Olupující se beton ze stropu pod železničním mostem

Olupující se beton ze stropu pod železničním mostem nad chodníkem a vozovkou v ulici Třída národních Hrdinů Praha 9 Dolní Počernice

Zaslal: Radek Novotný, 22.03.2019 v 06:23

Praha - Dolní Počernice-

Národních hrdinů, Praha - Dolní Počernice

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 09.04.2019 18:58

Dobrý den,

k vašemu podnětu, který se týká olupujícího se betonu ze stropu pod železničním mostem sděluji následující:

Na základě poslední zprávy od Správy železniční dopravní cesty z 29.10.2018 bylo sděleno, že most v žkm 398, 711 trati Česká Třebová-Praha Masarykovo nádraží v ul. Národních hrdinů v Praze Dolních Počernicích byl několikrát navržen na přestavbu v rámci investic, bohužel v současné době není tato akce aktuální. Most je pravidelně sledován v rámci běžných a podrobných prohlídek Na mostě jsou prováděny pouze základní udržovací práce na odstraňování vzdutých míst betonového nástřiku nosné konstrukce.

Mgr. Edita Hejdová
tajemnice ÚMČ - Dolní PočernicePovažujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 19.05.2019 21:23

Dobrý den,

ke stavu mostu sděluji následující:

Z dotazu na stav olupujícího se betonu ze stropu pod železničním mostem jsem odpověděla výňatkem z korespondence se zástupcem SŽDC ( Správa železniční dopravní cesty). Z dotazu žadatele nevyplynulo, že mám zveřejnit celou odpověď. V příloze ji dodatečně přikládám. Jinou, čerstvější, odpověď nemám.
Most je ve správě SŽDC, která zajišťuje údržbu, jeho bezpečnost a sleduje stav mostu. Městská část není kompetentní starat se o toto drážní zařízení.

S dotazy na stav mostu a na předložení prohlídek o stavu mostu za poslední 4 roky jsem se obrátila na SŽDC. Po obdržení zprávy vás budu informovat.

Mgr. Edita Hejdová
tajemnice ÚMČ - Dolní Počernice
Stará obec 10
tel.: 281 021 091, 606 685 766
hejdova@dpocernice.czPovažujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 27.05.2019 07:07

Vyjádření příslušného oddělení Správy železniční dopravní cesty, s.o.:

„Správa železniční dopravní cesty,státní organizace, (dále jen SŽDC) obdržela Váš podnět, týkající se stavu mostu.

Správce navrhl uvedený most na přestavbu v rámci investic,most včetně konstrukce je pravidelně sledován.Na základě vyhodnocení jeho technického stavu není ohrožena jeho statická funkce a bezpečnost železničního provozu jsou průběžně prováděny udržovací práce na odstraňování vzdutých míst betonového nástřiku nosné konstrukce."Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Jan Skácel: Ale pane Novotný,
vždyť skoro každý druhý most v naší republice je na maděru.
Spíše by občané měli fotografovat a hlásit ty mosty bezvadné.
Už jste viděl nějakého politka,zejména komunálního politického mamlase, že by se chlubil opravou nějakého mostu? Pokud to nepadá, je to z jejich pohledu dobré.
Uvidítě, že ajznboňáci Vám ani neodpoví.
Jan Skácel
23.03.2019 v 12:20    

Radek: P. Skácel. Ono to už tam jednou zrovna ten kus spadl, ještě štěstí že tudy někdo nešel nebo že tu nejelo žádné auto
23.03.2019 v 19:52    

Lála Myslíková: Vážení,
je to stále stejná obehraná písnička, když se dá most opravit rychle a snadno za cca jeden milion, tak to komunální politici zaříznou, řeknou ti různí Bémové, Hřibové, Krndové,.... v zastupitelstvu, že je třeba šetřit, a peníze jsou jen třeba na studii Formule 1, na skanzen "nevhodných městských soch", na lítačky, na příspěvky na Kliniku, na .........(zde si doplňte dle vlastní zkušenosti blbosti ).
A potom je z toho najednou za pár let havarijní opravatéhož mostu už za cca 50 až 100 mil Kč a most se musí na dva roky uzavřít a nebo dokonce celý zbourat.

A jiné už to pane Novotný nebude!
23.03.2019 v 22:30    

Radek: Souhlasím s Vámi máte pravdu tak to bohužel je
23.03.2019 v 22:38    

Jaromír Beneš: Jen si to prosím přečtěte.

https://www.lidovky.cz/domov/proc-policie-obvinila-projektanta-trojske-lavky-nosna-lana-nebyla-v-betonu-mohla-reznout.A190331_085430_ln_domov_form

Kdo věří že za to může jen nějaký úředníček Semecký, že to tajil 20 let a vůbec nechtěl po magistrátních papaláších, zejména po Adrianu Krnáčovi, penízky na opravu.

A co dnes dělá soudruh starosta MUDr. Václavka-Klouzek? Bojuje s elektroměry a zlými vlastníky bytů, kteří si dovolil nebydlet ve svých bytech.

Opravdu jiné už to nebude. A bude hůř !!!!!
01.04.2019 v 12:30    

František Halada: Vážená paní Mgr. Edito Hejdová, tajemnice ÚMČ - Dolní Počernice.

Děkuji za informaci a chápu že to není váš obecní most. Nevím, co přesně Vám ajzboňácí napsali, asi jen, jako obvykle, obecné fráze a vzletné nic neříkající sliby bez termínů.
Rez jim tam v mostě žere zabetonované tzv. I nosníky, jejich dolní pásnice jsou namáhané hlavně tahem, a ty I nosníky jsou naprosto klíčové pro nosnost a stabilitu mostu, a mělo by se v rámci základních udržovacích prací předejít jejich další korozi.

A jak ty betonové nástřiky dělají, když se jim vzdouvají? No to je asi kvalita oprav !!!!

Asi se čeká až zahřmí a most spadne, jako ta lávka v Tróji, a zařvou tam lidi a nebo budou aspoň těžce zranění. A vzpomínám, že kdesi přes Labe, snad v Nymburku či Poděbradech, už bourají další zchátralou lávku. Jinde, hlavně v Praze, mosty zavírají a nebo i provizorně podepírají.
S takovým přístupem Českých drah či SŽDC se toho u vás v Dolních Počernicích brzo dočkáme také.

Tak tedy padajícím a zkorodovaným mostům nazdar !!!!

František Halada
10.04.2019 v 20:46    

Petr Řehák: Jestli by nebylo lepší zde zveřejnit občanům nejčerstvější odpověď Českých drah k současnému stavu mostu. A také zveřejnit to sladké tajemství a to jsou zprávy o mostních prohlídkách za poslení cca 4 roky.

Jakýpak je klasifikační stupeň stavu mostu?
11.04.2019 v 18:57    

Lála Myslíková: Máme již 14. května 2019 a paní Mgr. Edita Hejdová tajemnice ÚMČ - Dolní Počernice nám zatím úplnou odpověď ČD nezveřejnila. Proč?
Pan Řehák se ptá jaký je klasifikační stupeň stavu mostu? Nedozvěděli jsme se.
14.05.2019 v 18:39    

Radek: Správce navrhl uvedený most na přestavbu v rámci investic,most včetně konstrukce je pravidelně sledován.Na základě vyhodnocení jeho technického stavu není ohrožena jeho statická funkce a bezpečnost železničního provozu jsou průběžně prováděny udržovací práce na odstraňování vzdutých míst betonového nástřiku nosné konstrukce."Správa železniční dopravní cesty, státní organizace
Oblastní ředitelství Praha
25.05.2019 v 20:03    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Národních hrdinů, Praha - Dolní Počernice

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Nové obchodní centrum

Praha - Dolní Počernice, 15. září 2012 Bez odpovědi

Chybí vodorovné značení (zebra) přechodu pro chodce

Praha - Dolní Počernice, 11. červen 2015 Zaslaný

Hodiny na dopravním uzlu Podbaba

Praha 6, 11. květen 2012 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty