Bezpečnější přechod pro chodce - Pod Strání

Dobrý den, v ulici Pod Strání mezi domem č.2168 a křižovatkou s ulicí Nedvězská je poměrně frekventovaně užívaný přechod pro chodce, zejména dětmi, které tudy proudí do/z ZŠ V Rybníčkách. Nedostatek parkovacích míst způsobil, že řidiči zde parkují v těsné blízkosti přechodu. Řidiči parkují těsně za přechodem, a protože zaparkované auto zúží komunikaci pouze na jeden společný jízdní pruh pro oba směry, tak pojem 'za přechodem' se v tomto případě rovná 'před přechodem', neboť zde není žádný prostor pro bezpečný výhled na přijíždějící vozidlo z pravé strany.

Ač se jedná o přechod na 'sídlištní komunikaci', provoz zde je relativně rušný a byl jsem již mnohokrát svědkem toho, že tudy bez jakéhokoliv zpomalení projel nepřiměřenou rychlostí automobil. Je jen otázkou času, kdy se zde stane nějaké neštěstí.

Prosím o předání tohoto podnětu na kompetentní osobu, která by se danou situací zabývala a byla schopna zajistit preventivní opatření, ať již zpomalovacím pásem na vozovce, či nějakou bariérou, která by zabraňovala parkování přímo u přechodu. Chodci vstupující na přechod (zejména děti) absolutně nemohou přes zaparkovaný automobil vidět přijíždějící vozidlo a stejně tak ani oni nemohou být viděni řidičem.

Děkuji

Zaslal: Tomáš Špaček, 02.10.2019 v 20:35

Praha 10-

Nedvězská, Praha 10

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 08.10.2019 02:06

Po opakovaných místních šetřeních jak odboru životního prostředí, dopravy a rozvoje, tak zástupce Policie ČR, jehož písemné stanovisko je zákonným podkladem pro jakékoliv změny v dopravním značení, jsme se dohodli, že vydáme tzv. stanovení místní úpravy provozu na vyznačení vodorovné dopravní značky V 13a – šikmé rovnoběžné čáry a na osazení baliset (zelenobílé sloupky) oboustranně za přechod.

Jsme přesvědčeni, že fyzické „odsunutí" vozidel od přechodu výrazně zlepší vzájemnou viditelnost přecházejících a přijíždějících aut.

Jitka Čuřínová
vedoucí referátu dopravy a speciálního stavebního úřadu
Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
Úřad městské části Praha 10



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Antonie Zacpalová: Prosím také o aktivizaci městské policie, aby tam pravidelně a opakovaně policisté každý den pokutovali neukázněné řidiče, kteří nehodlají dodržovat platné právní předpisy o provozu na pozemních komunikacích.
Prosím též o instalaci plastových baliset a nebo betonových přenosných zábran.
02.10.2019 v 21:00    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Nedvězská, Praha 10

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Vršovická-přechod

Praha 10, 23. duben 2015 Vyřešený

Díry v dlažbě po montáži teplovodu

Praha 10, 01. listopad 2015 Zaslaný

Odpadkový koš u tlačítka pro chodce

Praha 6, 10. duben 2013 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty