Podněty nahlášené v Praha 6

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Praha 6

  • Nově zaslané
  • S odpovědí
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Neupravený chodník v ulici Na Pískách blízko Evropské ulice
Nově zaslaný

Neupravený chodník v ulici Na Pískách blízko Evropské ulice
Na pískách, Praha 6

Kategorie:
Zasláno: 17. 05. 2021

Dobrý den, na začátku ulice Na pískách, Praha 6 z Evropské hlavní ulice je každoročně neposekaná tráva vedle chodníků pro chodce. Tráva se většinou nechá narůst do výšky 60 cm a potom se poseká křovinořezem . Bohužel, největší bordel vznikne, když se tam ta posekaná tráva nechá a všude se povaluje tzv. seno a osiny včetně silnice. Kolem domu č. popisného 674 se už bohužel nedá ani projít. Keře z tohoto domu rostou do cesty pro chodce, takže při mé výšce 170 cm ze zde musím pořádně shýbnout abych vůbec prošla a nebo přejít na druhou stranu přes silnici. Prosím bylo by možné tyto keře posekat? Bohužel majitel domu na to nebere zřetel, že chodníky jsou ve správě města. Děkuji vám za vyřízení.

Dopravní řešení s ohledem na pěší - Bělohorská roh Konecchlumského
S odpovědí

Dopravní řešení s ohledem na pěší - Bělohorská roh Konecchlumského
Konecchlumského, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 05. 2021

dovoluji si vám dát podnět k řešení neuspokojivé a z hlediska chodců dlouhodobě nebezpečné dopravní situace na rohu ulic Bělohorská a Konecchlumského. Prostor rohu navazuje přirozeně na tramvajovou zastávku “U kaštanu”, přechod pro chodce pro bezpečný příchod k zastávce je zcela bez logické návaznosti umístěn na opačné straně zastávky - směrem ven z města. Zároveň je prostor pro výhled chodců pravidelně zacláněn stojícími vozidly viz přiloha. Což výrazně zvyšuje nebezpečnost prostoru a to především pro děti, které se při cestě do školy v tomto prostoru nachází. To se dlouhodobě děje přestože je na místě zákaz zastavení obecně není dodržován a vozidla zde na chodníku pravidelně stojí. Děti pak přes tato vozidla nemají šanci vidět a je tedy pro ně situace speficky více nebezpečná. Vzhledem k tomu, že každý den ráno je tato zastávka využívána chodici často dětmi a že bezpečnost chodců je jednou z deklarovaných priorit dopravní politiky města dovoluji si otevřít toto téma a možnost technického řešení, které bude zajišťovat vyšší bezpečnost chodců. Prosím o informaci jaké konkrétní kroky v téro věci jde udělat, připadně další aktuální kroky.

Parkování na přechodu pro chodce v ulici Na Petynce
S odpovědí

Parkování na přechodu pro chodce v ulici Na Petynce
Na Petynce, Praha 6

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 07. 04. 2021

Každý den auta parkují přímo na žlutém přechodu v ulici Na Petynce před domem č.p. 2257/47a. Často tak těsně u sebe, že na přechod nelze vstoupit, viz. foto.

Flemingovo náměstí aka průjezďák bez přechodů
S odpovědí

Flemingovo náměstí aka průjezďák bez přechodů
Flemingovo nám., Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 24. 03. 2021

Dopravní situace po otevření tunelu Blanka je v této lokalitě žalostná. V okolí jsou čtyři ZŠ, tři MŠ, a plochy vhodné pro volnočasové aktivity dětí. Jediné přechody na Flemingově nám. východ - západ jsou v jižním cípu náměstí. Co takhle ranní slalom s kočárkem a čtyřletým dítětem do MŠ v koloně aut?

Zdevastovaný chodník u Lotyšáku
S odpovědí

Zdevastovaný chodník u Lotyšáku
Lotyšská, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 03. 2021

Prosím o celkovou opravu chodníku kolem „Lotyšáku“. Za celé roky, je už tak rozježděný, že se po něm už skoro nedá chodit. Vřelé díky

Chybějící přechod v ulici Tomanova, Břevnov
S odpovědí

Chybějící přechod v ulici Tomanova, Břevnov
Tomanova, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 08. 02. 2021

V ulici Tomanova chybí přechod v místech, kde z obou stran sídlí dvě velké firmy a jejich zaměstnanci musí přebíhat přes silnici u nepřehledné zatáčky. Nejbližší další přechod se nachází až za zastávkou autobusu směrem k Ladronce.

Znečištěná voda v Libockém rybníku
S odpovědí

Znečištěná voda v Libockém rybníku
Sestupná, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 01. 2021

Do Libockého rybníka vtéká silně znečištěná voda.

Zřízení přechodu pro chodce v Papírenské ulici
S odpovědí

Zřízení přechodu pro chodce v Papírenské ulici
Papírenská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 21. 10. 2020

Dobrý den, chtěl bych upozornit na chybějící přechod pro chodce v ulici Papírenská v blízkosti železniční stanice Praha–Podbaba. Cestující, kteří využívají spojení v rámci PID, a kolemjdoucí (jak chodci, tak cyklisté) nemají možnost přejít tuto ulici a napojit se na chodník na straně u řeky nebo na cyklostezku, která je hojně využívaná i pro rekreační jízdy. Jsou nuceni překračovat frekventovanou silnici mimo vyznačené přechody, které jsou vzdáleny na obě strany, nebo použít chodník na straně u kolejí, který je v dezolátním stavu a navíc je rozdělen vedví lampami veřejného osvětlení.

PĚŠKY DO ŠKOLY – Rodičovská výzva. Registrujte se! Strartujeme 21. 9.
Bez odpovědi

PĚŠKY DO ŠKOLY – Rodičovská výzva. Registrujte se! Strartujeme 21. 9.
Muchova, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 08. 09. 2020

Chodíte s dětmi pěšky do školy? Skvělé!!! Zaregistrujte se. Startujeme 21. 9. Nechodíte? Nevadí, zkuste to teď, pojďte do toho s námi a zaregistrujte se. První cena v rodičovské výzvě jsou Apple watch 5. Registrace zde: https://mailchi.mp/prazskematky/registrace-pky-do-koly-pro-rodie-2020 Více info zde: http://www.prazskematky.cz/projekty/pesky-do-skoly/?gclid=CjwKCAjw19z6BRAYEiwAmo64LXDhGxeAgOhHqeDgXCqqbq4vSeLqCbcv7z8ebEsGjSXG2SDU1JC1hRoCTm4QAvD_BwE

Omezení rychlosti na Evropské
S odpovědí

Omezení rychlosti na Evropské
Evropská, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 19. 06. 2020

Na Evropské ulici jedou auta v průměru 70 až 80km/h, a to od Kulaťáku až k Divoké Šárce a zpět. Není tam ani jedna kontrola. Tuhle ulici přecházejí mimo jiné na několika místech školní děti, začínaje od Divoké Šárky přes Veleslavín, Červený Vrch, Bořislavku, Hadovku atd. Auta se stejnou 'svižností', se kterou se ženou po Evropské, zahýbají do bočních ulic a ohrožují tím především děti, které přechází na zelenou a nejsou díky své malé velikosti pro rozjeté řidiče dobře viditelné. Kromě dětí tu přecházejí samozřejmě i staří lidé, maminky s kočárky a další. Několikrát jsem sama uskakovala před autem, které mě prostě přehlédlo. Tuhle zkušenost má snad každý, který se tu pohybuje. Když stojíte na zastávce na Hadovce nebo na Thákurově a čekáte na zelenou, tak před vámi projíždí tramvaj a za zády vám sviští jedno auto za druhým. Je to šíleně nepříjemné, a když máte na zádech aktovku, tak musíte stát téměř bokem, aby vás auta nenabrala. Ve jménu rodičů, kteří by rádi posílali své děti pěšky do školy, žádám, aby se z této taxikářské rychlodráhy udělala silnice, která bere ohled na to, že přes ni přecházejí živí lidé. Bezpečnostní opatření se dají vymyslet prostřednictvím retardérů u frekventovaných přechodů, radarů, kamer a samozřejmě v první řadě omezení rychlosti, která na Evropské očividně není nebo neplatí. Tudíž bude i zapotřebí její důsledné kontrolování. Myslím, že možností je mnoho. Děkuji. Markéta Richterová

Vysoká tráva vedle ulice Pod Beránkou
Vyřešený

Vysoká tráva vedle ulice Pod Beránkou
Pod Beránkou, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 06. 2020

Vedle asfaltové cesty, která je pokračováním ulice Pod Beránkou, je zelený pás s vysokou trávou. Tento rok nebyla zatím vůbec posekána. Cesta je dost frekventovaná, spojuje oblast stanice Bořislavka s částí Hanspaulky, údržba travního porostu je zde důležitá.

Vysoký obrubník u přechodu v Dejvické ulici
S odpovědí

Vysoký obrubník u přechodu v Dejvické ulici
Dejvická, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 06. 2020

Křižovatku nelze přejít komfortně s kočárkem, pomáhal jsem tam i starší paní.

Zrušená cesta parkem Ch. Masarykové, zábradlí v cestě
Vyřešený

Zrušená cesta parkem Ch. Masarykové, zábradlí v cestě
Badeniho, Praha 6

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 13. 05. 2020

Cesta parkem Charlotty Masarykové směrem od zastávky Chotkovy sady je zahrazená novým zábradlím. Zdá se, že důvodem by mohly být padající větve ze stromů. Opravdu není možné problém vyřešit jinak, než zahrazením pěší cesty? Nehledě na to, že červenobílé zábradlí, ba ani celé červené, které je o 600 m dál, neodpovídá doporučením z Manuálu tvorby veřejných prostranství.

Popadané stromy na cestě v lese na Hanspaulce
Vyřešený

Popadané stromy na cestě v lese na Hanspaulce
Na Černé hoře, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 04. 2020

Na lesní cestě blízko ulice Na Černé hoře (oblast Praha 6 Dejvice, Hanspaulka) jsou už delší dobu popadané suché stromy (borovice), některé ještě částečně visí ve větvích a mohou tedy spadnout. Cesta je kvůli tomu hůře průchozí a je tam riziko nebezpečí v případě pádu uvízlých stromů na chodce.

Poškozené schodiště do podchodu – Kamýcká ul.
Vyřešený

Poškozené schodiště do podchodu – Kamýcká ul.
Kamýcká, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 02. 2020

Na strmém schodišti chybí několik kamenných desek a hrozí nebezpečí pádu.