Filtr podnětů



Zaslané, Jiné, Praha 5

Seřadit podle počtu hlasů
Roztržená trampolína na hřišti na Barrandově
Zaslaný

Roztržená trampolína na hřišti na Barrandově
Werichova, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 09. 2019

Roztržená trampolína, i větším dětem tam snadno zapadne noha, hrozí úraz. Prosíme o opravu. Hřiště je mezi paneláky mezi ulicemi Werichova, Peškova a Pivcova.

Neexistující pěší spojení zastávky V Remízku a ul. Ke Smíchovu
Zaslaný

Neexistující pěší spojení zastávky V Remízku a ul. Ke Smíchovu
Ke Smíchovu, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 05. 2019

Od autobusové zastávky V Remízku neexistuje cesta pro pěší směr Slivenec, pokud chcete jít ulicí Ke Smíchovu. Stavba, která se tváří jako podchod pod ulicí K Barrandovu, je zavřená a zamčená. Po přeběhnutí čtyřproudé silnice se sice chodec dostane na druhou stranu směrem na Slivenec, ale tam pro změnu chybí chodník. Do ulice Ke Smíchovu se musí jít kus přes pole. Škoda, protože nedávno se v ulici Ke Smíchovu udělal úplně nový chodník, na který ale nic nenavazuje. Bude se to výhledově nějak řešit, nebo upravovat? Děkujeme za informaci.

Stromy v ulici u Blaženky
Zaslaný

Stromy v ulici u Blaženky
U Blaženky, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 05. 2019

V návaznosti na snahy primátora hlavního města Prahy p. Zdenka Hřiba obnovit v ulicích města Prahy malý vodní cyklus, což zahrnuje i sázení stromů, bych rád upozornil na příležitost začít s výsadbou stromů v ulici U Blaženky. V ulici u Blaženky a nejen tam (dale např. Na Cihlářce) je dostatek místa na výsadbu potřebných stromů, které místním lidem poskytnou velmi potřebný stín, a to hlavně v letních měsících, stromy na těchto ulicích chybí a je to citelně poznat právě v období léta, kdy procházíte ulicemi a stínu, aby pohledal. Stromy v horku zachytávají vodu, která se odpařuje a ochlazuje tak ovzduší, a zároveň také prach.Stromy pak fungují jako přírodní klimatizační jednotka. Jiné ulice v sousedství (U Klavírky, Nad Santoškou, Xaveriova) již stromy mají nebo byly vysazeny . Jsme zvědaví, co podnikne městská rada a jak dlouho to bude trvat? Že by výmluvy ohledně kabelů a potrubí co vede ulicí? Chystáte se podniknout v tomto nějaké kroky? Také bych doporučil implementovat kruhový objezd (v ulici u Blaženky) se zelení na velké křižovatce, kde v létě teplota dosahuje více než 50 stupňů a asfalt se tam roztéká tak, že se při chůzi boty lepí k chodníku. Samozřejmě to také zastaví auta projíždět tímto místem nepřiměřenou rychlostí.

Zastaralá infrastruktura - Malvazinského náměstí - před Albertem.
Zaslaný

Zastaralá infrastruktura - Malvazinského náměstí - před Albertem.
U Šalamounky, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 05. 2019

Mám podnět pro radnici městské části Praha 5,a to restrukturalizaci “Malvazinského náměstí- místo před Albertem ” Malé náměstí, které může v budoucnu fungovat jako tzv. “červený koberec” pro okolí, je momentálně ve velmi špatném stavu. Auta zabírají náměstí kvůli špatné a zastaralé infrastruktuře. Dlažba je ve velmi tristním stavu a není zde vůbec žádná zeleň, žádné stromy, které by v létě mohly chodcům poskytnou, tak potřebný stín. Lavičky jsou ošklivé a po většině využívány lidmi, kteří zde konzumují alkohol již od časných ranních hodin, hází své láhve a cigarety do malého trávníku, protože tam není nic jiného než plevel. Můj návrh můžete vidět viz níže, jak by se místo dalo vylepšit, a to např: parkování (výhodnější krátkodobý pobyt, 30 minut parkování povoleno pouze mezi 9-18 h). Toto parkování by bylo pohodlnější pro místní obyvatele a ty, kteří plánují udělat nákup v malém supermarket Albert. To by zamezilo tomu, že zde parkují mimopražští, kteří se svezou autobusem na Anděl a pokračují dál do práce, zatímco jejich auto blokuje celý den místo pro ty, kteří si chtějí jen zastavit a nakoupit. Malá zeleň na chodnících zase zastaví občany překračovat silnici tam, kde je to nepřehledné a riskantní. Jízdní pruh pro cyklisty by mohl taktéž zastavit auto od parkování viz obrázek “Finální”.

Nebezpečné  umístění kontejnerů na tříděný odpad
Zaslaný

Nebezpečné umístění kontejnerů na tříděný odpad
U Blaženky, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 08. 04. 2019

Kontejnery jsou umístěné hned vedle přechodu pro chodce. Pokud jdete s dítětem nebo se psem, řidič (při jízdě ulicí nahoru) nemůže vidět chodce vstupující na přechod (obrázek č. 1). Auta touto ulicí zrovna neprojíždějí dvacítkou. Kontejnery by se měly odsunout tam, kde původně stály - tedy níže v ulici u Blaženky 31. V době, kdy se zde opravovala vozovka, byly přesunuty kontejnery do vyšší části ulice k přechodu, nicméně v dolní části na ně bylo vytvořeno místo (obrázek č. 2). Dnes se tam namísto kontejnerů parkuje. Zástupným problémem je to, jak to v okolí kontejnerů vypadá týden co týden (obrázek č. 3 a č. 4).

Chybějící lavičky u kampusu UK JInonice
Zaslaný

Chybějící lavičky u kampusu UK JInonice
U kříže, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 08. 11. 2018

V okolí kampusu UK chybí lavičky. Místo toho je tam plácek s křovím.

Nefunkční kohoutky na vodu ve stanici Smíchovské nádraží
Zaslaný

Nefunkční kohoutky na vodu ve stanici Smíchovské nádraží
Nádražní, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 31. 05. 2017

Na dvou nástupištích nádraží Praha Smíchov jsou stará pítka na vodu. Bohužel jsou dlouhodobě nefunkční. Jejich zprovoznění by výrazně zvýšilo komfort cestujících.

Barrandov: přístup ke kontejnerům a do Billy -stále se brodíme odpadky
Zaslaný

Barrandov: přístup ke kontejnerům a do Billy -stále se brodíme odpadky
Tilleho nám., Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 19. 02. 2017

Problem s nechutnym pristupem ke kontejnerum na trideny odpad a do Billy na Barrandove pokracuje - viz foto. Opravdu chce Billa a MC Pha 5 mit vedle prodejny POTRAVIN podobna loziska pro krysy a potkany? Slibena naprava uvedena drive zde na portalu veskera zadna.

Odpadky podél pěšinky v parku Na Farkáně
Zaslaný

Odpadky podél pěšinky v parku Na Farkáně
Klímova, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 08. 2016

Pěšinka v parku Na Farkáně spojuje Malvazinky (konkr. ulici Klímova) s metrem Radlická. Již mnoho let jsou podél ní odpadky / černá skládka. Upozorňovala jsem na skutečnost jak Prahu 5, tak MHMP; nic se však nezměnilo.

Znečištěný prostor u vchodu do Billy na Barrandově (z parkoviště)
Zaslaný

Znečištěný prostor u vchodu do Billy na Barrandově (z parkoviště)
Borského, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 03. 2016

Chtěli bychom upozornit na dlouhodobě nechutně znečištěný přístup do barrandovské Billy na Chaplinovo nám. směrem od parkoviště, tedy z ulice Borského. Jde o odpadky, výkaly a všemožný další nepořádek. Týká se to i samotného konce parkoviště, kde jsou nádoby na tříděný odpad, elektroodpad a textil, okolo kterých se do prodejny chodí. Tyto nádoby raději vůbec nepoužíváme, protože se jednoduše štítíme k nim dojít, místo je opravdu odporné. MČ Pha 5, která se honosně prezentuje např. na nádobě na textil, by k ní měla zajistit i adekvátní přístup. Nevím, jestli dotčený pozemek patří městské části nebo přímo Bille, nicméně je vůbec možné, aby vstup do prodejny POTRAVIN vypadal takto? A kdo má zajišťovat péči o bezprostřední okolí těchto kontejnerů?

Upozornění na příjezd tramvaje je příliš potichu - Polikl. Barrandov
Zaslaný

Upozornění na příjezd tramvaje je příliš potichu - Polikl. Barrandov
Tréglova, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 01. 03. 2016

Chtela bych upozornit na nedostatecnou hlasitost zvukove signalizace, ktera upozornuje hlaskou 'Pozor jede tramvaj' na prijizdejici tramvaj v zastavce Poliklinika Barrandov (obe strany zastavky). Hlaseni je tak slabe, ze temer neni slyset. Pamatuji, ze pred par lety bylo krasne zretelne, nahlas, slysitelne uz pri prichodu ke kolejim, coz je ucel. Nyni je tak potichu, ze neni slyset ani v bezprostredni blizkosti, natoz kdyz zrovna huci tramvaj prijizdejici z tunelu nebo kdyz se riti za barierou ve smeru od konecne. Prosime o serizeni nebo upravu do drivejsiho stavu - kdyz uz tento bezpecnostni prvek mame, tak at funguje, jak ma. Dekujeme.

Nefunkční osvětlení v průchodech pod tratí - Svornosti-Strakon.
Zaslaný

Nefunkční osvětlení v průchodech pod tratí - Svornosti-Strakon.
Svornosti, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 12. 2015

V podjezdu pod železniční tratí, kterým navazuje ulice Strakonická na ulici Svornosti, jsou chodníky po obou stranách vedeny samostatnými průchody oddělenými od vozovky. V každém průchodu jsou na stěně zbytky tří kulatých zamřížovaných světel - bohužel asi už desítky let bez jakékoliv péče. Eltodo je v evidenci nemá, takže asi bude nutné urgovat obnovení přes městskou část nebo přes TSK.

Nezabezpečený objekt Nádražní 35/64 Praha 5
Zaslaný

Nezabezpečený objekt Nádražní 35/64 Praha 5
Nádražní, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 01. 12. 2015

Z torza budovy na adrese Nádražní 35/64 Praha 5 opadává omítka i větší kameny, které můžou ohrozit kolem procházející chodce. Toto se dějě opakovaně. Více o kauze zde http://www.praguewatch.cz/reports/view/379

Přeplněné kontejnery
Zaslaný

Přeplněné kontejnery
Holečkova, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 11. 2015

Na rohu Švédské a Holečkovy ulice Praha5 -Smíchov jsou přeplněné kontejnery. Skleněné lahve ve velkém množství leží na chodníku a překáží chodcům . Sklo je nevzhledné a velmi nebezpečné.

Karla Engliše-označení ulice
Zaslaný

Karla Engliše-označení ulice
Karla Engliše, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 01. 07. 2015

Dnes jsem hledala ulici Karla Engliše. Z neznámého důvodu není vůbec označena. Na všech rozích chybí cedule. Lze to napravit??