Ulice Kolbenova - uzavřené chodníky

Dobrý den,
v ulici Kolbenova jsou momentálně uzavřené oba chodníky v místech kousek od zastávky metra a tramvaje Kolbenova . Jeden chodník je uzavřen z důvodu bourání starých budov ČKD a přesně naproti i druhý, kde se staví nová výšková stavba. Je zde udělaná nová příjezdová cesta k již zmiňované nově vyrůstající budově. Problém je v tom, že kus chodníku je celý uzavřený a musí se procházet podél plotu tzn. po silnici. Vedle nově vznikající budovy je dětská herna Brumbambule, kam chodí velké množství dětí od miminek v kočárku až po větší děti , školy , kde musí tento úsek absolvovat i paní učitelky s větší skupinou dětí. Maminky musí i s kočárkem po silnici, což mi nepřipadá moc fajn. Auta tu jezdí bezohledně ve velké rychlosti i hlavně kvůli tomu ,že tu je dlouhá rovinka. Podle mých informací se čeká na zkolaudování nové cesty. Což jako chápu, ale už to trvá opravdu hodně dlouho.
Taky je strašně super, když fouká, tak jim tam padají ty zábrany, co mají kolem stavby. Několikrát jsem byla svědkem, že zábrana spadla přesně před jedoucí auto nebo spadla za právě procházející maminkou s dítětem. ..

Zaslal: Jitka Kopisová, 18.11.2019 v 06:38

Praha 9-

Kolbenova, Praha 9

Aktualizace podnětu

18.11.2019

Zárybnická přidal následující aktualizace podnětu:

Dobrý den, ano, to je pravda a i z druhé strany od Hloubětína se nedá jít z důvodu uzavřeného chodníku a maminky se moc bojí o bezpečnost svou a svých dětí, bylo by super kdyby se to nějak vyřešilo, nehledě na to, že automobily jezdí opravdu rychle a ještě troubí na procházející lidi.

Děkujeme za vyjádření
Zárybnická Kateřina



Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 22.11.2019 16:12

Opdověď z MHMP:

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný podnět. Tímto byl naším prostřednictvím předán k vyjádření na příslušnou instituci. Jakmile obdržíme odpověď, budeme Vás obratem kontaktovat.

S pozdravem
tým zmente.to



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 26.11.2019 14:10

Vyjádření zhotovitele stavby, který byl také vyzván k obezřetnějšímu jednání, zejména pak k dostatečnému zabezpečení stavby.

Přeji hezký den !

Ano, z jedné strany Kolbenovy ulice se jedná o zábor investora Tulipa City pro dočasný vjezd do areálu. V současné době se procesuje kolaudační řízení nově zrealizovaného vjezdu – křižovatky, která by měla být zkolaudována do půlky prosince. Ihned po kolaudaci bude křižovatka zprovozněna a zábor odstraněn.

Omlouváme se za toto dočasné omezení chodců.

S pozdravem
Ing. Hereš ( Tulipa City).



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Klára Denke: Křižovatka je zavřená už minimálně dva měsíce, není tam žádný vhodný přechod. Do dětské herny Brumbambule není možné se od metra pěšky dostat, zavřený je i protilehlý chodník kvůli demolici, to tam ti lidi mají létat?? Do půlky prosince tu hernu máme zavřít? Nebo nám to bude Tulipa nějak kompenzovat??
26.11.2019 v 15:31    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Kolbenova, Praha 9

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.