“Sbírka” odloženého dopravního značení v ulici Na Zbořenci/Na Zderaz

Zřejmě v důsledku nočních radovánek turistů obývajících místní velké počty Airbnb ubytování se v ulici kupí odložené dopravní značky, které obveselení návštěvníci v noci městem přesouvají. Značky se v ulici válí již velmi dlouho, nikdo nejeví zájem je uklidit.
Konkrétně:
- výstražný kužel odložený před č.p. 275;
- dočasné značení objížďky cca. proti č.p. 273;
- přikázaný směr jízdy opřený o fasádu mezi č.p. 275 a č.p. 274;
- pohozená (odněkud utržená) značka přechod pro chodce na chodníku před č.p. 267.

Pozn.:
Pokud městská část (město, stát) neumí turismus v centru patřičně regulovat, aby nebyl obtěžující, je třeba, aby se naučila aspoň eliminovat jeho negativní důsledky - hluk, odpad, vandalismus atd. - a zajistila tak kvalitní prostředí pro své obyvatele (voliče a plátce daní).

Zaslal: Martin Čeněk, 26.08.2019 v 17:04

Praha 2-
 
 
 
 

Na zbořenci, Praha 2

Aktualizace podnětu

29.08.2019

Martin Čeněk přidal následující aktualizace podnětu:

Přidávám foto značky stále opřené na spodní úrovni chodníku před č.p. 274 (mimochodem by si tam chodník velmi zasloužil úklid od odpadků).


 
 
 


03.09.2019

Martin Čeněk přidal následující aktualizace podnětu:

Dobrý den,

Bohužel, kolekce značek je před objekty č.p. 273 a 274, na spodní úrovni chodníku, opřena stále.
Netuším, kam dočasně zmizely, ale jsou tam zas prakticky všechny, i plastový výstražný kužel. Možná i něco přibylo.

Tedy podnět bohužel není “vyřešen”... :-(

S pozdravem,

Martin Čeněk



05.09.2019

Martin Čeněk přidal následující aktualizace podnětu:

Stav před objekty č.p. 273 a 274.



Přiloha:
Soubor (jpeg)

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 27.08.2019 17:01

Dobrý den,

uvedené značky jsme předali na Technickou správu komunikací hl. m. Prahy, a.s. (přechod pro chodce) a 4 firmy, kterým dle fotografií dopravní značení patří – k navrácení na původní místo, či odvezení.

S pozdravem

Mgr. Josef Tesař
Odbor dopravy a územního rozvoje
pověřený vedoucí odd. dopravy
Úřad městské části Praha 2



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Martin Čeněk: Dobrý den,
K dnešnímu dni byly všechny odložené dopravní značky uklizeny.
Děkuji za pomoc.

Martin Čeněk
28.08.2019 v 19:51    

Bervid: No, pán Tesař, no oni jsou dobrej, oni to zařídili a došlo k nápravě.
Až se tomu nechce věřit.
Pán bůh jim to oplatí na dětech!
28.08.2019 v 20:35    

Martin Čeněk: Tak ne, bohužel, radost byla předčasná.
Škoda.
Před domem Na Zbořenci č. 6 je stále na nižší úrovni chodníku opřená jedna odložená značka.

Předem děkuji za dokončení úklidu.

Martin Čeněk
28.08.2019 v 21:48    

Chodci Sobě: Dobrý den, informaci předáme, děkujeme za upozornění.
29.08.2019 v 06:37    

Josef Tesař: Dobrý den, pane Čeňku,
máte fotografii dané značky (ideálně tak, aby bylo zřejmé, které firmě patří)? Z Vašeho příspěvku není zřejmé, o kterou značku se jedná. Děkuji.
PS: Je možné, že je to jedna z Vámi předešle zaslaných značek a teprve bude odvezena, předával jsem na 5 firem.
Mgr. Josef Tesař
Odbor dopravy a územního rozvoje
Úřad městské části Praha 2
29.08.2019 v 07:58    

Martin Čeněk: Dobrý den,
Přidávám do “aktualizace podnětu” foto té zbývající značky.

S pozdravem,

Martin Čeněk
29.08.2019 v 11:22    

josef Tesař: Dobrý den,
značka i odpadky předáno na dotčené firmy.
S pozdravem
Josef Tesař
Odbor dopravy a územního rozvoje, ÚMČ Praha 2
30.08.2019 v 10:32    

Chodci Sobě: Děkujeme!
01.09.2019 v 21:40    

Josef Tesař: Dobrý den, pane Čeňku,
opět jsme předali na společnosti (6 subjektů), aby si značky vyzvedli. Bude-li se situace opakovat, kontaktujte, prosím, policii.
S pozdravem
Josef Tesař
Odbor dopravy a územního rozvoje, ÚMČ Praha 2
05.09.2019 v 14:57    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Na zbořenci, Praha 2

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.