Podněty nahlášené v Praha 6

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Praha 6

  • Nově zaslané
  • S odpovědí
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



nedostatečně zajištění dodržování rychlosti v ulici V Podbabě
Nově zaslaný

nedostatečně zajištění dodržování rychlosti v ulici V Podbabě
V Podbabě, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 05. 2022

Od 14.5.2022 máme v ulici V Podbabě další křížek. Bezohledná rychlá jízda řidiče si vyžádala další obět z řad domácích mazlíčků. Městská část Praha 6 byla mnohokrát a opakované upozorňována na řešení této situace. Dopravní značení omezení rychlosti na 30 km/hod., které bylo vyhodnoceno jako dostatečné a spásné řešení je i nadále značnou měrou nedodržováno a znamená to tedy, že dostatečné není. Těm, kteří zde závodí, slouží místní retardéry jako skokanské můstky pro zábavu. Mnohokrát jsme žádali o navazující úsekové měření z Lysolají, což by zcela jistě velmi změnilo místní poměry, ale prosba nebyla ÚMČ P6 bohužel nikdy vyslyšena. Tak snad nyní.....? Děkuji, Tomáš Bratka

Dlabačov nebezpečný přechod
Bez odpovědi

Dlabačov nebezpečný přechod
Dlabačov, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 07. 04. 2022

Ulice je velmi široká, auta jezdí velmi rychle, dlažba nadto dost křivolaká (s holí nebo kočárkem), pomohlo by zúžení, omezení rychlosti?

Povrch zastavky Sidliste Na Dědině
S odpovědí

Povrch zastavky Sidliste Na Dědině
Vlastina, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 22. 03. 2022

Po historické pokládce sítí jsou zde nebezpečné podélné spáry přímo na nástupišti autobusové zastávky Sídliště Na Dědině, do centra.

Rozbitý chodník v ul. Na Viničních horách x Vostrovská, v Praze 6
Vyřešený

Rozbitý chodník v ul. Na Viničních horách x Vostrovská, v Praze 6
Na viničních horách, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 12. 2021

Na křížení ulic Na Viničních horách x Vostrovská v Praze 6, Dejvicích došlo aktuálně a opakovaně k rozbití dlažby chodníku, vč. likvidace bezpečnostního a ochranného sloupku. Tento stav způsobují bezohledně odbočující vozidla, zřejmě těžká technika z místních stavenišť. Daný úsek je v současně neprůchodný, resp. s případným bezpečnostním rizikem.

Chybějící přechod v Patočkově
Vyřešený

Chybějící přechod v Patočkově
Patočkova, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 11. 2021

V polovině Patočkovy ulice chybí přechod. Je zde vychozená tráva, kdy lidé nebezpečně přechází širokou a rušnou ulici. Nejbližší přechod je 150m daleko.

Chybějící přechod/chodník v ulici Atletická
S odpovědí

Chybějící přechod/chodník v ulici Atletická
Atletická, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 11. 2021

V ulici Atletická končí chodník doslova v křoví. Následně člověk musí přejít skrze frekventovanou ulici, bez přechodu na druhou stranu. Jedná se navíc o frekventovanou cestu mezi Strahovem a Ladronkou.

Nebezpečný  přechod pro chodce
Bez odpovědi

Nebezpečný přechod pro chodce
Staré nám., Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 11. 2021

Na Starém náměstí v Ruzyni je špatně viditelný přechod. Při dešti, za šera nebo za tmy je extrémě špatně viditelný. Pouliční osvětlení je na místě přechodu slabé. Motoristy na přechod sice upozorní značka umístěna přímo u “zebry”, ale chybí značka přikazující snížit rychlost. Dne 12.10. 2021 v ranních hodinách (cca v 6:45) na tomto přechodu porazilo auto chodce. Způsobilo mu těžká zranění. Prosím o rychlé zlepšení viditelnosti tohoto přechodu. Denně tam přechází děti na lezeckou stěnu, fotbal, je zde i hotel..

Neodtékající voda z chodníku před hasičárnou Heyrovského náměstí
S odpovědí

Neodtékající voda z chodníku před hasičárnou Heyrovského náměstí
Heyrovského nám., Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 11. 2021

Na Heyrovského náměstí u hasičárny se po dešti tvoří rozsáhlá kaluž přes celou šířku chodníku. Lidé ji většinou obcházejí po okolní původně zelené ploše, na vyšlapaných místech je bahno a klouže to, nebo chodí po kolejích. Voda nemá kudy odtékat, takže se pouze pomalu odpařuje.

Zniceny chodnik kamionem 29.7.2021
Vyřešený

Zniceny chodnik kamionem 29.7.2021
Nad hradním potokem, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 08. 2021

Poniceny dlazebny chodnik pred frekvetovanym vztupem do domu. Nebezpeci zraneni chodcu. Stehovaci firma ,tezky kami on parkuje na chodniku.

chybějící přechody
S odpovědí

chybějící přechody
K Červenému vrchu, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 07. 2021

Ulice k Červenému vrchu - Ulice prochází pěti křižovatkami. Přechod je pouze na křižovatce s ulicí Vokovická. Na ostatních křižovatkách přechody zcela chybí (jde o křižovatky s ulicemi Nad Lávkou, Na Luzích, Na Volánové a V Nových Vokovicích. Není ani žádný přechod, který by umožňoval přejít z jednoho chodníku na druhý. Ulicí chodí často děti (do SK Aritma) a i když tam není zase tak velký provoz, občas vznikají nebezpečné situace a zvlášť na křižovatce s ulicí Na Luzích není možné bezpečně přejít (není dobře vidět za kontejnery na tříděný odpad).

Rozbitý chodník v horní části ulice Na Petynce
S odpovědí

Rozbitý chodník v horní části ulice Na Petynce
Na Petynce, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 07. 2021

Chodník v horní části ulice Na Petynce (mezi čísly 132 a 146 + 31 a 43 na druhé straně) je opravdu ve špatném stavu. Nelze po chodníku jezdit např. s kočárkem, kostky jsou vymlácené a kolečka se tam zasekávají. Na druhé straně (31 až 43) jsou zase jedna záplata za druhou, tvoří se prohlubně a ve chvíli, kdy silně prší, jsou přes celý chodník louže, že nelze projít. Letos v ulici proběhla oprava plynového potrubí, avšak situace se k opravě chodníku nevyužila. Ulice má historický ráz, je zachována dlažba na silnici avšak chodníky vzhled ulice vyloženě hyzdí. Na požadavek opravy chodníku v této části ulice je již leta lidmi upozorňováno - chystá se tedy oprava v nejbližší době? Před pár měsíci byl nově vydlážděn chodník skrz park u dětského hřiště mezi ulicemi Ve Střešovičkách a Na Petynce, zde byl ale chodník v pořádku. Chystá se i taková oprava v ulici Na Petynce? Děkuji za odpověď.

Dopravní řešení s ohledem na pěší - Bělohorská roh Konecchlumského
S odpovědí

Dopravní řešení s ohledem na pěší - Bělohorská roh Konecchlumského
Konecchlumského, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 05. 2021

Dovoluji si vám dát podnět k řešení neuspokojivé a z hlediska chodců dlouhodobě nebezpečné dopravní situace na rohu ulic Bělohorská a Konecchlumského. Prostor rohu navazuje přirozeně na tramvajovou zastávku “U kaštanu”, přechod pro chodce pro bezpečný příchod k zastávce je zcela bez logické návaznosti umístěn na opačné straně zastávky - směrem ven z města. Zároveň je prostor pro výhled chodců pravidelně zacláněn stojícími vozidly viz příloha. Což výrazně zvyšuje nebezpečnost prostoru a to především pro děti, které se při cestě do školy v tomto prostoru nachází. To se dlouhodobě děje přestože je na místě zákaz zastavení obecně není dodržován a vozidla zde na chodníku pravidelně stojí. Děti pak přes tato vozidla nemají šanci vidět a je tedy pro ně situace speficky více nebezpečná. Vzhledem k tomu, že každý den ráno je tato zastávka využívána chodci často dětmi a že bezpečnost chodců je jednou z deklarovaných priorit dopravní politiky města dovoluji si otevřít toto téma a možnost technického řešení, které bude zajišťovat vyšší bezpečnost chodců. Prosím o informaci jaké konkrétní kroky v této věci jde udělat, případně další aktuální kroky.

Parkování na přechodu pro chodce v ulici Na Petynce
S odpovědí

Parkování na přechodu pro chodce v ulici Na Petynce
Na Petynce, Praha 6

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 07. 04. 2021

Každý den auta parkují přímo na žlutém přechodu v ulici Na Petynce před domem č.p. 2257/47a. Často tak těsně u sebe, že na přechod nelze vstoupit, viz. foto.

Flemingovo náměstí aka průjezďák bez přechodů
S odpovědí

Flemingovo náměstí aka průjezďák bez přechodů
Flemingovo nám., Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 24. 03. 2021

Dopravní situace po otevření tunelu Blanka je v této lokalitě žalostná. V okolí jsou čtyři ZŠ, tři MŠ, a plochy vhodné pro volnočasové aktivity dětí. Jediné přechody na Flemingově nám. východ - západ jsou v jižním cípu náměstí. Co takhle ranní slalom s kočárkem a čtyřletým dítětem do MŠ v koloně aut?

Zdevastovaný chodník u Lotyšáku
S odpovědí

Zdevastovaný chodník u Lotyšáku
Lotyšská, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 03. 2021

Prosím o celkovou opravu chodníku kolem „Lotyšáku“. Za celé roky, je už tak rozježděný, že se po něm už skoro nedá chodit. Vřelé díky