Chybějící přechod v ulici V Úžlabině, Praha 10 Malešice

Dobrý den,
cesta skrz park/stráň ve svahu nad ulicí V Úžlabině, Praha 10 Malešice ústí do řady zaparkovaných aut, stojících na chodníku, který je zničený a vedoucí nikam, a zároveň zaparkovaná auta brání bezpečnému přechodu na protější stranu ulice. Cestu využívají rodiče dětí vodící děti do školky, často s kočárky atd. Je možné tuto nebezpečnou situaci vyřešit?
Děkuji a pěkný den,
David Šlechtický

Zaslal: David Šlechtický, 03.12.2018 v 06:55

Praha 10-
 
 

V úžlabině, Praha 10

Aktualizace podnětu

05.12.2018

David Šlechtický přidal následující aktualizace podnětu:

Dobrý den,
moc děkuju za vyjádření, je mi jasné, že řešení není snadné. Vidím tam několik rovin
1/ v celé ulici není možnost dostat se bezbariérově k přechodu (stávající přechod navazuje schody), nově budovaný přechod je napojený na cestu se schody
2/ chodník na kterém je značkou povoleno parkování je v dezolátním stavu a neslouží svému účelu - pokud by se opravil tak se po něm bude dát dojít k nově budovanému přechodu
3/ na cestě z parku kousek vedle je vyústění do ulice se žlutým zákazem parkováním namalovaným na silnici - řekl bych že důvod pominul ale značení zůstalo a zabírá míst (viz příloha)
4/ nešlo by tedy aspoň udělat stejné vodorovné značení na místě které dávám jako podnět k řešení?

Pěkný den,




Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 04.12.2018 18:25

Dobrý den,

pokud by v místě vyústění obou cest skrz stráň do ulice V Úžlabině měl být bez stavebního zúžení vozovky vysazenými chodníkovými plochami zajištěn řádný rozhled, který příslušná norma pro rychlost 50 km/h vyžaduje konstruovat na vzdálenost 35 m, znamenalo by to vyparkovat vše uvnitř žlutých trojúhelníků (viz příloha), tedy cca 30 vozidel (15 na každé straně). Uvažovat o snížené rychlosti bych nedoporučil, bez stavebních úprav ji nelze vymoci.

S pozdravem

Ing. Daniel Čech

Vedoucí oddělení státní správy - životní prostředí a doprava
Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
Úřad městské části Praha 10

Přiloha:
Soubor (png)


Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 13.12.2018 21:42

Po dnešní prohlídce na místě (mezer k přejití bylo spousty, což nemusí platit navečer) vidím jako nejméně sporné následující řešení. Výstavba nového chodníku přes louku zahrnuje i realizaci nového navazujícího přechodu pro chodce přes ulici V Úžlabině. Projednáme tudíž se stavbou, ev. s TSK, ev. s MČ, vyčištění chodníku mezi vyústěním cest přes louku a novým přechodem od přerůstající zeleně tak, aby vypadal obdobně jako úsek vedoucí opačným směrem k přechodu u Tuklatské viz foto (šířka cca 120 cm) a mohl sloužit pro příchod do školky.

S pozdravem

Ing. Daniel Čech
Vedoucí oddělení státní správy - životní prostředí a doprava
Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
Úřad městské části Praha 10

Přiloha:
Soubor (jpg)


Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 13.12.2018 21:44

Ještě jedna fotka k předchozí odpovědi Ing. Čecha (lze bohužel vložit vždy jen jednu).

Přiloha:
Soubor (jpg)


Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Patrik: V ulici V Úžlabině jeden přechod už je u křižovatky s ulicí Tuklatská, druhý je právě ve výstavbě společně s novou přístupovou cestou ke škole u křižovatky s ulicemi Blatovská a Ve Stínu, tedy budou na cca 200m délky dva přechody. Skutečně je nezbytné budovat ještě tento třetí? Ono totiž podle obecných pravidel provozu se nesmí zastavit a stát ve vzdálenosti 5m před přechodem, tzn. že v obousměrné ulici, jako je tato, znamená každý takový přechod úbytek min. tří parkovacích míst na každé straně. A skutečně je v lokalitě, kde je parkovacích míst velký nedostatek, potřeba mít každých 50m přechod (dva nové přechody by znamenaly úbytek minimálně 12 parkovacích míst, jeden 6 míst)? Podle mě je to nadbytečné, ta frekvence vozidel tam zase není tak vysoká, aby se nedalo bezpečně přejít i bez přechodu, a kdo se bez něj neobejde, může jít po těch dvou, které tam už jsou (nebo brzy budou).
04.12.2018 v 09:29    

Martin: Patriku, máte pravdu, že to není úplně šťastné z pohledu parkovacích míst, na druhou stranu to tam je vymyšlené opravdu nelogicky. Ideální řešení by měl navrhnout odborník.
04.12.2018 v 09:50    

novotný: Opravdu další nadbytečnost, po které nikdo chodit nebude. Když se porozhlédnu okolo, na druhé straně v tomto místě nic neústí ( ulice ), takže se přechází všude možně. Není to ani nejkratší cesta z tram zastávky.
Takže se tam namaluje přechod, vyparkuje se cca 8 míst, ale přecházet se bude neustále po celé délce ulice.
04.12.2018 v 13:13    

DŠ: Dobrý den,
děkuji za konstruktivní řešení.
Pěkný den
před 4 hodinami    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



V úžlabině, Praha 10

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Údržba zeleně v okolí metra Skalka

Praha 10, 05. říjen 2016 Vyřešený

Zdevastované lavičky u parku Gutovka.

Praha 10, 17. květen 2016 Vyřešený

Chodník pravidelně zatarasený auty před ČT

Praha 4, 07. květen 2016 Vyřešený

Parkování na chodníku a v zeleni

Praha 5, 16. červen 2016 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty