Poničený povrch chodníku u dětského hřiště

V prostoru nad dětským hřištěm (ale i různě kolem) je značně poničený asfaltový povrch. Znepříjemňuje to chůzi starším lidem, zhoršuje možnost příjezdu s kočárkem a dětem vadí třeba při trénování jízdy na kole. Takovýto stav je špatný a nedůstojný!

Nově vydlážděné chodníky ze zámkové dlažby jsou ničeny pojížděním vozidly údržby zeleně (navíc zřejmě nebyl podklad zámkové dlažby na toto adekvátně připraven - tzn. uhutněn a vysypán různou frakcí štěrku). Prosím o pokud možno rychlou opravu, jelikož v tomto stavu jsou chodníky již mnoho let.

Děkuji

Antonín Moravec

Zaslal: Antonín Moravec, 17.05.2016 v 16:14

Praha 10-
 
 

Křenická, Praha 10

Aktualizace podnětu

29.08.2019

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Vyřešeno. Děkujeme MČ Praha 10 za informaci a fotku!


 
 


Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 02.06.2016 00:18

Dobrý den,

MČ Praha 10 připravuje rekonstrukci, jejímž výsledkem bude vybudování společné stezky pro chodce a cyklisty na dané komunikaci. V tuto chvíli probíhá stavební řízení.

Ing. Daniel Čech
Vedoucí oddělení státní správy - životní prostředí a doprava
Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
Úřad městské části Praha 10



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Antonín Moravec: Zdravím Vás,

děkuji za Vaši informaci. Jen bych se rád přeptal na tyto věci:

1.) jaký je horizont realizace / plán?

2.) je možné se seznámit se zadáním? Jde mi hlavně o to, aby v něm bylo myšleno na správný způsob provedení podkladu. Tato komunikace je totiž využívána i motorovými vozidly přilehlých domů (ač můžeme diskutovat o tom, že by neměla). Jde výhradně o případy jako - parkování v době úklidu komunikací či pojíždění techniky spravující zeleň.
Počítá se takovouto přípravou podkladu v zadání / popř. je možné na to myslet?

Přilehlý chodníček je totiž již zvlněný právě od firmy provádějící údržbu zeleně :-(

Děkuji za odpověď.

Antonín Moravec
02.06.2016 v 16:44    

Daniel Čech: Dobrý den,

v souladu s TP 170 – Navrhování vozovek pozemních komunikací je navržena katalogová vozovka D2-N-3-VI-PIII pro třídu dopravního zatížení VI, tedy v celkové tloušťce konstrukčních vrstev 30cm s 5 cm asfaltového betonu na povrchu, která musí snést i průjezd minimálně 15 těžkých nákladních vozidel denně (zatížení návrhové nápravy 100 kN) po dobu 25 let. Uvažuje se, že z jakéhokoli důvodu může být po komunikaci veden po krátkou dobu i vyšší provoz, který by neměl vyvolat na vozovce konstrukční poruchy.
03.06.2016 v 09:32    

Daniel Čech: Co se týče plánu, doplňuji vyjádření investora:
Vzhledem k odporu majitelů dvou přilehlých soukromých pozemků (požadují, ať je od nich MČ vykoupí a předpokládá se, že se odvolají) se letos stavba realizovat nebude. V rozpočtu pro letošní rok se s tím proto nepočítá.
03.06.2016 v 09:39    

Antonín Moravec: Pane Čechu velmi děkuji za zevrubné vyjádření. Toto řešení je myslím více než dostatečné a děkuji za něj.

Je jen škoda, že kvůli hlouposti lidí to nevyjde už letos, tak snad příští rok...

Děkuji a přeji pěkný den

Antonín Moravec
03.06.2016 v 11:07    

Daniel Čech: V tomto případě bych viděl spíš jako vcelku pochopitelnou snahu zhodnotit svou nemovitost, když se naskytla příležitost.
03.06.2016 v 11:11    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Křenická, Praha 10

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Chybějící přechody kolem parku Na Solidaritě

Praha 10, 08. únor 2016 Zaslaný

Vyvrácené sloupky ve Vršovické

Praha 10, 03. září 2018 Vyřešený

Rozpadlý chodník v ulici Pod Pekařkou

Praha 4, 31. říjen 2012 Zaslaný

Schází podélný rošt

Praha 4, 04. březen 2013 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty