Chybějící strom

Na Moskevské 58 již minimálně od podzima trčí ze země pařez po vykáceném stromu. Na místě běžně parkují auta. Chtěl bych se zeptat, kdy zde radnice hodlá vysadit nový strom a vybudovat ohrádku proti poničení? V ostatních částech Moskevské uz byly chybějící stromy na jaře skoro všude vysázeny, kdy dojde na tento? Děkuji.

Zaslal: Petr Cirkl, 12.09.2018 v 00:27

Praha 10-

Moskevská, Praha 10

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 14.09.2018 01:13

Dobrý den,

v tomto případě bude požadavek na zajištění náhradní výsadby předán správci uličního stromořadí, kterým jsou Lesy hl. m. Prahy.

S pozdravem

Ing. Roman Kaštovský
vedoucí referátu čistoty
Oddělení městské zeleně a čistoty - Odbor životního prostředí, dopravy a rozvojePovažujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 01.10.2018 21:42

Dobrý den,

stromořadí v ulici Moskevská je ve vlastnictví Hlavního města Prahy a mělo by být svěřeno do správy organizaci Lesy hl. m. Prahy. Dosadby a zcela nové výsadby, které byly v ulici provedeny v rámci její komplexní obnovy, ovšem zajistila (a financovala) MČ Praha 10. Tedy jde o mladé dřeviny, které navíc byly označeny cedulkou odkazující na projekt výsadeb za narozené děti. V loňském a letošním roce MČ zajistila výsadbu dvou náhrad za uhynulé dřeviny. Povýsadbová péče o tyto (nové) stromy je prozatím prováděna MČ Praha 10. Péče o ostatní stromy jde za Lesy HMP.

S pozdravem

Ing. Roman Kaštovský
vedoucí referátu čistoty
Oddělení městské zeleně a čistoty - Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
Úřad městské části Praha 10Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Petr Cirkl: Dobrý den, pane Kaštovský, můžete mi, prosím jen stručně popsat, jak to funguje, tj. kdo je za stromy na Moskevské zodpovědný? Před několika měsíci jsem posílal podnět na Vaše oddělení (Ing. Blance Černická) ohledně několika uschlých stromů na Moskevské a paní Černická mi slíbila, že budou nově vysazeny. Stará se tedy o stromy na Moskevské ÚMČ Prahy 10 nebo Lesy hl. m. Praha? Pro mě je to poněkud matoucí a byl bych rád, kdybyste mi to krátce objasnil, abychom mohli obdobné situace řešit v budoucnu lépe a rychleji.
Děkuji Vám za spolupráci.
25.09.2018 v 19:20    

Jan Kocourek: Strom dnes vysazen, hurááá.
06.11.2018 v 22:12    

Chodci Sobě: Dobrý den pane Kocourku, díky za informaci a malá prosba: nemohl byste prosím poslat fotku? Předem děkujeme a máme radost!
08.11.2018 v 01:38    

Petr Cirkl: Strom nakonec vysadila Praha 10 - je tam cedulka (za nově narozené děti). Škoda, že tam není zábrana proti parkování - ke stromu pravidelně zajíždějí auta. A jinak děkuji radnici Praha 10 za rychlé vyřešení podnětu.
04.02.2019 v 12:31    

Chodci Sobě: Děkujeme za informaci a přejeme hezký den!
05.02.2019 v 06:45    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Moskevská, Praha 10

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.