ Boleslavova
Čiklova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 05. 10. 2023

Od brzkého jara tohoto roku je v ulici Čiklova, v místě, kde přechází všichni příchozí od metra Vyšehrad směrem k základním školám a školkám v ulici Boleslavova (ZŠ Boleslavova, Scio škola Nusle, Mateřská škola Boleslavova) je kvůli stavebním pracím nainstalován (zřejmě dočasný) semafor. Částo vozovky je pro automobily uzavřena, nicméně v této uzavřené části jsou i samotná světla semaforu, která automobily velmi často přehlíží a jedou na červenou. Vzhledem k této praxi chodci často přechází na červenou, ovšem kvůli stavbě mají zakrytý výhled na auta přijíždějící shora. Včera celá situace vyvrcholila srážkou chodce na tomto přechodu. Každý den přejdou přes přechod stovky dětí, pro které je situace zcela jistě náročnější než pro dospělé. Sami jsme kvůli přechodu přerušili možnost syna chodit samostatně ze školy a do školy ačkoliv bydlíme na Vyšehradě. Přiložená fotografie je právě ze včerejší nehody.

Chybějící chodník v ulici Hadovitá
Bez odpovědi

Chybějící chodník v ulici Hadovitá
Hadovitá, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 08. 2023

V ulici Hadovitá je nedokončený chodník. Parkují zde auta a nedá se tu projít.

Rozbitá zastávka Krčský hřbitov
Bez odpovědi

Rozbitá zastávka Krčský hřbitov
Na strži, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 19. 06. 2023

Rozbitá celá prosklená část, vytržená část s popisným panelem, sklo se válí všude kolem.

Ostříhání keřů
Bez odpovědi

Ostříhání keřů
Jeremenkova, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 05. 06. 2023

Dobrý den, Každý rok na jaře a během léta v horní části ulice Jeremenkova zarůstá chodník do půlky a více, v některých částech už musí chodec vstoupit na vozovku. Jedná se o horní část ulice Jeremenkova a za Jeremenkova 1171 až po zastávku autobusu u křižovatky nad ulicí.

Instalaci nájezdů pro kočárky na schodiště v ulici Pod Terebkou
Bez odpovědi

Instalaci nájezdů pro kočárky na schodiště v ulici Pod Terebkou
Pod Terebkou, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 15. 05. 2023

Zasílám podnět ohledně instalace nájezdů pro kočárky na schodiště ve spodní části ulice Pod Terebkou (ulice je zakončena širokým schodištěm). Jedná se o schodiště, které spojuje Vyšehrad s Nuslemi a tudíž je ve větší míře používané veřejností. Z čehož také vyplívá, že je využívané i maminkami s kočárky. Jelikož přímo pod schody bydlím, tak bývám častým svědkem toho, kdy musí maminky pracně vynášet kočárek nahoru nebo případně schod po schodu „prohopsat“ celým schodištěm (viz obrazová příloha). Myslím, že se jedná o ideální místo, kde by nájezdy pro kočárky uvítalo mnoho lidí. Ať už přímo obyvatelé Nuslí, tak i jejich návštěvníci, kteří tuto trasu, jako nejkratší spojení ze stanice metra Vyšehrad, přirozeně využívají (viz přiložená mapa). Zároveň by nájezdy usnadnily přístup obyvatelům bytového domu Pod Terebkou 1136/11, jehož vchod ústí přímo doprostřed schodiště. Navíc by mohly poskytnout i cyklistům snazší způsob, jak vynést kolo nahoru, kdy by mohli po jedné z kolejnic vytlačit kolo na vrchol schodiště. Dále bych rád poukázal na to, že jediná obchozí trasa vede ulicí Petra Rezka a Táborská a je více, než dvojnásobně delší (viz příloha obchozí_trasa), proto by nájezdy instalované na schodišti usnadnili život mnoha obyvatelům Nuslí a přilehlých čtvrtí. Dle mého mínění, by pořízení nájezdů neměly bránit ani technické požadavky, protože schodiště není příliš strmé a je rozděleno na mezistupně. Zároveň je dosti široké a schodišti by tím neubraly prostor. Prosím o zvážení tohoto požadavku, jehož realizace by usnadnila život mnohým ať už stálým obyvatelům nebo pouze návštěvníkům Nuslí.