Dosadba stromů po kácení

Ke konci roku 2012 proběhla rekonstrukce chodníků v ulici Baranova, v úseku mezi ulicemi Lucemburská a Přemyslovská. V souvislosti s rekonstrukcí byly pokáceny dva vzrostlé stromy, protože jejich mělké kořeny bránily úpravám. Při mém dotazu na TSK mi bylo sděleno, že se počítá s jejich opětovným vysazením. Do dnešního dne se tak však nestalo. Žádám tedy doplnit výsadbu ve zmiňovaném úseku o dva chybějící stromy.

Zaslal: Ondřej Rešl, 02.05.2013 v 10:37

Praha 3-

Baranova, Praha 3

Aktualizace podnětu

04.06.2013

Ondřej Rešl přidal následující aktualizace podnětu:

Dosadba stromů proběhla asi před měsícem a nové akáty se již začínají zelenat. Díky za pomoc!



Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 03.05.2013 08:05

Dobrý den,

odbor životního prostředí, Úřad městské části Praha 3 zajišťuje na úseku zeleně pouze výkon státní správy ve smyslu zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, v platném znění. Jelikož ke kácení mladých akátů v Baranově ulici nebylo povolení Odboru životního prostředí třeba, protože jde o stromy s obvodem kmene do 80 cm, je výsadba nových stromů výlučně v kompetenci správce stromořadí. Odbor životního prostředí nemůže výsadbu nových stromů nařídit.

Za údržbu komunikační zeleně v Baranově ulici v Praze 3 odpovídá Technická správa komunikací hl. m. Prahy, popřípadě odbor technické správy majetku a investic Úřadu městské části Praha 3. Vaše připomínka již byla správcům stromořadí předána.

S pozdravem

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3
Odbor životního prostředí / oddělení zeleně
Ing. Barbora Heřmánková
vedoucí oddělení zeleně



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Chodci Sobě: Dobrý den,

při revizi starších podnětů jsme zjistili, že tento podnět už byl dávno vyřešen, jen jsme ho zapomněli přesunout. Takže až teď.:) Hezký víkend.
14.02.2020 v 16:34    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Baranova, Praha 3

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Rozpadající se chodník v Jičínské

Praha 3, 07. srpen 2014 Vyřešený

Křižovatka Siwiecova-Seifertova

Praha 3, 13. listopad 2017 S odpovědí

Vegetace ve Froncově ul.

Praha 14, 03. leden 2019 S odpovědí

Zbytečné zábradlí na Karlínském náměstí

Praha 8, 28. červenec 2016 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty