Chybějící přechod v ulici V Úžlabině, Praha 10 Malešice

Dobrý den,
cesta skrz park/stráň ve svahu nad ulicí V Úžlabině, Praha 10 Malešice ústí do řady zaparkovaných aut, stojících na chodníku, který je zničený a vedoucí nikam, a zároveň zaparkovaná auta brání bezpečnému přechodu na protější stranu ulice. Cestu využívají rodiče dětí vodící děti do školky, často s kočárky atd. Je možné tuto nebezpečnou situaci vyřešit?
Děkuji a pěkný den,
David Šlechtický

Zaslal: David Šlechtický, 03.12.2018 v 06:55

Praha 10-
 
 

V úžlabině, Praha 10

Aktualizace podnětu

05.12.2018

David Šlechtický přidal následující aktualizace podnětu:

Dobrý den,
moc děkuju za vyjádření, je mi jasné, že řešení není snadné. Vidím tam několik rovin
1/ v celé ulici není možnost dostat se bezbariérově k přechodu (stávající přechod navazuje schody), nově budovaný přechod je napojený na cestu se schody
2/ chodník na kterém je značkou povoleno parkování je v dezolátním stavu a neslouží svému účelu - pokud by se opravil tak se po něm bude dát dojít k nově budovanému přechodu
3/ na cestě z parku kousek vedle je vyústění do ulice se žlutým zákazem parkováním namalovaným na silnici - řekl bych že důvod pominul ale značení zůstalo a zabírá míst (viz příloha)
4/ nešlo by tedy aspoň udělat stejné vodorovné značení na místě které dávám jako podnět k řešení?

Pěkný den,
Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 04.12.2018 18:25

Dobrý den,

pokud by v místě vyústění obou cest skrz stráň do ulice V Úžlabině měl být bez stavebního zúžení vozovky vysazenými chodníkovými plochami zajištěn řádný rozhled, který příslušná norma pro rychlost 50 km/h vyžaduje konstruovat na vzdálenost 35 m, znamenalo by to vyparkovat vše uvnitř žlutých trojúhelníků (viz příloha), tedy cca 30 vozidel (15 na každé straně). Uvažovat o snížené rychlosti bych nedoporučil, bez stavebních úprav ji nelze vymoci.

S pozdravem

Ing. Daniel Čech

Vedoucí oddělení státní správy - životní prostředí a doprava
Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
Úřad městské části Praha 10

Přiloha:
Soubor (png)


Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 13.12.2018 21:42

Po dnešní prohlídce na místě (mezer k přejití bylo spousty, což nemusí platit navečer) vidím jako nejméně sporné následující řešení. Výstavba nového chodníku přes louku zahrnuje i realizaci nového navazujícího přechodu pro chodce přes ulici V Úžlabině. Projednáme tudíž se stavbou, ev. s TSK, ev. s MČ, vyčištění chodníku mezi vyústěním cest přes louku a novým přechodem od přerůstající zeleně tak, aby vypadal obdobně jako úsek vedoucí opačným směrem k přechodu u Tuklatské viz foto (šířka cca 120 cm) a mohl sloužit pro příchod do školky.

S pozdravem

Ing. Daniel Čech
Vedoucí oddělení státní správy - životní prostředí a doprava
Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
Úřad městské části Praha 10

Přiloha:
Soubor (jpg)


Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 13.12.2018 21:44

Ještě jedna fotka k předchozí odpovědi Ing. Čecha (lze bohužel vložit vždy jen jednu).

Přiloha:
Soubor (jpg)


Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Patrik: V ulici V Úžlabině jeden přechod už je u křižovatky s ulicí Tuklatská, druhý je právě ve výstavbě společně s novou přístupovou cestou ke škole u křižovatky s ulicemi Blatovská a Ve Stínu, tedy budou na cca 200m délky dva přechody. Skutečně je nezbytné budovat ještě tento třetí? Ono totiž podle obecných pravidel provozu se nesmí zastavit a stát ve vzdálenosti 5m před přechodem, tzn. že v obousměrné ulici, jako je tato, znamená každý takový přechod úbytek min. tří parkovacích míst na každé straně. A skutečně je v lokalitě, kde je parkovacích míst velký nedostatek, potřeba mít každých 50m přechod (dva nové přechody by znamenaly úbytek minimálně 12 parkovacích míst, jeden 6 míst)? Podle mě je to nadbytečné, ta frekvence vozidel tam zase není tak vysoká, aby se nedalo bezpečně přejít i bez přechodu, a kdo se bez něj neobejde, může jít po těch dvou, které tam už jsou (nebo brzy budou).
04.12.2018 v 09:29    

Martin: Patriku, máte pravdu, že to není úplně šťastné z pohledu parkovacích míst, na druhou stranu to tam je vymyšlené opravdu nelogicky. Ideální řešení by měl navrhnout odborník.
04.12.2018 v 09:50    

novotný: Opravdu další nadbytečnost, po které nikdo chodit nebude. Když se porozhlédnu okolo, na druhé straně v tomto místě nic neústí ( ulice ), takže se přechází všude možně. Není to ani nejkratší cesta z tram zastávky.
Takže se tam namaluje přechod, vyparkuje se cca 8 míst, ale přecházet se bude neustále po celé délce ulice.
04.12.2018 v 13:13    

DŠ: Dobrý den,
děkuji za konstruktivní řešení.
Pěkný den
14.12.2018 v 10:28    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)V úžlabině, Praha 10

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Odpadky v okolí zastávky Tiskařská

Praha 10, 26. srpen 2013 Vyřešený

Parkující auta na chodníku Národní třídy

Praha 1, 16. listopad 2017 Vyřešený

Auto parkující na chodníku

Praha 2, 31. květen 2012 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty