Zábradlí Francouzská

Dobrý den,

před časem bylo odstraněno zábradlí v části Francouzské ulice, Nerozumím, proč se tam znovu vrací, v tomto úzkém místě bylo i 20 cm chodníku přínosem. Zbytečná zábradlí obtěžují chodce a pro řidiče jsou signálem, že mohou jet méně ohleduplně.

Zaslal: magda šimonová, 15.09.2020 v 19:12

Praha 2-

Francouzská, Praha 2

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 17.09.2020 20:17

Dobrý den,

sloupky řešíme, a pokud jsou zde neoprávněně, požádáme TSK o jejich odstranění.

S pozdravem

Josef Gál
vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje
ÚMČ Praha 2



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Jiří Svoboda: To zábradlí je tam potřebné jako sůl, paní Šimonová.
Chrání totiž chodce před bezohlednými řidiči, kteří by tak rádi parkovali na chodníku.
Jen více takových zábradlí.
16.09.2020 v 11:06    

Adam Fendrych: Pokud je to hlavní důvod, tak parkování jde přeci bránit i jinak než zábradlím
16.09.2020 v 11:19    

magda šimonová: Pane Svobodo, tam se zaparkovat nedá! :-) Ani to teď nikdo, když tam zábradlí nebylo, nezkoušel.
16.09.2020 v 23:02    

Marian Konečný: Zábradlí tam vždy bylo a je třeba ho tam navrátit.
A také tam byla vždy dopravní značka zákaz zastavení.
To vše tam bylo, aby atíčkáři tam nemohli zastavovat a parkovat na chodníku.
Jen tam to zábradlí ponechejte, chodník je dostatečně široký.
20.09.2020 v 15:27    

Magda Šimonová: Já myslím, že nikdy není špatné hledat lepší řešení a ptát se, zda současný stav dává smysl. Letní provoz bez zábradlí ukázal, že tam nijak nechybí. Ten chodník je extrémně úzký i bez zábradlí, nevím pane Konečný, jestli jste tam někdy šel třeba s dětmi nebo kamarádem, to pak většinou musíte jít za sebou, aby se vešel i chodec v protisměru.
22.09.2020 v 09:14    

Svoboda: Ten chodník má řádnou normovou šíři.
A když tam půjdete s někým za sebou paní Šimonová a nebudete moci "extrémně" žvanit, vůbec nic se nestane.
Jen ať tam zábradlí zůstane.
před 2 dny    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Francouzská, Praha 2

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Méně přeplněná I.P.Pavlova

Praha 2, 01. září 2012 S odpovědí

Odpočítávání světelné signalizace pro chodce

Praha 2, 12. duben 2019 S odpovědí

Špatné pěší spojení Letňan se stanicí metra

Praha 18, 22. prosinec 2015 Bez odpovědi

Bariérové vstupy na chodníky za domy v ul. Humpolecká

Praha 4, 04. květen 2016 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty