Ohrožování chodců najížděním vozidel na chodník

Chybně umístěný přechod, který blokují auta zásobování. Vozidla těsně u přechodu stojí na chodníku a úplně brání v rozhledu. Na chodníku u přechodu drze parkují i nakupující motoristé a tak ohrožují chodce nejen na přechodu. Opakuje se to dnes a denně. Je div, že dosud nedošlo k tragické nehodě. Městská policie sídlí asi 50 m odtud a je naprosto nečinná. Najíždění na chodník je přece porušení zákona, o ohrožování chodců na přechodu ani nemluvě. MÚ ani policie nekonají, za co jsou placeni.

Zaslal: Anonymní uživatel, 15.04.2013 v 20:33

Praha - Kunratice-
 
 
 
 
 
 

K Libuši, Praha - Kunratice

Aktualizace podnětu

07.10.2015

Jasin přidal následující aktualizace podnětu:

Chybná lokalizace na mapě. K ohrožování chodců stále dochází ale je to kousek od náměstí v Kunraticích. Na mapě je chybně uvedena poloha v Libuši !
V Kunraticích je to nejen kousek od sídla MP ale také pár kroků od sídla místního úřadu. Ti ovšem pěšky nechodí tak se jich to netýká.




07.06.2018

Jasin Senior přidal následující aktualizace podnětu:

Stále neřešeno. Ohrožování chodců nerušeně pokračuje.
Zkuste si tipnout, kolik vteřin má k dispozici řidič, který se právě vyřítil ze zatáčky od kruhového objezdu, když mu na přechod vkročí chodec dosud zakrytý dodávkou.
Pět roků nečinnosti odpovědných osob je skoutečně trestuhodné.
Ohrožen je nejen chodec, ale i řidič. Jak k tomu přijde? Je v maléru, protože někdo nekoná, za co je placen.

(omlouvám se, na snímcích jsem smazal SPZ, nepracuji za policii)


 
 
 


11.06.2018

Ivan Hýáža přidal následující aktualizace podnětu:

Chodci sobě:
Zde zatoulaná aktualizace pana místostarosty Hýži z června 2018, omlouvám se, že až teď:

Dobrý den,

v případě podezření z porušování Zákona o pozemních komunikacích č.13/1997 Sb. prosím upozorněte strážníky MP na čísle 156. Mobilní hlídka MP vyřeší podezření ze spáchání přestupku ve své kompetenci. Holt někteří řidiči jsou nepoučitelní.

Ivan Hýža
místostarosta MČ Praha-Kunratice



07.07.2020

Jasin Senior přidal následující aktualizace podnětu:

Ohrožování chodců nerušeně pokračuje. Několikrát týdně najíždějí vozidla na chodník a obvykle parkují tak že také ohrožují chodce na přechodu. Je to způsobeno nejen nečinností MP ale hlavně také vadným dopravním řešením okolí kruhového objezdu.
Sice existují fotografie strážníků MP jdoucích nerušeně po protějším chodníku a přitom je přímo na přechodu naproti zaparkován dodavatel (fuseklí?) ale kvůli GDPR a pod nelze něco takového uveřejnit.
Ovšem jaká je morálka řidičů víme a MP to určitě nezachrání. Chodce může chránit jen kloudné dopravní řešení přilehlého okolí.




22.04.2021

Jasin Senior přidal následující aktualizace podnětu:

Ohrožování chodců na přechodu i na chodníku trvá již roky (!!) a to bez jakékoli snahy o vyřešení. V odpovědi dokonce pracovník úřadu který je přímo nadřízen veliteli městské policie nehorázně nabádá ohrožené chodce aby se obrátili na policii.
Ale oni se již tímto obrátili na něj. A on nekoná.
Je to ukázka pohrdání občany kteří jsou na tom asi tak "špatně" že chodí pěšky.
Ovšem vlivem zastínění přechodu se mohou dostat do maléru i řidiči pokud někoho na přechodu porazí.
A kde pak hledat viníky?


 
 
 


12.08.2021

Jasin Senior přidal následující aktualizace podnětu:

Neřešeno. Nebezpečný stav stále trvá.
Často tudy chodci ani nemohou projít.
Už aby byly volby.


 
 


Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 02.11.2015 19:53

Děkuji za Váš podnět k vyřešení evidentního porušování Zák. č.361/2000 Sb., §27 a §53 o provozu na pozemních komunikacích v ul. K Libuši 129/2. Toto porušování bylo řešeno s bývalým provozovatelem prodejny potravin, který byl na porušování zákona upozorněn a strážníci MP byli poučeni o provádění zvýšených kontrol před provozovnou potravin. Od prosince 2014 provozuje obchod s názvem FOOD STORY jiný provozovatel. Vaše fota dokládají skutečnost z roku 2013. S novým nájemcem by projednán způsob zásobování provozovny, byl upozorněn na možné porušení zákona, a taktéž byl poučen, kde je možné parkovat (vyhrazená parkoviště) pro plynulé zásobování prodejny. Strážníci MP v Kunraticích byli poučeni o možném porušování zákona o provozu na pozemních komunikacích a mají pokyn dohlédnout na to, aby zákon porušován nebyl. Přechod pro chodce byl schválen silničním správním úřadem a projektová dokumentace k vybudování tohoto přechodu pro chodce prošla standartním schvalovacím řízením.

V současné době je situace okolo provozovny FOOD STORY z hlediska dopravy klidnější, hlídky strážníků MP prostor kontrolují, nájemce provozovny je o možném porušení zákona informován. I přes veškerá opatření se může stát, že některý řidič nebude zákon respektovat a strážníci MP budou v tu chvíli plnit jiné povinnosti na jiném místě v Kunraticích. Potom je možné zavolat na T: 606 392 333, který mají strážníci MP v Kunraticích u sebe a požádat je o spolupráci k vyřešení nepovoleného vjezdu na chodník. Toto telefonní číslo je pravidelně zveřejňováno v kunratickém zpravodaji.

Na pravidelných poradách s vedením MP Prahy 4 zdůrazním důležitost kontroly a pokud byste měl podnět, že něco opět není v pořádku, neváhejte mne kontaktovat a já zajistím nápravu.

S pozdravem

Ivan H ý ž a
místostarosta MČ Praha - Kunratice



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 09.07.2020 08:22

K aktualizaci podnětu ze 7. 7. 2020:

Bohužel řidiči dodavatelů nerespektují zákazy stání na chodníků a ve vjezdech. Přikročíme k instalaci bezpečnostních sloupků případně vodorovného značení (žlutá čára). Dodavatelé mají možnost zastavit na vyhrazeném parkování pro zásobování o kousek dále.

Ivan Hýža
místostarosta Praha-Kunratice



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Chodci Sobě: Děkujeme za aktualizaci a připomínku, chybnou lokalizaci jsme upravili a posíláme znovu na MČ i místní MP.
01.11.2015 v 20:26    

Chodci Sobě: K odpovědi pana místostarosty Hýži: pana místostarostu jsme upozornili, že fotografie v aktualizaci je z letošního října, a tedy že problém přetrvává. Věříme tedy, že jeho požadavek na MP kontrolovat důkladně zmíněné místo, pomůže situaci řešit.
02.11.2015 v 20:06    

Chodci Sobě: Aha, tak to asi ano, pardon, to jsme samozřejmě netušili. Nicméně problém asi přetrvává. Děkujeme tedy za pomoc! Hezký zbytek dne.
04.11.2015 v 15:43    

Chodci Sobě: Aha, tak to asi ano, pardon, to jsme samozřejmě netušili. Nicméně problém asi přetrvává. Děkujeme tedy za pomoc! Hezký zbytek dne.
04.11.2015 v 15:44    

Ivan Hýža: Prodejna potraviny Kratochvíl byla zrušena v listopadu 2014. Od prosince 2014 se prodejna provozuje pod názvem FOOD STORY. Na snímku je vidět reklama na provozovně POTRAVINY KRATOCHVÍL. Snímek nemůže být a není z října tohoto roku, protože od prosince 2014 je reklama na budově s názvem FOOD STORY.

S úctou
Ivan Hýža
02.11.2015 v 22:53    

Ivan Hýža: Bohužel řidiči dodavatelů nerespektují zákazy stání na chodníků a ve vjezdech. Přikročíme k instalaci bezpečnostních sloupků případně vodorovného značení (žlutá čára). Dodavatelé mají možnost zasatavit na vhrazeném parkování pro zásobování o kousek dále.
Ivan Hýža
místostarosta Praha-Kunratice
08.07.2020 v 08:42    

Maláčová: Prosím o informaci od pana starosty Ivana Hýži, zda již nyní v dubnu 2021 jsou na vozovku namalovány žluté čáry a zda jsou na okraje chodníku, hned u obrubníků nainstalovány plastové výstražné ohebné zábranné sloupky.
Žádám také policii České republiky o informaci kdy a jak často kontroluje zde uvedený úsek chodníku a na něm parkující vozidla.
20.04.2021 v 15:58    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



K Libuši, Praha - Kunratice

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Padající omítka

Praha - Kunratice, 25. duben 2021 Bez odpovědi

Nejnebezpečnější chodník v Praze

Praha - Kunratice, 11. květen 2016 Bez odpovědi

Chybějící přechod na ul. Stochovská-Ruzyňská (P6)

Praha 6, 04. září 2017 S odpovědí

Chybějící přechod - Čechova čtvrť

Praha 12, 25. duben 2016 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty