Chybějící zábradlí na schodišti OC Hloubětín (Penny)

V obchodním centru Hloubětín (v přízemí Penny) je schodiště se sjezdem pro kočárky, který je směrem dolů po pravé straně schodiště. Problém je ovšem v tom, že mezi hlavním schodištěm a sjezdem chybí zábradlí - poměrně prudký sjezd, po intervenci byly pouze vyměněny skluzavky, resp. opatřeny varovnými černo žlutými pruhy s tím, že někdy se tady bude budovat výtah pro invalidy, kočárky, imobilní občany. Skluz je na hlvaním rameně a na jednom z bočních ramen schodiště.
Nebezpečný skluz - pokud si nevšimnete, že je po pravé straně a vkročíte na něj, jedete až dolů, je možné se zachytit pouze zábradlí po pravé straně.
Starší lidé se potřebují držet - nejčastěji vpravo - při sestupování ze schodiště zábradlí - ale mezi zábradlím a schodištěm je právě tento skluz. Jak by to mělo být ukazuje třetí fotka vstupu do podchodu - o kousek dál, na křitovatce Poděbradská - Slévačská. Děkuji za řešení.

Zaslal: Miloš Šmíd, 19.02.2012 v 10:05

Praha 14-
 
 
 

Poděbradská, Praha 14

Aktualizace podnětu

05.03.2012

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Odstranění nájezdu v plném rozsahu, schodiště je v původním stavu.
Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 02.03.2012 14:17

Vážený pane Šmíde,

problémem nebezpečného řešení schodiště do 1. patra v objektu Poděbradská 489 jsme se na úřadu zabývali již v minulém roce. Proběhlo jednání s majiteli objektu, na kterém byla dohodnuto zabezpečení nájezdu opatřením, které je vhodné pro osoby s omezenou schopností pohybu nebo orientace. Vzhledem k vysokým finančním nákladům nebylo toto opatření realizováno a nájezd byl v plném rozsahu odstraněn. Schodiště je dnes v původním stavu (viz přiložené fotografie).

Srdečně Vás zdravím

Ing. Ilona Picková

předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělávání a místní Agendu 21
Úřad městské části Praha 14Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

dksj: No to byla strašná krávovina odstranit ty pojezdy. Senioři mohli chodit po druhé straně a takto se dalo nahoru dostat s kočárem. Bohužel, kvůli podobným aktivistům, jako jste vy, jsem tam několik let tahala kočár po schodech v rukou. To bych vám přála si občas zkusit. Nejméně 10 kg kočár, k tomu 10 - 15 kg dítě a nepomůže vám nikdo, po pár výšlapech byste možná změnil názor. Navíc je tam ještě jedno užší schodiště z druhé strany, kde jsou navíc méně prudké schody, takže senioři mohli klidně chodit tam. Naštěstí už je objekt po rekonstrukci a jsou tam i výtahy, takže se do knihovny dostanu.
22.01.2018 v 10:57    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Poděbradská, Praha 14

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.