Nebezpečný přechod Jana Želivského/Olšanská

Při přecházení od Nákladového nádraží Žižkov je velmi krátká zelená tak, že chodec nedojde ani do půlky silnice a padne červená. To by ani tak nevadilo, ale velká část řidičů, kteří jedou z Olšanské doprava na Želivského, si tuto situaci neuvědomují a na chodce troubí, protože si myslí, že jde na červenou. Stává se mi to neustále a někdy mají řidiči co dělat, aby vůbec zastavili. O nadávkách o tom, že jdu na červenou, ani nemluvím.

Navrhuji umístit na semafory pod zelenou šipku oranžovou signalizaci pro upozornění na chodce, aby si řidiči uvědomili, že mají dát chodcům přednost.

Zaslal: Zuzana Lukášová, 21.10.2019 v 19:40

Praha 3-

Jana Želivského, Praha 3

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 04.11.2019 06:40

Dobrý den, paní Lukášová,

Řidič má obecně povinnost dát přednost chodci na přechodu pro chodce při odbočování „na zelenou šipku". Je zřejmé, že někteří řidiči si toho nejsou vědomi, zvlášť když vidí že signalizace pro chodce již hlásí červenou. Každý řidič si však musí být vědom, že zelená je třeba pouze pro vstup do chodce do vozovky, nikoli pro přechod celé vozovky. To je problém obecně na všech signalizovaných křižovatkách. Nejsem si jist, zda je tento problém na této konkrétní křižovatce nějak výraznější než jinde. Sám jsem zastáncem prodloužení zelené pro chodce. MČ Praha 3 není nicméně kompetentní k realizaci vašeho podnětu. Rozhoduje o tom Magistrát hlavního města Prahy. Požádám proto náš místní odbor dopravy, aby váš podnět na MHMP postoupil.

S pozdravem,

Mgr. Ondřej Rut
místostarosta
MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Jana Želivského, Praha 3

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Díra v chodníku v Milíčově ulici

Praha 3, 19. duben 2016 S odpovědí

Nefunkční tlačítko pro chodce - Balabenka

Praha 8, 22. duben 2015 Vyřešený

Nebezpečně nastavený semafor v Podbabské

Praha 6, 05. únor 2015 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty