Vyhledávejte podle:S odpovědí, Parkování aut, Praha 1

Seřadit podle počtu hlasů
Parkování v Josefské
S odpovědí

Parkování v Josefské
Josefská, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 13. 12. 2019

Poprosil jsem známého, aby mi vyfotil místo, kde mám jako slepec často potíže. Ve vjezdu, čili na chodníku, v Josefské ulici vedle školy parkují každý den auta a je obtížné tudy projít. Tato auta je potřeba odtahovat.

Časté parkování aut na chodníku
S odpovědí

Časté parkování aut na chodníku
Újezd, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 20. 04. 2017

Na chodníku (na kterém je ke všemu žlutá čára) zde před místní cukrárnou a před restaurací NOI velice často parkují auta - prakticky denně. Podobná situace je na protějším chodníku u Tyršova domu. Pokud není MP ochotná tato místa dlouhodobě řešit, měly by do těchto míst zabudovány sloupky.

Chodník zatarasený parkujícími auty
S odpovědí

Chodník zatarasený parkujícími auty
Wilsonova, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 08. 03. 2017

Dobrý den, poslední dobou se velmi rozmohlo parkování načerno na chodníku v blízkosti vjezdu na placené parkoviště u Hlavního nádraží. Tento chodník, který spojuje např. zastávku autobusů před nádražím s podchodem ke Státní opeře a Nátrodnímu muzeu, bývá parkujícími vozy někdy i zcela zablokovaný a chodci musí auta obcházet po vozovce. Snímek je z dnešního rána. Domnívám se, že by bylo v tomto místě vhodné osadit zábrany proti vjezdu na chodník.

Černé stanoviště taxi
S odpovědí

Černé stanoviště taxi
Mostecká, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 15. 04. 2016

Téměř každý den stojí/parkuje v Mostecké ulici před začátkem pěší zóny v obytné zóně taxi - přímo uprostřed silnice, která je zároveň místem pro davy pěších vycházejících z Karlova mostu. Nejčastěji černý Mercedes-Benz se stříbrnými zrcátky, často také žluté taxi, viz fotografie (řidič žlutého taxi patří do nechvalně známé party z pořadu 'Praha vs. Prachy', proto se dost možná jedná o taxikáře předražující jízdné turistům, kterých se zde pohybuje velice mnoho). Čekají zde nejčastěji v odpoledních a večerních hodinách, průchod strážníků nemá žádný efekt, vždy zde parkují dál. Nejedná se o situaci, kdy by zde stál jen chvíli, jde o černé stanoviště taxi, kdy vyhlíží zákazníky až několik hodin. Zároveň ztěžují průjezd autům křižovatkou s ulicí Lázeňskou a působí tak problémy i chodcům. Někdy také stojí a čekají v silnici na konci Míšeňské ulice, hned u 'podia', které zde má místní restaurace.

Parkování na chodníku v ulici Purkyňova
S odpovědí

Parkování na chodníku v ulici Purkyňova
Purkyňova, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 23. 03. 2016

Poslední dobou se hojně rozšířilo parkování na chodníku v ulici Purkyňova na straně OC Quadrio, a to jak ze strany zásobovačů, tak i osobních automobilů. Funkce chodníku je tím velice potlačena a ten se stává téměř nepoužitelným. OC Quadrio disponuje několika patry podzemních garáží, a tak není důvod, aby bylo nutné parkovat na přilehlých chodnících. Vyřešit by to mohly sloupky, jako jsou například v ulici Spálená.

Parkovací zóny před přechody pro chodce
S odpovědí

Parkovací zóny před přechody pro chodce
Veleslavínova, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 19. 03. 2015

Na Praze 1 léta trvá stav, kdy jsou modré i návštěvnické parkovací zóny vyznačeny těsně před přechody pro chodce, problém se týká většiny parkovacích zón na Praze 1. Ač Zákon o provozu na pozemních komunikacích říká, že 'řidič nesmí zastavit a stát na přechodu pro chodce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před ním', jsou tyto parkovací zóny legalizovány místní úpravou. Díky tomu Praha 1 získala odhadem několik desítek parkovacích míst navíc, nicméně cenou za to jsou horší rozhledové poměry pro řidiče i chodce na přechodech, tím i menší komfort a bezpečnost chodců (zejména pak malých dětí nebo rodičů s kočárky). Zajímal by mě proto postoj Prahy 1 k této věci: Je Praha 1 spokojena se současným stavem a proč? Má Praha 1 zmapované a vytipované přechody na svém území, kde zkrácené rozhledové poměry představují největší problém z hlediska komfortu a bezpečnosti chodců? Má Praha 1 v plánu provádět přeznačení parkovacích zón a případně přestavby přechodů pro chodce s vysazením chodníkové plochy tak, aby se zlepšily rozhledové poměry a přechody se délkově zkrátily? Pokud ano, v jakém časovém horizontu?

Zlepšení podmínek pro pěší v Rybné ulici
S odpovědí

Zlepšení podmínek pro pěší v Rybné ulici
Rybná, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 06. 12. 2014

V této ulici výrazně převládá pěší provoz, proto by bylo vhodné ulici zrekonstruovat tak, aby byla pro chodce komfortnější a zároveň zamezila divokému parkování na chodnících, které ztěžuje pěším plynulý pohyb. Zvláště okolí křížení s Jakubskou je v současném stavu poměrně nepříjemné, chodníky jsou abnormálně úzké a většina chodců využívá pro chůzi vozovku. Řešením by byla přestavba do jedné zvýšené úrovně a osazení tenkých sloupků kolem koridoru pro auta, zamezujících parkování 'nadivoko', čímž by se celá ulice zkultivovala a chodci získali větší prostor. V části ulice by bylo vhodné zavést režim obytné zóny, který je již v ulicích Starého Města s podobným charakterem .