Chybějící chodník podél ulice Průmyslová

Podél ulice Průmyslová v místě mostu nad Jižní spojkou chybí chodník. Chodci zde musí chodit bahnem, trávou a přelézat svodidla. Přitom zde dle vychozených cestiček existuje poptávka po pěší dopravě.

Zaslal: David Strunz, 04.12.2016 v 23:02

Praha - Štěrboholy-

Průmyslová, Praha - Štěrboholy

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 08.12.2016 14:18

Děkuji za podnět, na který se pokusím odpovědět.

Jak je patrno z mapky jedná se o "dálniční"stavbu a most s výjezdy a nájezdy z Jižní spojky. Tudíž řešení stavby chodníku v této lokaci je z mého hlediska nerealizovatelné především z bezpečnostního hlediska. Pokud se jedná o pěší přechod od Europarku k Fashion aréně - bude toto možné při dokončení plánovaného mostu z druhé strany Europarku. Zde je možné, sice delší cestou, přejít po vyznačených přechodech a chodnících na druhé straně Průmyslové - označeno na mapce A430, které vedou od Autobusových zastávek. Jinak veškeré tyto komunikace jsou v majetku Hl.m.Prahy - se správou TSK - ne samotné městské části Štěrboholy. (Pozn. CHodci sobě: Podnět zasíláme také na MHMP.)

Starosta MČ Štěrboholy – F. Ševít



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

František Ševít: Děkuji za podnět, na který se pokusím odpovědět. Jak je patrno z mapky jedná se o "dálniční"stavbu a most s výjezdy a nájezdy z Jižní spojky. Tudíž řešení stavby chodníku v této lokaci je z mého hlediska nerealizovatelné především z bezpečnostního hlediska. Pokud se jedná o pěší přechod od Europarku k Fashion aréně - bude toto možné při dokončení plánovaného mostu z druhé strany Europarku. Zde je možné, sice delší cestou, přejít po vyznačených přechodech a chodnících na druhé straně Průmyslové - označeno na mapce A430, které vedou od Autobusových zastávek. Jinak veškeré tyto komunikace jsou v majetku Hl.m.Prahy - se správou TSK - ne samotné městské části Štěrboholy. Starosta MČ Štěrboholy-F.Ševít
05.12.2016 v 10:26    

David Strunz: Dobrý den,
Díky za odpověď a omlouvám se za špatné směrování podnětu, bohužel tak je asi tento sytém nastaven. Chápu, že se jedná o prostor Prahy, kde chodci naprosto nejsou vítáni, nicméně se zde i tak pohybují (v trávě jsou velmi dobře viditelné vychozené cestičky). Bylo by dobré, kdyby zde byli chodci upozorněni na možnost obejít toto místo po zmíněném chodníku A430 (nejlépe zjednodušená mapka se vzdálenostmi a časovou náročností) - když člověk přijde k této křižovatce, vůbec ho nenapadne, že pro cestu rovně je potřeba nejdříve zahnout doprava a dostat se na úplně jiný silniční most...
Díky moc.
S pozdravem,
David Strunz
27.12.2016 v 23:20    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Průmyslová, Praha - Štěrboholy

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Výtluk na rohu Francouzské a Záhřebské

Praha 2, 10. červenec 2013 Zaslaný

Chybějící chodník

Praha 9, 11. červen 2013 Bez odpovědi


Zobrazit všechny podněty