Uzavřený chodník v Topolové bez zajištění bezpečných podmínek pro pěší

V Topolové ulici, v úseku od křižovatky se Švehlovou po Podléškovou, je aktuálně na pravé straně rozkopaný chodník. Chodci proudící od zastávky MHD Zahradní Město i ti, kteří míří z opačného směru, nejsou nijak informováni o tom, jak se v této situaci mají chovat, brodí se sutí nebo se pohybují ve vozovce v těsné blízkosti projíždějících aut. V místě vstupu na chodník ve směru od MHD je pouze umístěná klasická cedule Chodník uzavřen. Pokud bylo úmyslem firmy, která zde práce provádí, zajistit bezpečnost chodců tím, že je pošle na přechod u křižovatky (mimochodem dost velká a nepříjemná zacházka, kterou bez jasného pokynu nikdo nevyužije), možná by jim to měla nějak vysvětlit, ale spíše by měla zajistit bezpečné oddělení chodců pohybujících se po navyklé trase nějakou pevnou zábranou, byť by to vyžadovalo zúžení vozovky. Teď je to naprosto živelné a velice nebezpečné a jde bohužel o úplně klasický případ ignorance bezpečí těch nejzranitelnějších v dopravním provozu při provádění staveb aneb chodče, nějak si poraď a domýšlej za roh. Prosím tímto MČ Praha 10, která ke stavbě jistě dávala povolení, aby s firmou dohodla nějaké účinné opatření pro zajištění bezpečnosti chodců v tomto úseku. Děkuji.

Zaslal: Eva Šuchmanová, 09.05.2018 v 19:31

Praha 10-
 
 
 
 
 
 
 
 

Topolová, Praha 10

Aktualizace podnětu

20.07.2018

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Úprava chodníku, foto MČ Praha 10, děkujeme. Vyřešeno dokončením rekonstrukce...


 
 
 


Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 25.05.2018 16:52

Dobrý den,

v době, kdy to bylo aktuální, jsme zhotovitele, který akci prováděl pro TSK v rámci běžné údržby bez naší intervence, vyzývali k umístění informačních tabulí v dostatečném předstihu už na zastávku, aby chodci zvolili jinou trasu (např. přes signalizovaný přechod a po protější straně).
Zasílám foto dokončené opravy.

Ing. Daniel Čech
Vedoucí oddělení státní správy - životní prostředí a doprava
Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
Úřad městské části Praha 10

Přiloha:
Soubor (jpg)


Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

bobísek: Jojo, chodec je línej dojít na přechod, tak zúžíme vozovku? Vážená paní, zkuste přemýšlet hlavou, prosím.
10.05.2018 v 09:28    

bobísek: Jezdí tam obousměrně autobusy MHD. No opravdu skvěle promyšlenej návrh.
10.05.2018 v 09:29    

Blanka Klimešová: Jak je vidět z přiložených fotografií, tak chodci stejně vozovkou chodí. Legalizace jejich přirozeného jednání by vytvořila bezpečnější prostředí - chodci by měli vymezený jasně ohraničený pruh, auta by musela trošku zpomalit a respektovat pohyb chodců. Podobná praxe je v civilizovaném světě zcela běžná.
10.05.2018 v 12:14    

Eva Šuchmanová: bobísek:): Ale to není o lenosti, je to prostě zmatek. První, co by v takové situaci mělo být zajištěno, je jasné informování chodců o tom, co se děje (není tu ani ten pitomej nápis Chodče, přejdi na druhý chodník/použij přechod...), takže lidi, nevědouce, co je čeká, už se pak samozřejmě krkolomně na přechod nevrátí, tak to prostě je a bude, mravokárný pane. Mě strašně štve ta ignorance jakékoli komunikace a pohledu na věc očima pěších. A z druhé strany už tuplem nic. Co se týká autobusů: zas v takové frekvenci nejezdí a nežádám zábor celého pruhu... Neříkám, že je to úplně šťastná varianta, ale OK, pojďme to nějak vyřešit, ne?
10.05.2018 v 14:18    

bobísek: Vážená paní Klimešová, musím se opakovat? Jezdí tam linkové MHD, při jejich souběhu v obou směrech se do vozovky nevejdou. V civilizovaném světě chodec použije přechod, který je vzdálen cca 20 m.
A ano, vyřešil bych to- chcodci, chodte po přechodu, stačí, že se omezují vozovky na úkor parkování či zbytečným- nevyužívaným cyklostezkám, ještě do vozovky pouštět chcodce.
15.05.2018 v 13:12    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Topolová, Praha 10

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Rozbitý chodník u metra Skalka

Praha 10, 06. leden 2015 Vyřešený

Chodník - Chorvatská

Praha 10, 04. září 2015 Vyřešený

Chybějící dlažební kostky na NBS

Praha 4, 02. duben 2013 Zaslaný

Další díry u vodárny

Praha 3, 14. srpen 2014 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty