Podněty nahlášené v Praha 12

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Praha 12

  • Nově zaslané
  • S odpovědí
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Rozbitý chodník v ulici Generála Šišky u autobusové zastávky
Bez odpovědi

Rozbitý chodník v ulici Generála Šišky u autobusové zastávky
Generála Šišky, Praha 12

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 21. 02. 2022

Rozbitý chodník v ulici Generála Šišky u občasné autobusové zastávky Mondřanská poliklinika. Mezi ulicí a parkovištěm před Priorem. Chodník je na několika místech poškozen a je velice těžké ho překonat pro lidi na vozíčku či pro lidi s kočárkem.

Prořez A21 - chodníku s cyklostezkou - 2021
Vyřešený

Prořez A21 - chodníku s cyklostezkou - 2021
Na Havránce, Praha 12

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 07. 2021

Na smíšeném chodníku s cykloztezkou (A21) vedoucím podél ulice Generála Šišky od ulice 'Na Havránce' k bytovému domu 'Udubu' by bylo potřeba prořezat. 1) Z chodníku s cykloztezkou není vidět vyjíždějící vozidla z garáží z BD 'Udubu'. 2) Zúžený profil chodníku s cykloztezkou když se pokračuje směrem k ulici 'Na Havránce'.

Nepřehledný přechod - vysoké křoví v Mazancově ulici
S odpovědí

Nepřehledný přechod - vysoké křoví v Mazancově ulici
Mazancova, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 05. 2021

Frekventovany prechod, pod kopcem kolem Billy, nebezpeci vbehnuti deti do vozovky. Vzrostle krovi, ktere brani ve vyhledu prechazejicim detem.

Nebezpečný přechod v Modřanech
S odpovědí

Nebezpečný přechod v Modřanech
Chuchelská, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 12. 2020

Křižovatka ulic Modřanská a Chuchelská je čím dál tím problematičtější z následujících důvodů: - ulice Modřanská je velmi frekventovaná. Na ulici se také dost zvláštně střídají omezení rychlosti na 70 a 50 km/h. V případě přechodu na křižovatce s ulicí Chuchelská je omezení na 50 km/h v obou směrech asi 100 m od přechodu a málokdo omezení dodržuje. - podjezd z ulice Mezi Vodami je do kopce a řidiči, kteří zabočují doprava často nevidí chodce přicházející z tramvajové zastávky Modřanská škola - mezi tramvajovou tratí a řekou probíhá významná stavební výstavba. Provoz na křižovatce se proto neustále zvyšuje. Až budou nové domy postavené, provoz bude pravděpodobně ještě vyšší - ve Viničním domku probíhá mnoho akcí pro děti. Vzhledem k tomu, že maminky s malými dětmi často přijíždí tramvají, stává se otázka bezpečnosti přechodu stále naléhavější Jak by šlo bezpečnost zvýšit? Ideální by bylo nahradit neregulovanou křižovatku světly nebo kruhovým objezdem. Jedná se pravděpodobně o jediné dlouhodobě udržitelné řešení. Co by ale mohlo významně pomoci krátkodobě by bylo přidání radaru. Donutilo by to řidiče aspoň dodržovat předepsanou padesátku.

Chybějící místo pro překonání vozovky u zast. Poliklinika Modřany
S odpovědí

Chybějící místo pro překonání vozovky u zast. Poliklinika Modřany
Generála Šišky, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 12. 2020

Na zastávce Poliklinika Modřany se nedá přejít polovina ulice Gen. Šišky. Slouží pro přístup do modřanské rokle, a při slabším provozu MHD lidé čekající na tramvaj přecházejí na právě jedoucí autobus. Na místě by se hodil přechod pro chodce nebo místo pro přecházení, dalo by se jej sdružit se světelnou křižovatkou následující o pár metrů dále (bez přechodu). Stávající podchod na opačném konci zastávky není pro přebíhání k autobusu stihnutelný. Navíc podchody nejsou pro každého příjemné a snadno přístupné. Na sešlapané trávě je vidět, že poptávka po překonání vozovky tu je.

Prořez A21 - chodníku s cyklostezkou
Vyřešený

Prořez A21 - chodníku s cyklostezkou
K dolům, Praha 12

Kategorie: Jiné
Zasláno: 21. 06. 2019

Na smíšeném chodníku s cykloztezkou (A21) vedoucím podél ulice Generála Šišky od ulice 'Na Havránce' k bytovému domu 'Udubu' by bylo potřeba prořezat. 1) Z chodníku s cykloztezkou není vidět vyjíždějící vozidla z garáží z BD 'Udubu'. 2) Zúžený profil chodníku s cykloztezkou když se pokračuje směrem k ulici 'Na Havránce'.

Nastavení semaforů pro chodce
S odpovědí

Nastavení semaforů pro chodce
Hasova, Praha 12

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 23. 01. 2019

Proč musí chodci mačkat tlačítko při denním provozu světelných křižovatek. Jediný výsledek - pokud chodec nezmáčkne či zapomene, nedostane zelenou, kterou odbočující vozidla mají a čeká další kolečko. Hasova x Lhotecká a dalších 1000 křižovatek.

Komořany - Na Beránku > neexistující pěší spojení
S odpovědí

Komořany - Na Beránku > neexistující pěší spojení
Do koutů, Praha 12

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 10. 01. 2019

Zástavba Komořan se podél ulice Do Koutů posouvá dál na východ. Chybí spojení s dalšími částmi Modřan, do oblasti Na Beránku (smyčka bus, velká MŠ/ZŠ, přilehlé sídliště) a Cholupický vrch. Jedinou možností jsou nynější blátivé pěšinky nebo jízda autem nebo autobusem přes centrum Modřan. Místu by prospěl zpevněný chodník nebo cyklostezka do ulice Skalnatá/Na Výšině.

Velmi nebezpečný přechod na křižovatce Komořanská x K Vystrkovu
S odpovědí

Velmi nebezpečný přechod na křižovatce Komořanská x K Vystrkovu
Komořanská, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 29. 12. 2018

Dobrý den, rád bych upozornil na velmi nebezpečný přechod na křižovatce Komořanská x K Vystrkovu v Praze 4. Přechod je na konci rovného úseku (ze směru Komořany) kde řidiči neuváženě zvyšují rychlost. Přechod sousedí s autobusovou zastávkou MHD. Vozidla míjející stojící autobus, chodce nevidí a míjejí zde chodce vystupující z autobusu a vstupující na přechod ve velmi vysoké rychlosti (odhadovaná rychlost vozidel 30-70 km/hod). Z osobní zkušenosti mohu říci, že cca 2 z 5ti vozidel brzdí před chodci vystupujícími z autobusu a vstupujícími na přechod (především v noci) na poslední chvíli, agresivní řidiči nezastaví vůbec a chodce velmi ohrožují. V okolí přechodu se neustále staví nové obytné domy a chodců výrazně přibývá. Vážná nehoda je zde tedy pouze otázkou času. Děkuji předem za sdělení, jak a kdy dojde k nápravě. S pozdravem Ing. Martin Baumann

Chybějící přechod/zákaz stání v ulici K dolům 62/57, Praha 12 Modřany
Bez odpovědi

Chybějící přechod/zákaz stání v ulici K dolům 62/57, Praha 12 Modřany
K dolům, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 06. 12. 2018

Dobrý den, v ulici K dolům 62/57, Praha 12 Modřany, přechází hodně lidí, mj. ráno a odpoledne děti do školy a do školky s rodiči. Chybí tam namalované přechody, přestože jsou tam na to připravené chodníky s bezbariérovými nájezdy. K tomu se často stává, že tyto chodníky blokují parkující auta - v příloze ukázka, takže se přechází jak to jde bez dostatečného výhledu.

Lampa nesvítí přes stromy
Vyřešený

Lampa nesvítí přes stromy
K dolům, Praha 12

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 11. 2018

Lampa sloužící k osvětlení pěšinky spojující smíšenou pěší a cyklostezku (u ulice Gen. Šišky) s ulicí K Dolům je překryta větvemi stromů.

Slalom pro chodce na ulici Mezi Vodami
S odpovědí

Slalom pro chodce na ulici Mezi Vodami
Mezi vodami, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 09. 2018

Na cestě ze zastávky Belárie třeba na jih musíte kličkovat z jednoho chodniku na druhý, pak zase zpět a pak po úseku, kde chodnik není, když chcete do areálu, kde je například obchod kytary.cz. Není to příliš bezbariérové a příjemné z hlediska pěší dopravy. Nešlo by aspoň posunout parkovací místa tak, aby se pod zastávkou tramvaje vešel chodník?

Špatně viditelný přechod pro chodce
S odpovědí

Špatně viditelný přechod pro chodce
Novodvorská, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 09. 2018

Místo: Ulice Novodvorská, Praha 4, autobusová zastávka Čechtická. Zde se nachází přechod pro chodce, který je hlavně ze směru do centra velmi špatně viditelný. Nejhůře za tmy a mokrého počasí, kdy se vozovka leskne. Značka přechodu se ztrácí ve stromu, který zde roste. Na Policii ČR jsme už upozorňovali na velký počet řidičů, kteří v tomto úseku silnice jezdí nepřiměřenou rychlostí, bohužel bez odezvy. Silnice je rovná a svádí k rychlé jízdě. Nikoho kromě nás, kteří zde bydlíme. to ovšem nezajímá. Nechápeme, proč tento přechod není lépe osvětlen speciálním přídavným světlem, který byl instalován v ulici Novodvorská od křižovatky Zálesí na všech ostatních přechodech. V srpnu tohoto roku měli právě na této křižovatce u tohoto přechodu vážnou nehodu i policisté.

Přechod Čs. Exilu  u zastávky Pavelkova
S odpovědí

Přechod Čs. Exilu u zastávky Pavelkova
Československého exilu, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 04. 2018

Dobrý den, prosím o řešení. Jedná se mi o přechod chráněný pouze z jedné strany malým betonovými dílkem, za který se například s kočárkem rozhodně neschováte. Problém je zejména vysoká rychlost vozidel, která na široké silnici nedodržují povolenou padesátku. Ráno zde přechází děti do ZŠ na Beránku. Provoz ráno je velký a lidé na široké ulici spěchají.. Nejlepší by bylo umístění celého přechodu na zvednutou plochu ve výšce okolních chodníků, jak je tomu i na jiných podobných místech. Aby byla rychlost řidiči dodržována. Děkuji Adam Paclík

Neudržovaný trávník u zastávky Poliklinika Modřany
Vyřešený

Neudržovaný trávník u zastávky Poliklinika Modřany
Československého exilu, Praha 12

Kategorie: Jiné
Zasláno: 18. 10. 2017

Dobrý den, trávník u autobusové zastávky Poliklinika Modřany (směr Na Beránku) je z velké části vyšlapaný na hlínu, zbylé zelené plochy jsou neudržované, neposečené a plné odpadků. V obdobném stavu jsou i zatravněné plochy směrem nahoru před bytovým domem Hyacint Modřany (nejsou sice sešlapané, ale neposečené a plné odpadků ano). Odpadkový koš je sice umístěn u autobusové zastávky, míjí se ale asi účinkem, když odpadky se válí i v trávnících. Hodilo by se instalovat nějaké odpadkové koše navíc a nějakým způsobem oplotit uvedenou sešlapanou plochu, aby měla tráva vůbec šanci vyrůst. Děkuji.