Komořany - Na Beránku > neexistující pěší spojení

Zástavba Komořan se podél ulice Do Koutů posouvá dál na východ. Chybí spojení s dalšími částmi Modřan, do oblasti Na Beránku (smyčka bus, velká MŠ/ZŠ, přilehlé sídliště) a Cholupický vrch.
Jedinou možností jsou nynější blátivé pěšinky nebo jízda autem nebo autobusem přes centrum Modřan. Místu by prospěl zpevněný chodník nebo cyklostezka do ulice Skalnatá/Na Výšině.

Zaslal: Zbyněk Uzel, 10.01.2019 v 14:43

Praha 12-

Do koutů, Praha 12

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 15.01.2019 14:30

Dobrý den, pane Uzle,

děkujeme Vám za podnět, kterým se budeme zabývat. V současné době se řeší územní studie Komořan, která zahrnuje i tuto lokalitu. Zároveň při výstavbě nebo rekonstrukci chodníků a stezek musíme brát v potaz vlastnické vztahy na dotčených pozemcích. Nicméně jak jsem uvedl, podíváme se na to a zkusíme najít nějaké řešení.

S přátelským pozdravem,

Ing. Vojtěch Kos, MBA
1. místostarosta MČ Praha 12Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Karel Kučera: Spojení mezi ulicemi Skalnatá a Do Koutů existuje. To, že jsou chodníky blátivé je věc druhá. Navrhuji bojovat spíše za trochu štěrku pro zpevnění stávajících tras. Navrhovaná trasa vede přes soukromý pozemek. takže smůla.
17.01.2019 v 10:38    

Zbyněk Uzel: Pozemek louky je soukromý dnes. Nyní je už běžné, že se schvalováním nové výstavby si samospráva developera zaváže k investicím do veřejné infrastruktury v místě, nebo přímo na jeho pozemku.
Štěrk nepovažuju za dlouhodobě vhodné řešení - rozsypává se do stran, po pár měsících se promačká do hlíny. Není dobře sjízdný s kočárkem, na kole, ani schůdný v lodičkách.
26.01.2019 v 06:53    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Do koutů, Praha 12

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.