Zúžení chodníku na úkor aut

Frekventovaný chodník spojující nádraží, polikliniku,promenádu Botiče, gymnázium byl nepochopitelně zúžen. Chodci se musí vyhýbat sobě, popelnicím a u aut se hromadí nečistoty. Není respektována vzdálenost parkování od přechodů v ul. Petrohradská a Novgorodská.

Zaslal: Klara Sucha, 07.04.2022 v 08:57

Praha 10-
 
 

Ukrajinská, Praha 10

Aktualizace podnětu

15.11.2022

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

byl dokončen cykloobousměr, o němž jsem psal v odpovědi.

Ing. Daniel Čech
vedoucí oddělení státní správy
odbor dopravy




Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 07.04.2022 10:25

Dobrý den,

daným úsekem komunikace se už od dob zřízení zón placeného stání (ZPS) projektuje obousměrný průjezd cyklistů, proto se při značení ZPS stanovilo stání částečně na chodníku.
Finální stanovení cykloobousměru prostřednictvím piktogramového koridoru pro cyklisty bylo vydáno 18.1.2022, v dohledné době očekáváme zahájení realizace ze strany TSK hl. m. Prahy jakožto navrhovatele dané úpravy provozu.

S pozdravem

Ing. Daniel Čech
vedoucí oddělení státní správy
odbor dopravy



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Daniel Čech: A ještě doplním, fotka je hrubě neaktuální, např. ten svévolný "pás zeleně" podél domu jsme nechali ihned odstranit, některé úseky opravili síťaři při pokládce kabelu.
07.04.2022 v 11:03    

Daniel Čech: Dobrý den,

v souvislosti s navrženým cykloobousměrem i se stavebním stavem opakovaně žádáme TSK hl. m. Prahy o přípravu a realizaci tzv. souvislé údržby předmětného úseku chodníku Ukrajinské. V rámci té by mělo dojít k rekonstrukci jeho povrchu v celé šíři a výškovému oddělení prostoru pro auta od prostoru pro chodce (obrubou), aby nedocházelo ke střetům. Termín realizaci ale urychlit nedokážeme.
07.04.2022 v 10:55    

Klára Suchá: Dobrý den, děkuji za Vaši odpoveď. Cyklistická infrastruktura je samozřejmě rozumnou prioritou, ale tímto způsobem - zaparkovanými auty - vytlačovat chodce není konstruktivní. Vede to ke kolizím, které proti sobě zbytečně staví jednotlivce na denní bázi. Bylo by v zájmu všech toto řešení ještě přehodnotit. Děkuji.
07.04.2022 v 10:44    

Klara Sucha: Dobrý den,
Ano je neaktuální- ale je na ní zase dobře patrné, jak se z chodníku stalo parkoviště. Rozumím tomu tedy správně, že současné řešení je tedy pouze provizorní? Pokud takto funguje postup práce na údržbě komunikací, je tady v této oblasti x chybějících přechodů, které rovněž na denní bázi komplikují bezpečný pohyb. Bylo by tedy možné jako v tomto případě přechody vyznačit a se stavebními úpravami počkat až na ně dojde řada?
07.04.2022 v 11:18    

Daniel Čech: Ano, auta na chodník ve prospěch cyklistů jsme povolili pouze s vědomím toho, že je ve velmi špatném stavu, je potřeba ho opravit (do plánu ho tlačím od roku 2017, tehdy společně s Novgorodskou) a s opravou se to dotáhne. Bohužel jak cykloobousměr, tak i oprava se sklouzly hluboko za zavedení zón, a vypadá to tím pádem nesmyslně.
Přechody nelze vyznačit bez předchozích stavebních úprav, musí být už při svém zřízení bezbariérové (vyhl. 398/2009 Sb.), a pro jejich vyznačení musí být důvod - intenzita chodců vs. intenzita či rychlost vozidel v souběhu působí potíže s přecházením.
07.04.2022 v 11:33    

Jaroslav M.: Cykloobousměr je naprostá kravina, tím spíš v této ulici. Cyklista může využít souběžnou Vršovickou. Opravdu nechápu, jak může někdo "pohodlí" několika cyklistů denně stavit nad pohodlím nepoměrně většího množství chodců a lidí, kteří zde bydlí. I ta parkující auta tam mají větší přínos pro společnost, než nějakej pumpička.
27.07.2022 v 10:40    

Klára Suchá: Dobrý den,
bohužel to vypovídá o naprosté bezkoncepčnosti řešení, k žádnému pohodlí to nepřispěje, ulicí chodím, jezdím na kole i autem několikrát denně. I kdyby tam byl cyklopruh, tak bez součinnosti protijedoucích aut se bezpečný průjezd stále neobjede. Vršovická je průjezdná bezpečněji. A jak píše pan Jaroslav, vůči chodcům, kterým zaparkovaná auta tímto způsobem zásadně znepříjemňují pohyb, je toto řešení naprosto neúměrné. To také musí být jasné každému, kdo tou ulicí alespoň jednou prošel.
S pozdravem,
Klára S.
27.07.2022 v 10:52    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Ukrajinská, Praha 10

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty