Nebezpečné umístění kontejnerů na tříděný odpad

Kontejnery jsou umístěné hned vedle přechodu pro chodce. Pokud jdete s dítětem nebo se psem, řidič (při jízdě ulicí nahoru) nemůže vidět chodce vstupující na přechod (obrázek č. 1). Auta touto ulicí zrovna neprojíždějí dvacítkou. Kontejnery by se měly odsunout tam, kde původně stály - tedy níže v ulici u Blaženky 31. V době, kdy se zde opravovala vozovka, byly přesunuty kontejnery do vyšší části ulice k přechodu, nicméně v dolní části na ně bylo vytvořeno místo (obrázek č. 2). Dnes se tam namísto kontejnerů parkuje. Zástupným problémem je to, jak to v okolí kontejnerů vypadá týden co týden (obrázek č. 3 a č. 4).

Zaslal: Monika Falubova, 08.04.2019 v 01:41

Praha 5-
 
 
 
 

U Blaženky, Praha 5

Aktualizace podnětu

16.05.2019

Petr přidal následující aktualizace podnětu:

Existuje již nějaká zpětná vazba k tomuto požadavku?
Tento požadavek přeci není tak obtížné vyřešit?

Jedná se pouze o malý přesun do jiného bezpečnějšího prostoru, kde kontejnery nebudou blokovat výhled pro řidiče a předejde se tak, nebezpečným situacím.


 
 


15.12.2019

Honza přidal následující aktualizace podnětu:

Lidé zastavují auto na autobusové zastávce a vyprázdněte nelegální odpad vedle kontejneru.
Kontejnery se musí přesunout do jiné bezpečnější a lepší oblasti, kde kontejnery zachrání lidi před nepořádkem a vyhnou se nebezpečné situaci na autobusové zastávce.

Nové umístění: Nad Popelkou - Na Věnečku.

Ulici lze také nyní vyčistit. Karton je všude!!


 
 
 
 
 


Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 21.05.2019 05:30

Odpověď z MHMP (z MČ stále nic):

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný podnět. Tímto byl naším prostřednictvím předán k vyjádření na příslušnou instituci. Jakmile odpověď obdržíme, budeme Vás obratem kontaktovat.

S pozdravem
za tým zmente.to

Denisa



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 17.06.2019 23:51

Vyjádření příslušného oddělení Magistrátu hl. m. Prahy, Odbor ochrany prostředí:

„Kontejnery na tříděný odpad na původní místo nelze vrátit. Místo, které bylo vytvořeno pro kontejnery, je zcela nevyhovující např. z důvodu obslužnosti ze strany občanů. Kontejnery proto byly přesunuty na současné místo. Situaci budeme dále řešit s Odborem dopravy."



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Agnes : Na obrázku č. 2 protiprávně parkuje bílá dodávka. Co na to městská policie?
Žádám o trvalou a opakovanou kontrolu tohoto místa naší statečnou městskou policií.
08.04.2019 v 12:13    

Petr: Existuje již nějaká zpětná vazba k tomuto požadavku?
Tento požadavek přeci není tak obtížné vyřešit?

Jedná se pouze o malý přesun do jiného bezpečnějšího prostoru, kde kontejnery nebudou blokovat výhled pro řidiče a

v ulici u Blaženky 31 nebo Nad Popelkou/Na Věnečku
16.05.2019 v 15:34    

Pavel z Kladna: A co za cca 5 měsíců vyřešil Magistrát hl. m. Prahy, Odbor ochrany prostředí ???
Můžeme se to, prosím, dovědět?
28.11.2019 v 11:28    

Monika Falubová: Řeknu Vám přesně. Nevyřešil nic. V mezičase na místě, kde je bedna s posypem (v zimních měsících) vyrostla autobusová zastávka nové linky. Linka, která je spíše vytvořena pro obyvatele dívčích hradů, ale nemohla parkovat na Radlické, tak ji prodloužili až do Mahenovi ulice k zastávce u zvonu. Takže krom popelnic u přechodu, o nepořádku týden co týden ani nemluvě, tam máme ještě zastávku.
28.11.2019 v 12:13    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



U Blaženky, Praha 5

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Zastávky na Smíchovském nádraží

Praha 5, 28. květen 2013 S odpovědí

Plzeňka 2x žádný přechod

Praha 5, 06. červen 2016 Vyřešený

Propojení stezky a Rohanského nábřeží

Praha 8, 09. květen 2012 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty