Přetrvávající problémy s kontejnerem na textil

Jako vlastníci přilehlého bytového domu máme stále problémy s kontejnerem na textil, který bývá:
- častým místem útoku vandalů,
- vykrádán bezdomovci pro jeho obsah nebo
- je středobodem pro neustále vznikající skládku nepořádku.

Vzhledem k tomu, že tento problém naši vlastníci hlásí již po několikáté, navrhuji jeho přemístění na vhodnější místo, kde by byl více pod dohledem. Stávající umístění kontejneru na trávníku je též nevhodné.

Také bych se přimlouval za konstrukčně vhodnější řešení zabezpečení, které by bránilo neustálému vykrádání, i když chápu, že hrubé síle toho mnoho neodolá...

Děkuji

Antonín Moravec

Zaslal: Antonín Moravec, 07.05.2016 v 22:38

Praha 10-

Vyžlovská, Praha 10

Aktualizace podnětu

20.06.2016

Antonín Moravec přidal následující aktualizace podnětu:

Níže přikládám i fotodokumentaci tohoto stavu:




24.06.2016

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Dobrý den,
při mé dnešní kontrole v místě byl kontejner uzavřený a uzamčený, viz fotografie. V jeho blízkosti žádné pytle umístěny nebyly.

Komunikace z mojí strany je, dle mého mínění, v dané věci dostatečná. Případně lze využít kontakt formou elektronické pošty romank@praha10.cz nebo tel. č. 736499364.

S pozdravem

Ing. Roman Kaštovský
vedoucí referátu čistoty
Oddělení městské zeleně a čistoty - Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje ÚMČ Praha 10


 
 


29.08.2019

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Kontejner již na místě není. Foto MČ Praha 10.




Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 09.05.2016 12:19

Dobrý den,
vedle sběrné nádoby na textil v ulici Přetlucká se nyní nacházejí pneumatiky, které necháme odstranit při nejbližším svozu černých skládek.

Upozornění na zabezpečení sběrné nádoby jsem zaslal společnosti, která nádobu vlastní.

S přemístěním nádoby na jiné místo nyní neuvažujeme. Výhledově je plánováno, že v místě bude provedena úprava a budou zde přemístěny kontejnery na tříděný odpad z ulice Vyžlovská.

Děkuji za Váš zájem

S pozdravem

Ing. Roman Kaštovský
vedoucí referátu čistoty
Oddělení městské zeleně a čistoty - Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 16.06.2016 17:04

Dobrý den,
oznamuji jako vyřešený.

Skládka v okolí kontejneru byla uklizena. Nádoba byla uzamčena. V současné době je řešeno její přesunutí na zcela jiné místo.

S pozdravem

Ing. Roman Kaštovský
vedoucí referátu čistoty
Oddělení městské zeleně a čistoty - Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
Městská část Praha 10

Přiloha:
Soubor (jpg)


Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Antonín Moravec: Děkujeme za úklid kolem kontejneru, bohužel oprava zámku je natolik špatná, že je plech kolem zámku znovu poničen. Stejné kontejnery mají v jiném kraji vhodnější typ závory nebo alespoň celkové krytí zámku, aby nebylo umožněno takovéto snadné páčení.

Pokud jde o přemístění kotejnerů, doporučil bych nejdříve možnost projednat tento krok s našimi vlastníky.
17.05.2016 v 15:48    

Chodci Sobě: Děkujeme MČ za informaci o úklidu skládky. Škoda, že při focení uklizeného místa je na fotce u kontejneru opět trochu nepořádek... :( Budeme rádi za informaci o definitivním přemístění kontejneru na lepší místo, pak podnět označíme za vyřešený.
16.06.2016 v 17:09    

Antonín Moravec: Zdravím Vás, bohužel kontejner je znovu násilně otevřen. Zámek chybí a u kontejneru se znovu vytváří skládka - o kontejner je opřen černý pytel :-(

Má řešení tohoto stavu nějaký termín? Znovu bych upozornil / požádal o zlepšení komunikace s vlastníky přilehlého objektu ohledně nového řešení tohoto stavu.

Děkuji

Antonín Moravec
20.06.2016 v 14:09    

Patrik: Ono je to tady řekl bych až úsměvná debata – dnes uklizeno, opět svinčík, pak zase uklizeno, a opět binec a tak stále dokola. Myslím, že mnohem víc, než o firmě, která to má na starosti, to svědčí o nás lidech. Jsme jako národ holt prostě prasata. Sotva jeden něco uklidí/opraví, už to jde druhej rozbordelit/zničit. Ve Švýcarsku nebo Rakousku to stačí uklidit jednou a vydrží to tak měsíce až roky, u nás to většinou nevydrží ani den, takže to je potom těžký a nezávidím pánovi, co sem na to vytváří ty podněty, protože to se asi chudák upíše k smrti. Věřím, že svozová firma to tam pravidelně uklidí, vždy když kontejner vyprazdňuje, jenže denně tam asi jezdit nemůže, to by byla hodně neefektivní práce, a mezitím tam ten svinčík holt zase někdo ochotně vytvoří. Otázka je, co s tím? Jen psát zuřivé až lehce ironické (platí zejména pro ten z portálu) podněty zjevně stačit nebude, možná by bylo nejlepší kontejner úplně zlikvidovat (dát pryč nebo někam jinam) a schválně, zda se to místo rázem stane zářným vzorem čistoty, já si troufám trochu zatipovat, že nikoli.
29.06.2016 v 19:56    

Antonín Moravec: Souhlasím. Hlavní problém je dle mého názoru v přístupu:

- lidí, kteří tam zbytečně dělají nepořádek (včera jsem třeba přesvědčil pána, který tam dával nějaké hračky, aby je odnesl do charity nebo do školky - často se i v domě či u kontejnerů setkávám s tím, že si tato místa lidé pletou s výdejnou sociální pomoci či místem odkladu "ještě dobrých věcí" místo toho, aby si třeba dali inzerát)

- firmy, která si nechá vyrobit kontejner, který je zjevně technicky chybně navržen a umožňuje snadné vyloupení (v jiných krajích mají tento kontejner lépe ošetřen proti vypáčení a mají i lepší zámek). Bohužel opravy jsou asi levnější než jedna úprava. Logika i efektivita jde asi jinou cestou....

- v neposlední řadě je to věcí úřadu, který prostě asi "musí" někde kontejner udat a tak ho dá "kam ho napadne". Nejen v tomto případě dochází k nesystémovým krokům, nesmyslným řešením a téměř nulové komunikaci s obyvateli. I kontejnery na tříděný odpad místo aby byly umístěny do nějakého objektu, stojí jen tak na silnici či trávníku. Dalších podobných věcí by bylo více. Dokud však nebude fungovat tlak / bič na úředníky jako např. v Německu nic je nenutí pracovat efektivně a smysluplně (vůbec ale nechci tvrdit, že to mají jednoduché, nicméně časem jsou natolik institucionalizovaní a otrávení množstvím celkové neefektivity a neochoty všeho kolem, že je z toho takový začarovaný kolotoč. Naštěstí se to netýká všech + existují třeba tyto stránky:-).

Musím se přiznat, že mne tato oznámení nijak nebaví, ale nechci se spokojit s všeobecnou letargií a taky mne rozčilují pracovníci MÚ Praha 10, kteří stále o ničem neví, nejsou informováni atd. Hlášením zde se to už popřít nedá a díky tlaku více lidí je to nutí věc řešit. Bohužel ale ne vždy vyřešit. Doufám tak, že i pan Kaštanovský s námi naváže jednání ohledně budoucího umístění a konečně dojde k uzavření tohoto oznámení k oboustranné spokojenosti. Příjemné to asi není pro nikoho…
29.06.2016 v 22:23    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Vyžlovská, Praha 10

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Chodník zcela zanesený rostlinným odpadem

Praha 10, 24. duben 2012 Vyřešený

Rozbitý chodník - Vršovická

Praha 10, 20. únor 2014 Vyřešený

Neposečená tráva

Praha 5, 02. červenec 2016 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty